KONTA, LOKATY

CZY WARTO ZAŁOŻYĆ KONTO WALUTOWE PRZED WYJAZDEM ZAGRANICZNYM?

5 CZERWCA 2018

Planujesz wyjazd za granicę w tym sezonie wakacyjnym i szukasz najkorzystniejszych rozwiązań? Zastanawiasz się, czy możesz płacić kartą w innym państwie bez konsekwencji? Mamy dla Ciebie kilka porad. Dowiedz się, czy warto założyć konto walutowe przed wyjazdem zagranicznym.

null

Sytuacje awaryjne

Myślisz, że konto walutowe jest Ci zupełnie nie potrzebne na wakacjach? Przemyśl sprawę jeszcze raz. Posiadanie dużej sumy pieniędzy w portfelu nie jest rozwiązaniem bezpiecznym. Podczas podróży samolotem lub autobusem istnieje prawdopodobieństwo, że zgubimy gotówkę. To tylko jedno z przykrych zdarzeń, które może wydarzyć się podczas wyjazdu. Nie od dziś wiadomo, że płatność bezgotówkowa często jest korzystniejszym rozwiązaniem. Dodatkowo warto zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi wypadkami. Postanowiłeś wykupić kolejną wycieczkę fakultatywną? Pomyślałeś, że wypożyczysz samochód, aby odwiedzić kilka ciekawych miejsc? A może po prostu zabrakło Ci pieniędzy na nocleg lub wyżywienie? Wszystkie te problemy są łatwiejsze do rozwiązania, gdy posiadamy konto walutowe, które bez konieczności dodatkowych opłat pozwoli Ci wypłacić większą sumę pieniędzy lub zapłacić kartą.

Porównaj konta bankowe!

Czy konto jest dla każdego?

Niektórzy wyjeżdżają za granicę kilka razy w roku. Takie osoby zazwyczaj posiadają rachunek w obcej walucie, ponieważ uważają, że jest im wręcz niezbędny. Jeśli często korzystamy z środków na takim koncie, pozbywamy się niemal wszystkich opłat. To rozwiązanie pozwala również uniknąć niekorzystnych przewalutowań oraz prowizji, które pojawiają się w przypadku wypłaty obcej waluty z klasycznego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Decydując się na konto walutowe w euro, mamy możliwość korzystania z niego w wielu europejskich krajach. Zastanawiasz się jednak, czy zakładanie omawianego rachunku ma sens w przypadku rzadkich wyjazdów zagranicznych? Poznaj szczegóły dotyczące jego zakładania oraz użytkowania.

Przeglądaj oferty!

Banki stosują różne rozwiązania, aby przyciągnąć klientów. Warto zapoznać się z warunkami korzystania z rachunku w kilku instytucjach finansowych. Regulaminy zakładania kont walutowych są zależne od banku. Niektóre instytucje pozwalają na jego założenie nowym klientom, inne zaś pozwalają na taki działanie tylko osobom, które wcześniej założy konto złotówkowe. Nowy produkt bankowy można nabyć w placówce, a często również przez internet. Możesz zdecydować się również na posiadanie karty debetowej do rachunku, ale często nie jest to obligatoryjne. Niektóre banki oferują darmowe założenie konta w obcej walucie, inne wymagają uiszczenia opłaty. Pierwsza opcja daje więcej możliwości i w przypadku wyjazdów za granicę z pewnością jest opłacalna. Jeśli szukasz konta o najlepszych warunkach, skorzystaj z naszej porówywarki kont osobistych!

Zwróć uwagę na koszta związane z prowadzeniem konta walutowego. Rzadko używane konta tego typu często zostają obciążone opłatami związanymi z jego prowadzenia czy posiadaniem karty płatniczej. W przypadku rzadkich wyjazdów musisz przemyśleć sprawę i znaleźć najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

Ułatw sobie życie!

Wiemy, ile czasu pochłaniają przygotowania do wyjazdu. Pakowanie, zakupy, wykup ubezpieczenia, kontakt z biurem podróży… to dopiero początek listy zadań podczas organizacji zagranicznych wakacji. Skorzystanie z usług kantorów to dodatkowy obowiązek, który pochłania nasz cenny czas. Dla wszystkich zapracowanych konto walutowe to oszczędność czasu. Sprawa gotówki na wakacje staje się bezproblemowa. Płacimy na wakacjach niemal w ten sam sposób, jak na co dzień. Zmienia się tylko waluta, której używamy. Dodatkowo założenie omawianego konta zajmuje kilka minut.

Konto walutowe może być używanie nie tylko za granicą. Zdarza Ci się korzystać czasami ze sklepów, w których obowiązuje płatność w euro lub dolarach? Jeśli chcesz uniknąć kosztów przewalutowania, wykorzystaj uprzednio założony rachunek walutowy. Zaoszczędzisz za zakupach, a dodatkowo regularne przelewy wykonywane z rachunku, pozwolą Ci na uniknięcie nieprzewidzianych opłat za jego nieużywanie.

 


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.