KONTA, LOKATY

KONTO DLA NASTOLATKA - CZY TO DOBRY POMYSŁ?

16 MARCA 2016

Z konta dla młodzieży mogą korzystać już 13-letnie osoby, oczywiście za zgodą prawnego opiekuna, który podpisze stosowne dokumenty. Czy to jednak dobry pomysł?

konto dla nastolatka

Posiadanie konta bankowego to dla młodych osób poczucie stawania się dorosłym i nauka odpowiedzialności. Nie każdy rodzic to rozumie, dlatego też nie każdy zgadza się założyć konto swojemu nastoletniemu dziecku. Najczęściej z obawy przed bezmyślnym wydawaniem przez niego pieniędzy, a przecież właśnie o to chodzi, aby dziecko nauczyć odpowiedzialności finansowej. Należy pokazać mu jak ma to zrobić, a także pozwolić uczyć się na własnych błędach. Jeśli wyda pieniądze, to nie będzie ich miał. Konta młodzieżowe mogą być całkiem bezpieczne i nastawione na potrzeby młodych ludzi tak, aby czerpali z nich doświadczenie w operowaniu finansami.

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta dla młodzieży?

  • atrakcyjna oferta
  • opłaty utrzymania konta
  • bezpieczne i wygodne korzystanie z konta

Po czym poznać atrakcyjną ofertę?

Atrakcyjną ofertę poznamy po ewentualnych promocjach i zniżkach. W przypadku konta dla młodzieży nieocenione mogą się okazać zniżki na bilety do kina czy teatru, na zakupy w sklepach lub promocje na szkoły językowe. Nie jest to oczywiście najważniejsze, ale trzeba przyznać, że wpływa na atrakcyjność oferty, dlatego banki zwykle starają się do konta dołączyć ciekawe bonusy. 

Młodzież korzystająca z konta bankowego prawdopodobnie nie będzie dysponowała dużą kwotą pieniędzy i dużymi wpływami. Dlatego właśnie warto znaleźć takie konto, które nie będzie wymagało wysokich opłat za jego prowadzenie. Najważniejsze, to zwrócić uwagę na koszta związane z przelewami, wypłatą z bankomatu, opłaty za korzystanie z karty itp. Pamiętajmy, że opłaty za kartę często da się uniknąć. Wystarczy spełnić pewne warunki, określone w regulaminie banku, np. zapłacić kartą za rachunek na konkretną sumę pieniędzy.

Bezpieczeństwo i wygoda to podstawa

Aby nasze nastoletnie dziecko mogło bez obaw korzystać ze swojego konta i uczyć się zarządzania finansami bez niemiłych niespodzianek, warto dobrać odpowiednią ofertę zwracając uwagę na warunki korzystania z konta. Konto dziecka nie powinno posiadać możliwości zaciągania debetu, gdyż zbyt lekkomyślne korzystanie z niego może doprowadzić do poważnych problemów finansowych.

Ponadto, dla jego wygody, warto zwrócić uwagę na konta, które oferują szeroki zakres bankomatów, z których bez większych opłat można wypłacić pieniądze. Ważne, aby nastolatek nie musiał szukać na mieście bankomatu obsługującego jego konto. I wreszcie wygodne prowadzenie konta. Aktualnie młodzież potrafi doskonale odnaleźć się w Internecie, zatem warto dla jego wygody założyć konto, które bardzo łatwo obsługuje się online. Jednocześnie my również będziemy mieć łatwiej je kontrolować.

O tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze konta dla młodych na co zwrócić uwagę przy wyborze konta dla młodych pisaliśmy już kiedyś na blogu. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że nie każdy bank pozwala założyć konto młodzieżowe, jeśli rodzic nie posiada w nim własnego konta. Na szczęście coraz więcej banków umożliwia taką opcję, więc wystarczy przejrzeć wszystkie dostępne na rynku oferty i wybrać właściwą.

Dlaczego warto założyć konto swojemu nastoletniemu dziecku?

Bo to doskonały sposób na uczenie go odpowiedzialności i zarządzania finansami. Dziecko powinno się tego uczyć już od najmłodszych lat, aby w przyszłości mieć nawyk oszczędzania i umieć operować pieniędzmi. W ten sposób dajemy mu również dozę zaufania i lekcje z dorosłego życia. Nie musimy się niczego obawiać. Dla pewności możemy trzymać kontrolę nad wydatkami naszego dziecka jednocześnie dając mu wolną rękę. Wpłynie to również na pozytywne relacje z naszym dzieckiem, które poczuje, ze traktujemy go poważnie. Warto spróbować!Koniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz, bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6396 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14924 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8528 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.