KONTA, LOKATY

JAK PEWNIE INWESTOWAĆ PIENIĄDZE?

17 MAJA 2018

Odłożyłeś większą pulę pieniędzy i zastanawiasz się, w jaki sposób i w co je zainwestować? Nie tylko Ty nie wiesz, jak rozpocząć swoje działania inwestycyjne. Postanowiliśmy stworzyć miniporadnik, który pozwoli Ci dowiedzieć się, jak pewnie zainwestować gotówkę. Przedstawiamy w nim również lokaty bankowe, które mają wysokie i opłacalne oprocentowanie!

jak pewnie inwestowac pieniadze

Czy rachunek oszczędnościowy to dobre rozwiązanie?

Wiele osób odkłada pieniądze na tzw. rachunek oszczędnościowy. Jest to rozwiązanie bardzo proste i szybkie, które nie wymaga żadnego zaangażowania. Nie przynosi również dużych zysków. Oprocentowanie na tego typu rachunkach jest bardzo niskie, więc gromadząc tam nasze zyski, nie pomnażamy ich znacząco. Takie rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie kiedy zaczynamy oszczędzać.

Posiadanie konta oszczędnościowego ma jednak jedną zaletę, o której warto wspomnieć. Z takiego rachunku możemy pobrać kapitał w dowolnym momencie. Częściej polecaną przez specjalistów formą inwestowania są jednak lokaty bankowe. Dlaczego są tak opłacalne? Dowiedz się więcej na ich temat.


Skorzystaj z porównywarki lokat bankowych!


Inwestować może każdy, czyli o lokatach bankowych

Uważasz, że inwestowanie w nieruchomości czy zakładanie funduszu inwestycyjnego nie jest rozwiązaniem dla Ciebie? Postaw więc na założenie lokaty bankowej. To możliwość dla osób, które nie lubią ryzyka.

Nasze pieniądze zostaną ulokowane w bezpiecznym miejscu, a jednocześnie ich suma będzie się stopniowo powiększać. Zyski niestety nie będą ogromne, ale można znaleźć korzystne oferty. Pomoże Ci w tym porównywarka lokat. Poznasz warunki korzystania z poszczególnych ofert i zadecydujesz, która według Ciebie wypada najkorzystniej.

Niektóre lokaty klient zakłada na 3 miesiące, inne na znacznie dłuższy okres – nawet rok. Warto zauważyć, że w wielu przypadkach wcześniejsze zerwanie umowy z instytucją bankową skutkuje utratą zgromadzonych odsetek. Oprocentowanie na lokatach jest znacznie wyższe, niż na rachunkach oszczędnościowych, ale i tak nie możemy liczyć na ogromne zyski. Warto również pamiętać o obowiązku uiszczenia tzw. podatku Belki, pomniejszającego przychody aż o 19%.

Porównywarka lokat bankowych – kilka wskazówek

Najwyższe oprocentowanie oferowane klientom przez banki przy założeniu lokaty wynosi 4 lub 3% w skali roku. Warunki oszczędzania w ten sposób różnią się w zależności od tego, z jakiego produktu skorzystamy. Niektóre instytucje finansowe dają możliwość większych profitów, gdy jesteśmy nowymi klientami.

Lokaty możemy podzielić na krótko oraz długoterminowe. Zazwyczaj ten drugi typ jest znacznie bardziej opłacalny dla konsumenta. To rozwiązanie mogą zastosować osoby, które są pewne, że w najbliższym czasie nie będą korzystać ze swoich oszczędności. Dzięki porównywarce lokat poznasz wszystkie szczegóły korzystania z tych produktów bankowych.

Opisane wcześniej formy inwestowania pieniędzy nie niosą za sobą żadnego ryzyka, jednak często zysk z nimi związany nie jest znaczący. Poniżej przedstawiamy inne, nieco bardziej ryzykowne, ale jednocześnie opłacalne sposoby pomnażania oszczędności!

Postaw na fundusze inwestycyjne!

Chcesz zainwestować w coś większe pieniądze i możesz podjąć pewne ryzyko, ale nie posiadasz doświadczenia w tym temacie? Fundusze inwestycyjne to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Jest to forma inwestowania, polegająca na zbiorowym lokowaniu środków wpłaconych przez uczestników funduszu. Z tej opcji mogą korzystać osoby fizyczne, prywatne oraz podmioty nieposiadające osobowości prawnej. Zyski pochodzące z inwestycji są dzielone między właściciela kapitału a jego opiekuna funduszowego. Ten rodzaj inwestycji daje nam możliwość znacznego zysku, jednak niesie za sobą ryzyko utraty części gotówki.

Inne formy inwestowania oszczędności

Istnieją również inne, bardziej ryzykowne, formy pomnażania zysków. Zaliczamy do nich: działania na giełdzie papierów wartościowych, inwestycje w nieruchomości czy handel walutami. Te sposoby wymagają jednak zaangażowania inwestora, ciągłego pogłębiania wiedzy i znajomości pewnych mechanizmów. Wiele osób współcześnie decyduje się również na stawianie pierwszych kroków w tym temacie na wirtualnej giełdzie. Jest to przygotowanie do właściwych ruchów na standardowej giełdzie.


Do Ciebie należy decyzja, jaka forma inwestowania pieniędzy najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom. Stawiasz na bezpieczeństwo czy na duży zysk? Osoby rozpoczynające swoją przygodę z oszczędzaniem oraz inwestowaniem, zachęcamy do początkowej ostrożności oraz korzystania z porównywarki lokat bankowychi śledzenia naszych porad.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.