KONTA, LOKATY

CZY DA SIĘ ZAROBIĆ NA LOKACIE?

1 MARCA 2018

Posiadasz na swoim koncie wolne środki, czyli takie, których nie musisz spożytkować na bieżące wydatki? Jeśli tak, być może zastanawiasz się, w jaki sposób je zainwestować. Bardzo słusznie! Oszczędności możesz stale pomnażać. Możesz sprawić, że zamiast tracić na wartości, twoje pieniądze będą dla Ciebie pracowały. Do wyboru masz rozmaite opcje inwestowania, jedne bardziej bezpieczne, drugie mniej. Wśród najpewniejszych i najbardziej zrównoważonych opcji wymienić należy bez wątpienia lokaty bankowe. Ile możemy zarobić, umieszczając oszczędności na lokacie i czy warto myśleć poważnie o tym rozwiązaniu?

czy na lokacie da sie zarobic

Przede wszystkim już na samym początku należy zdać sobie sprawę z tego, że im mniejsze ryzyko – tym mniejszy będzie prawdopodobnie nasz zysk z inwestycji. Jeśli nie znasz mechanizmów giełdowych i nie czujesz się mocny w temacie – lepiej trzymaj się z daleka od maklerów czy inwestycji na rynku walutowym Forex.

Wstrzymaj się z podobnym ryzykiem do momentu, aż nabierzesz niezbędnej wiedzy. Najpierwej trenuj i rozwijaj swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu finansów. Dopiero później zaczynaj przygodę z bardziej ryzykownymi inwestycjami.

Zrównoważone ryzyko

Nie znaczy to wcale, że, nie chcąc ryzykować, musisz całkowicie rezygnować z pomnażania swoich oszczędności. Pieniądze umieszczone na koncie z niskim oprocentowaniem – lub w przysłowiowej „skarpecie” – z czasem tracą na swojej wartości. Odpowiada za to inflacja, czyli wzrost cen. Kwota, którą z takim trudem odłożyłeś dziesięć lat temu – dziś jest prawdopodobnie o wiele łatwiejsza do zdobycia (z powodu podwyżek minimalnej pensji) – oraz o wiele łatwiejsza do wydania (z powodu podwyżek cen). Pieniądz musi zatem pracować.

Jeśli odrzucasz bardziej ryzykowne opcje, jednocześnie rezygnując z tych najmniej rentownych – pozostaje jeszcze coś po środku. Wśród bezpiecznych inwestycji, które mogą przynieść pewien zysk, z całą pewnością wymienić należy lokaty bankowe.

Lokata bankowa jest formą pożyczki, której udzielasz bankowi. W zamian za to, że instytucja finansowa będzie przez określony czas zarabiać na inwestowaniu twoich pieniędzy – ty otrzymasz wynagrodzenie. Wypłacisz zatem kwotę odpowiednio większą od tej, którą wpłacisz na początku. Zarobek na lokacie będzie uzależniony od wysokości kwoty, którą powierzysz bankowi oraz od okresu, na który zdecydujesz się zdeponować swoją gotówkę.

Lokaty krótko- i długoterminowe

Jeśli zdecydujesz się na lokatę długoterminową, masz szansę na wyższe oprocentowanie, jednak musisz pamiętać, że nie będziesz mógł wypłacić gotówki przed czasem. Za przedwczesne wypłacenie środków grozi ci bowiem między innymi utrata wszystkich odsetek.

Jeśli jesteś pewien, że pożyczona bankowi kwota nie będzie ci potrzebna przez dłuższy czas – możesz spokojnie umieścić pieniądze na lokacie długoterminowej. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musisz zarządzać swoją gotówką, ani myśleć o swojej inwestycji. Pieniądze zdeponowane na lokacie będą pracować dla ciebie.

Lokata krótkoterminowa to rozwiązanie dla osób, które lubią mieć sytuacje pod kontrolą i chcą mieć możliwość podejmowania decyzji.

Jeśli trzymasz rękę na pulsie i dobrze orientujesz się w ofertach bankowych, możesz przenosić pieniądze z lokaty na lokatę i stale wybierać oferty krótkoterminowe, które w danym okresie są najbardziej opłacalne. Ponadto lokatę krótkoterminową należy wybrać, gdy przewidujesz, że zdeponowane środki mogą być ci potrzebne w stosunkowo niedługim czasie, np. na budowę domu, remont itp.

Więcej na temat rodzajów lokat możesz przeczytać w artykule Lokata krótkoterminowa i lokata długoterminowa, którą wybrać.

Jak wybrać lokatę i zarobić najwięcej?

Wybór najkorzystniejszej lokaty nie musi wiązać się ze żmudnym przeglądaniem ofert bankowych. Inwestowanie w lokaty nie wymaga też specjalistycznej wiedzy. Wystarczy umiejętnie wyławiać z regulaminów bankowych najważniejsze kwestie, takie jak oprocentowanie, okres obowiązywania lokaty, minimalną kwotę do wpłacenia, kwestię opłat za wcześniejsze zerwanie lokaty czy konieczność posiadania konta walutowego w danym banku.

Zadanie to dodatkowo ułatwia porównywarka lokat bankowych Confronter – wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą inwestować szybko, łatwo i bez ryzyka.

Lokaty bankowe – ranking Confronter

Teraz wybór rozwiązań inwestycyjnych jest znacznie łatwiejszy niż kiedyś. Dzięki naszej porównywarce finansowej możesz zestawiać ze sobą wszystkie najkorzystniejsze dostępne na rynku lokaty bankowe.

Ranking Confronter gromadzi wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu, tak, byś łatwo i szybko mógł dokonać wyboru najlepszej lokaty.

Porównywarka lokat bankowych pozwala na sortowanie lokat wedle zysku, jaki otrzymasz po wpłaceniu określonej kwoty. Możesz zatem precyzyjnie ocenić, w jaki sposób zarobisz najwięcej.

Jak widać, nie musisz być analitykiem finansowym, by zarabiać na bezpiecznych inwestycjach. Porównywarka lokat pozwoli ci jak najlepiej inwestować gotówkę na lokatach długoterminowych lub krótkoterminowych. Umieszczenie wolnych środków na lokacie bankowej pozwoli ci zarobić kwoty, które wyeliminują zgubny wpływ inflacji.


Czy na lokacie bankowej można zatem zarobić? Oczywiście! Możesz zarobić więcej niż na koncie osobistym i spodziewać się zysków – zamiast utraty wartości zgromadzonych pieniędzy. Należy jednak umiejętnie wybrać lokatę – samodzielnie – lub korzystając z dostępnej porównywarki lokat.


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

 

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.