KONTA, LOKATY

CO TO JEST LOKATA RENTIERSKA?

27 CZERWCA 2019

Chcesz odkładać pieniądze na lokatę i zastanawiasz się, która z dostępnych opcji będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Dowiedz się, czym jest lokata rentierska. O tym produkcie finansowym nie słyszy się często, a może okazać się dobra opcją w Twoim przypadku.

lokata rentierska  

Co to jest lokata rentierska – podstawowe informacje

Lokata rentierska to rodzaj depozytu finansowego, który pozwala na regularne wypłacanie odsetek przez właściciela. Na wypłatę należności nie musisz czekać do końca umowy, którą podpisałeś z instytucją finansową na określony czas. To właśnie główna różnica między lokata rentierską a terminową.

Opisywaną lokatę zazwyczaj zakładamy na okres dłuższy niż rok, ale odsetki wysyłane są regularne co miesiąc lub kilka miesięcy. Jest to produkt skierowany przede wszystkim do osób, które odkładają do depozytu większe sumy. Większość instytucji proponuje otwarcie lokaty rentierskiej, gdy mowa o sumach powyżej 100 tys. złotych. W tej chwili może założyć lokaty rentierskie oprocentowane w przedziale od 1 do 2,75 %.

Czy pieniądze będą bezpieczne?

Lokata rentierska jest tak samo bezpieczna jak terminowa, ponieważ obejmuje ją gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do 100 000 euro. W razie bankructwa instytucji finansowej, której powierzyłeś swoje fundusze, możesz liczyć na zwrot gotówki do tej kwoty.

Lokata rentierska nie jest popularnym produktem finansowym, ale oferują ją również znane banki np. Santander Bank Polska, Bank Pekao SA.

Czy warto założyć taka lokatę?

Lokata rentierska jest ciekawym i korzystnym rozwiązaniem dla osób, które chcą złożyć od depozytu większą ilość środków. W takim przypadku można cieszyć się stałym przychodem z odsetek na koncie.  Banki często dają możliwość negocjacji odsetek w przypadku tego produktu finansowego.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając lokatę, na której chcemy odkładać pieniądze warto zwrócić uwagę na:

  • - czas trwania lokaty,
  • - minimalną kwotę depozytu,
  • - częstotliwość wypłacania odsetek,
  • - warunki likwidacji lokaty.

Aby wybrać najkorzystniejszą lokatę rentierską, porównaj dostępne oferty w bankach i innych instytucjach. Zdecyduj się na wizytę w oddziale, bo w przypadku tego produktu możliwa jest negocjacja wysokości odsetek.

Jeśli interesuje Cię zakładania lokat bankowych, pomoże Ci w tym nasz ranking lokat lub porównywarka finansowej. Znajdziesz tam wysokości odsetek, terminy lokata i wiele innych informacji.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6759 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15771 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
9012 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.