KONTA, LOKATY

JAK UŁATWIĆ SOBIE ŻYCIE Z KONTEM OSOBISTYM?

31 LIPCA 2015

Według raportu Narodowego Banku Polskiego z 2013 r. konto osobiste posiada 77% Polaków i od kilku lat wskaźnik ten utrzymuje się na podobnym poziomie. Najczęściej rachunek posiadają osoby w wieku 35-44 lata (96%). Wskaźnik ten, niewiele mniejszy jest wśród osób w wieku 25-34 lata (93%) oraz 45-54 lata (88%). Można więc powiedzieć, że przeważająca część rodaków, zwłaszcza młodszego pokolenia, zaufała bankowości. Jak młodzi radzą sobie z poszczególnymi funkcjonalnościami i do czego konto przyda się seniorom, opisaliśmy w dalszej części artykułu.

Konto osobiste

Rozwiązanie na brak czasu

Przykładem jest Jacek, który ma 37 lat i jest przedstawicielem handlowym, wobec czego często przebywa w delegacjach.

„Gdyby nie zlecenia stałe, które założyłem na koncie osobistym, mógłbym mieć opóźnienia w płatnościach, takich opłat jak prąd, gaz czy czynsz, bo praktycznie rzadko bywam w domu i z pewnością nie mam czasu, na to by płacić rachunki na poczcie. Dzięki zleceniom stałym, schodzącym co miesiąc z ROR-u, po prostu mam spokojną głowę”.

Zlecenia stałe oszczędzają czas, ale warto dodać jeszcze, że przelew elektroniczny zazwyczaj jest bezpłatny – tymczasem Poczta czy inni pośrednicy pobierają prowizję za opłaty. Zatem dzięki możliwościom konta osobistego nie tylko oszczędzamy czas, ale i pieniądze.

Konto osobiste bez opłat? Tak! Sprawdź nasz ranking kont osobistych "wszystko za 0 zł".

Lekarstwo na nadmiar obowiązków

Marzena jest matką dwójki małych dzieci i pracuje zdalnie jako grafik. Konto osobiste umożliwia jej dokonywanie zakupów przez Internet - nie wychodząc z domu, bo zakupy dostarczy firma transportowa bądź kurier.

„Zakupy on-line to idealne rozwiązanie dla rodzica. Jest wygodne i pozwala zaoszczędzić czas, dlatego tak często korzystam z tego rozwiązania. Niemniej jednak nie ma możliwości uniknięcia zakupów w sklepach tradycyjnych. W takich robię zwykle większe zapasy i zawsze płacę kartą bankomatową, ponieważ uczestniczę w programie bankowym, w którym część kwoty płaconej kartą, bank zwraca mi na konto – niby to mały procent, ale zawsze jednak można zaoszczędzić kilka groszy, co przy małych dzieciach jest niesamowicie istotne”.

Konto osobiste jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie narzekają na brak obowiązków, a młodym mamom umożliwia godzenie macierzyństwa z pracą zawodową.

Bezpieczeństwo

Nie tylko młodzi odnoszą korzyści z konta bankowego. Tylko połowa emerytów i rencistów posiada rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe (według wspomnianego raportu NBP), wynika to zapewne z braku świadomości, że konta osobiste to udogodnienie również i dla nich. Dzięki kartom płatniczym dołączanym do rachunku, senior nie musi nosić przy sobie gotówki, tym samym zmniejsza ryzyko kradzieży, na którą tak często jest narażony. Dla starszych osób często ważne jest to, by zabezpieczyć finansowo swoje dzieci i wnuki - dzięki rachunkowi oszczędnościowemu staje się to realne, bo pieniądze na koncie „pracują”, zamiast leżeć bezproduktywnie w domu, schowane na dnie szafy.

Porównywarka kont osobistych – wybierz rozwiązanie dla siebie

Na rynku bankowości dostępnych jest wiele ofert, jeśli chodzi o nowoczesne konta osobiste. Możesz wybrać konto z wygodnym dostępem do bankowości mobilnej, konto z możliwością wykonywania przelewów internetowych SEPA i nie tylko. Jeśli jesteś tradycjonalistą, możesz zaś zdecydować się na podstawowe konto bankowe i wybrać opcję obarczoną najmniejszą ilością opłat.
Poszczególne oferty kont osobistych różnią się między sobą kosztami prowadzenia rachunku, opłatami za przelewy, korzystanie z bankomatów itd. Aby wybrać opcję dopasowaną do ciebie i twoich potrzeb skorzystaj z porównywarki Confronter.
Nasza porównywarka kont osobistych pozwoli ci w łatwy sposób zestawić ze sobą oferty dostępne na rynku bankowości. Ranking prezentowany na naszej stronie zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych kont. Teraz możesz w szybki i łatwy sposób wybrać konto osobiste, które zapewni ci wygodę, bezpieczeństwo oraz pozwoli oszczędzić czas.Koniecznie zapisz się do naszego newslettera.
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.