AKTUALNOŚCI

4 TYPY OSOBOWOŚCI FINANSOWEJ - POZNAJ SWOJĄ!

20 LIPCA 2018

Każdy z nas w nieco inny sposób podchodzi do kwestii wydawania pieniędzy, robienia zakupów, spisywania wydatków, a nawet oszczędzania. Zdaniem ekonomistów możemy wyróżnić cztery typy osobowości finansowej. Dowiedz się, do której grupy należysz i dlaczego.

4 typy osobowosci

Co to jest osobowość finansowa? - 4 typy osobowości

To bardzo proste. To nic innego jak zespół cech osobności, które mają wpływ na nasze decyzje finansowe. Cztery typy, których charakterystykę chcemy Wam przedstawić, zostały wyznaczone na podstwie pewnych cech charakteru takich jak np. spontaniczność, rodzinność czy rozwaga. Poznaj bliżej 4 typy osobowości finansowych

Strateg

Twardo stąpasz po ziemi i na co dzień raczej nie dajesz ponieść się emocjom? Możliwe, że jesteś finansowym strategiem. Ten typ osobowości finansowej lubi czuć stabilność oraz bezpieczeństwo. Nie przeraża Cię tworzenie skomplikowanego planu biznesowego. Nie lubisz jednak podejmować ryzyka. Często do tej grupy zaliczamy osoby, które są realistami. Jak do finansów podchodzi strateg? Rozważnie! To właśnie stratedzy tworzą listy zakupów, planują wszelkie wydatki i nie mają problemu z odkładaniem pieniędzy. Ich decyzje finansowe są bardzo przemyślane. Strateg nigdy nie wydaje ponad stan. Ma określony budżet, w którym się mieści.

Strateg świetnie zna swoją sytuację finansową i wie kiedy może wyskoczyć na większe zakupy, a kiedy należy trochę oszczędzić.

Jesteś jak sztab zarządzania kryzysowego

Ty też lubisz czuć się stabilnie, ale nie zawsze wszystko idzie po Twojej myśli? Możliwe, że właśnie poznałeś swój typ osobowości finansowej. Starasz się zachować stabilizację finansową i nie tylko, ale często napotykasz problemy. Na szczęście, świetnie sobie z nimi radzisz. Potrafisz je rozwiązywać i chętnie stawiasz czoła przeciwnościom. Znasz sprawdzone sposoby, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Świetnie sobie radzisz z wybieraniem tańszych produktów o dobrej jakości, szukaniem atrakcyjnych promocji i porównywaniem cen. Zdarza Ci się jednak dokonywać niekorzystnych inwestycji.

Podsumowując, drugi typ osobowości świetnie radzi sobie z codziennymi wydatkami, ale ma trudności z długofalowym planowaniem i zdarza mu się mieć problemy z płynnością finansową. Energię, którą wkładasz w drobne oszczędzanie, mógłbyś przenieść na globalne spojrzenie na swój budżet.

Przewodnik stada

Ponad wszystko cenisz sobie relację z bliskimi oraz rodziną? Dużo uwagę poświęcasz osobom wokół Ciebie i czasami zapominasz o własnych potrzebach? Finansowo możesz być przewodnikiem stada. Czujesz się odpowiedzialny za Twoją rodzinę. Raczej nie jesteś skory do ryzyka i nie masz problemu z oszczędzaniem. Jednak, jeśli w grę wchodzi potrzeba Twoich bliskim, nie zwracasz uwagi na koszta. Pamiętaj, aby zadbać również o swoje potrzeby. Świetnie radzisz sobie z zarządzaniem domowym budżetem. Przewodnikom stada czasami brakuje systematyczności i planu w oszczędzaniu pieniędzy.

Król życia

Twoje cechy charakteru to: spontaniczność, radość z życia, otwartość. Żyjesz chwilą i nie zawracasz sobie głowy tym, co wydarzy się na kilka miesięcy lub lat. Pieniądze są dla Ciebie wyłącznie środkiem do osiągnięcia pewnego celu. W kwestiach finansowych miewasz skłonności do bycia rozrzutnym. Niejednokrotnie podejmujesz nadmierne ryzyko. Czasami sprawia Ci problem utrzymanie się z Twojej pensji. Do pieniędzy nie przywiązujesz dużej wagi. Raczej nie przejmujesz się swoją sytuacją finansową.

Udało Wam się określić swoją osobowość finansową? Oczywiście 4 typy osobowości wymienione w artykule typy są bardzo ogólne.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.