KONTA, LOKATY

KONTO BANKOWE DLA SENIORA

25 LUTEGO 2019

W momencie, gdy społeczeństwo polskie coraz mocniej się starzeje, rosnącą grupą potencjalnych klientów banków stają się seniorzy. W ostatniej dekadzie zmianie uległy również metody sposobu wypłaty emerytur oraz rent – w 70% przypadków nie przynosi ich już listonosz lecz trafiają bezpośrednio na konta bankowe. Instytucje finansowe kierują, więc swoje specjalnie przygotowane oferty nie tylko do ludzi młodych, ale również do osób, które weszły w jesień swojego życia.

Bliskość placówki bankowej nadal wygrywa z bankowością elektroniczną

Chociaż seniorzy w zdecydowanej większości korzystają z kont bankowych, a nawet decydują na na kredyt gotówkowy przez internet, to nadal cenią sobie bliskość fizycznej placówki swojego banku oraz możliwość bezpośredniej rozmowy z konsultantem. W ich przypadku dostęp do bankowości elektronicznej nie ma takiego znaczenia. W związku z tym walkę o klienta w podeszłym wieku wygrywają przede wszystkim te instytucje finansowe, które posiadają największą liczbę oddziałów oraz te, które na rynku znajdują się najdłużej. W mniejszych miastach i miejscowościach są to głównie podmioty zrzeszony w ramach Banku Polskiej Spółdzielczości (BPS), w większych ośrodkach miejskich natomiast Powszechna Kasa Oszczędności (PKO) Bank Polski.

Banki chcąc odpowiadać na potrzeby swoich klientów prześcigają się w pomysłach przyciągania ich ofertami, które z samą bankowością często nie mają wiele wspólnego. Są to na przykład rabaty za płatność kartą w popularnych sieciach aptek, czy też sklepach ze sprzętem medycznym. Popularne są również ubezpieczenia zdrowotne i ubezpieczenia na życie posiadające w sobie dodatkowe pakiety wizyt u lekarzy specjalistów, czy też wizyt domowych. Innym sposobem na pozyskanie klientów są również kredyty przez internet na bardzo korzystnych warunkach kierowane właśnie do seniorców.

Jakie konto bankowe dla seniora wybrać?

Starsze osoby obawiające się korzystania ze współczesnej bankowości jako główne powody swojej niechęci zazwyczaj podają za wysokie opłaty związane z prowadzeniem rachunków, skomplikowane pod względem technologicznym systemy i brak zaufania do bankowości elektronicznej.

W związku z tym, w przypadku osób starszych warto szukać takich rachunków bankowych, które oferują przede wszystkim jak najniższe opłaty (lub ich całkowity brak) za usługi „tradycyjne”. Do takich można zaliczyć wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach bankowych (coraz mniej popularne w związku z powszechnością bankomatów), możliwość zlecania przelewów bezpośrednio w oddziale banku, ustalanie zleceń stałych oraz otrzymywanie papierowych wyciągów z konta. Banki nastawione na e-bankowość często za tego typu operacje pobierać mogą jednorazowo kilkuzłotowe opłaty, co dla seniora – szczególnie z niewielką emeryturą lub rentą – może być czynnikiem zniechęcającym.

Ważną kwestią jest również możliwość zapłaty rachunków za wodę, gaz, prąd i pozostałe media bezpośrednio w punkcie bankowym. Jeśli szukasz kont bankowych dla seniora i nie tylko, skorzystaj z naszej porównywarki finansowej.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5625 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13125 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7500 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.