KONTA, LOKATY

WSZYSTKO O KARTACH PRZEDPŁACONYCH

31 STYCZNIA 2019

Karta przedpłacona, powszechnie określana również kartą prepaid (od angielskiego prepaid card) jest specyficznym rodzajem karty płatniczej, umożliwiającej wykonywanie płatności do wysokości znajdującego się na niej salda. W odróżnieniu od normalnej karty płatniczej posiada jedynie techniczny charakter i na powiązanym z nią rachunku nie ma możliwości wykonywania innych operacji finansowych, takich jak wypłaty, uiszczanie rat kredytowych czy też zakładanie lokat.

wszystko o kartach przedplaconych

Spersonalizowana? Nie zawsze!

Co jeszcze odróżnia kartę przedpłaconą od tradycyjnego rodzaju karty płatniczej wydawanej przez banki? Przede wszystkim nie musi być ona spersonalizowana. W takim przypadku rachunek przypisany jest do samej karty a nie konkretnej osoby. Otwiera to szereg możliwości, pozwalając między innymi na zakup kart podarunkowych lub stosowanie alternatywnych transferów finansowych.

Z całą pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z kartami podarunkowymi w popularnych sieciach sklepów odzieżowych, supermarketach i kinach. Są one świetnym pomysłem na prezent, ponieważ pozwalają obdarowanemu dokonać zakupów w danym sklepie za określoną i wpłaconą wcześniej kwotę. Takowe karty podarunkowe są właśnie niespersonalizowanymi kartami prepaid.

Inne zastosowanie kart przedpłaconych to między innymi karty w rozliczeniach z pracodawcą. Pracownik udający się w delegację otrzymuje specjalną kartę podróżną, którą może płacić za przejazdy, hotele i posiłki, a pracodawca nie tylko kontroluje ilość wydanych pieniędzy (z góry określa budżet na karcie), ale jednocześnie ma wgląd w wydatki swojego pracownika.

Rodzaje kart płatniczych - karta przedłacona dla Twojego dziecka

Karty przedpłacone sprawdzają się nie tylko w delegacjach i w formie kart podarunkowych, ale również przy dalekich podróżach, mowa tutaj o wielowalutowych karty prepaid, które umożliwiają płacenie za zakupy na całym świecie bez prowizji. Sprawdzają się również podczas nauki świadomego zarządzania gotówką już od najmłodszych lat.

Jako, że płatności kartą stały się powszechne, rodzice bardzo często decydują się na założenie ich swoim pociechom w wieku szkolnym. Dzięki karcie przedpłaconej dokładnie wiedzą ile środków dziecko posiada do wydania oraz mają pewność, że na rachunku nie pojawi się debet w związku z nadmiernymi wydatkami. To rozwiązanie pozwoli natomiast dziecku oswoić się z technologią płatności bezgotówkowych i zwiększyć świadomość wartości pieniądza.

Co więcej przy ewentualnym zgubieniu karty przedpłaconej, środki na rachunku bankowym są nadal bezpieczne – nie jest on bowiem bezpośrednio powiązany z tym rodzajem karty płatniczej, a potencjalny złodziej i tak nie wypłaci środków w bankomacie.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.