KONTA, LOKATY

KONTO PRZEKORZYSTNE BIZNES – KONTO DLA FIRM ZA DARMO Z PREMIĄ DO 2000 ZŁ!

17 MAJA 2023

Jeden z największych banków w Polsce – Pekao S.A. ma ciekawą ofertę na konto dla biznesu. Konto Przekorzystne Biznes kusi nie tylko darmowym prowadzeniem, ale też premią do 2000 zł. Do tego warunki, by ją otrzymać, są łatwe do spełnienia.

Konto Przekorzystne Biznes - kto powinien się zainteresować?Planowanie biznesu

Konto Przekorzystne Biznes, które założyć można do 30 czerwca dedykowane, jest oczywiście przedsiębiorstwom. Ich roczne przychody ze sprzedaży nie mogą przekraczać 5 mln zł. Przeznaczona jest dla firm:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółka cywilna lub osobowa
 • firmy z uproszczoną rachunkowością

Dla kogo jest Konto Przekorzystne Biznes?

Włascicielka kawiarni

Konto Przekorzystne Biznes opłaci się firmom, które dopiero zaczynają przygodę z biznesem. Dlaczego? Łatwo i szybko za pośrednictwem banku otworzymy konto i zarejestrujemy działalność — wystarczy wypełnić wniosek w Pekao24 lub aplikacji. Do tego problemem nie powinno być spełnienie warunków do prowadzenia rachunku za 0 zł przez, a to ze względu na niewielką skalę działalności.

Zadowoleni mogą być także detaliści. W końcu właściciele punktów handlowo-usługowych otrzymają terminal płatniczy za 0 zł/mies. za dzierżawę przez 2 lata, jeśli wcześniej firma nie akceptowała kart płatniczych lub za 1 zł/mies. za dzierżawę przez 2 lata, jeśli firma akceptuje już karty płatnicze.

Warunki promocji

Szczęśliwy właściciel firmy

Co zrobić, żeby konto było darmowe? Oprócz podpisania umowy w czasie promocji (do 30.06.2023 r.) z Bankiem Pekao S.A. o prowadzenie rachunku oraz o kartę debetową Mastercard wydawaną do rachunku trzeba też wyrazić zgody na przystąpienie do promocji i oczywiście zaakceptować regulamin.
Z promocji nie skorzystają przedsiębiorstwa, które 28 lutego 2023 miały aktywne Konto Przekorzystne Biznes lub inny rachunek firmowy w tym banku.

Premia do 2000 zł

By otrzymać nagrodę pieniężną, trzeba będzie spełnić kilka dodatkowych warunków. Jakich?

 • Trzeba wyrazić zgody na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych o banku i spółkach Grupy Kapitałowej.
 • Wykonać w każdym miesiącu przelew do ZUS na kwotę min. 270 zł z rachunku otwartego w trakcie promocji konta.
 • Nie posiadać konta w banku Pekao S.A. lub w Idea Bank S.A. aktywnego rachunku w między 1.12.2020, a dniem przystąpienia do promocji.

Do tego oczywiście konieczne będzie także wyrażenie zgody na przystąpienie do promocji i zaakceptowanie jej regulaminu.

Premia do 2000 zł – co się na to składa?

Premia może wynieść do 2000 zł, składa się ona z 3 części:

 • Pierwsza część, do 600 zł to 3% zwrotu (do 100 zł miesięcznie przez 6 miesięcy) za płatności bezgotówkowe za min. 500 zł miesięcznie. Ważne jest to, że płatności muszą być wykonywane aplikacją PeoPay lub kartą Mastercard wydaną do rachunku w ramach promocji. Niestety przelewy w tym wypadku nie będą się liczyć.
 • Druga część – 600 zł dotyczy terminala płatniczego. Co trzeba zrobić? Poza zawarciem umowy o terminal płatniczy Banku Pekao S.A. trzeba będzie przyjmować przy jego pomocy płatności min. 1000 zł miesięcznie na Konto Przekorzystne Biznes. Premia naliczana jest przez 6 miesięcy. Kto nie może z tego skorzystać? Biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), a także podmioty zajmujące się sprzedażą detaliczną broni i amunicji (PKD 47. 78Z) czy produkcją broni i amunicji (PKD, 25.40.Z).
 • Do tego dochodzi 800 zł jednorazowo za pierwszą umowę o kredyt lub pożyczkę Banku Pekao S.A. lub o leasing z Pekao Leasing, lub faktoring z Pekao Faktoring.

Trzeba też będzie spełnić warunki. W zależności od produktu będzie to:

 • zawarcie pierwszej umowy o kredyt/pożyczkę z gwarancją na min. 100 tys. zł z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego albo Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego lub
 • wykonanie przelewu na rzecz Pekao Leasing tytułem spłaty raty leasingowej lub
 • otrzymanie min. 2 uznań na Konto Przekorzystne Biznes z tytułu wykupu wierzytelności w ramach umowy faktoringowej z Pekao Faktoring Sp. z o.o.

Opłaty

Mężczyzna przed swoją kawiarnią

Prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes jest darmowe (trzeba tylko podpisać umowę o rachunek i o kartę debetową w czasie promocji i wyrazić zgodę na przystąpienie do promocji i zaakceptować jej regulamin). Co z resztą opłat? Przedstawiamy te najważniejsze:

 • Miesięczna opłata za kartę debetową: 0/8 zł
  0 zł por warunkiem, że wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą debetową wydaną do rachunku na kwotę min. 500 zł miesięcznie
 • Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce: 0 zł/2% min. 5 zł
  0 zł będą kosztować wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A. i dwie pierwsze wypłaty z innych bankomatów w Polsce. Każda następna wypłata z innych bankomatów będzie kosztowała 2% min. 5 zł.
 • Wypłata gotówki z bankomatów za granicą: 0 zł/2% min. 5 zł
  W tym przypadku darmowe będą 2 pierwsze wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów. Każda następna z bankomatu za granicą będzie kosztować 2% min. 5 zł.
 • Przelewy przez internet: 0 zł/1,5 zł
  0 zł za pierwsze 15 przelewów zewnętrznych poprzez PekaoBiznes 24/Pekao24 dla firm.

Jak założyć Konto Przekorzystne Biznes?

Kobieta z telefonem w ręce

Proces założenia konta jest łatwy i nie wymaga wiele czasu. Najłatwiej zrobić to przez Internet:

  1. Wejdź na stronę banku i złóż wniosek online.
  2. Zweryfikuj swoją tożsamość za pomocą biometrii.
  3. Dokończ wniosek i aktywuj konto!

  Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao S.A. wydaje się korzystną ofertą na rachunek dla przedsiębiorstw. Konto świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku mniejszych firm. Promocja jest tak zaprojektowana, że spełnienie jej warunków i uzyskanie premii nie będzie trudne.

  Źródło: pekao.com.pl, opracowanie własne.


  Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

  Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

  Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


  POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

  WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

  W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

  PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
  PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
  10908 zadowolonych Klientów
  NA KONCIE BANKOWYM
  ZACZNIJ ZARABIAĆ
  NA KONCIE BANKOWYM
  25452 zadowolonych Klientów
  NAJTAŃSZY KREDYT
  WYBIERZ
  NAJTAŃSZY KREDYT
  14544 zadowolonych Klientów