AKTUALNOŚCI

APPLE PAY W POLSCE – PODSTAWOWE INFORMACJE

2 SIERPNIA 2018

System płatności bezgotówkowych Apple Pay umożliwia wykonywanie transakcji za pomocą iPhone'a. Od połowy czerwca jest on dostępny również w Polsce! Jakie banki udostępniły tę możliwość? Jak działa Apple Pay i czy płacenie telefonem jest bezpieczne? Dowiedz się więcej na temat tej technologii!

apple pay w polsce - podstawowe informacje

Jak działa Apple Pay?

System Apple Pay umożliwia dokonywanie płatności w sklepach, aplikacjach i witrynach internetowych (wyświetlanych w przeglądarce Safari) za pomocą telefonu iPhone lub zegarka Apple Watch. Zamiast płacić kartą, możemy zapłacić jednym z tych urządzeń. Aby dokonać płatności wystarczy zbliżyć swój telefon do terminala płatniczego.

Zanim będziemy mogli korzystać z takich płatności, należy dokonać autoryzacji. W zależności od modelu telefonu autoryzacją jest:

 • przytrzymanie palca na przycisku Home z Touch ID przed zbliżeniem do terminala (w przypadku iPhone'a 8 lub starszego)
 • dwukrotne przyciśnięcie przycisku blokady i zeskanowanie twarzy przy pomocy Face ID przed zbliżeniem telefonu do terminala (w przypadku modelu iPhone X)
 • w przypadku zegarka Apple Watch – dwukrotne naciśnięcie przycisku bocznego przed zbliżeniem zegarka do terminalu

Niektóre terminale będą od nas dodatkowo wymagały podania kodu PIN – należy wtedy użyć kodu 0000.

Za pomocą Apple Pay możemy płacić również online – działa to podobnie jak płatności PayU lub PayPal.

Jak dodać swoją kartę do Apple Pay?

Aby móc skorzystać z Apple Pay należy być posiadaczem odpowiedniego urządzenia oraz odpowiedniej karty płatniczej banku, który podpisał umowę o aktywację usługi Apple Pay. Dodatkowo wymagane jest zainstalowanie najnowszej wersji systemu i zalogowanie się na urządzeniu do iCloud.

Obecnie z usługi można skorzystać w 8 polskich bankach:

 • BZ WBK,
 • Pekao,
 • mBank,
 • BGŻ BNP Paribas,
 • Alior Bank,
 • T-mobile Usługi Bankowe,
 • Raiffeisen Polbank,
 • Nest Bank,
 • Getin Bank.

Zapowiedziano, że już niedługo usługa będzie dostępna w banku PKO BP. Z usługi mogą skorzystać posiadacze kart MasterCard i Visa w wymienionych bankach.

Aby dodać swoją kartę do Apple Pay, należy skorzystać z aplikacji Wallet. Aplikacja służy do przechowywania kart lojalnościowych czy kuponów zniżkowych. Po kliknięciu „plusa” i uzupełnieniu danych bank dokona weryfikacji karty.

Gdzie można płacić iPhone'em?

iPhone'em można płacić tam, gdzie możliwe jest wykonywanie transakcji zbliżeniowych i/lub płacenie za pomocą Google Pay (konkurencyjny system płatności mobilnych dla posiadaczy Androida). Pamiętajmy o tym, że płatność poprzez Apple Pay to płatność zbliżeniowa, w związku z tym, aby zadziałała, nasza karta bankowa musi być wyposażona w tą technologię. Telefon, zbliżając się do terminala, tak naprawdę aktywuje funkcję zbliżeniową na karcie bankowej.

Jeśli na terminalu płatniczym znajduje się logo Apple Pay, oznacza to, że sklep oficjalnie wspiera ten rodzaj płatności. Nie zawsze jednak je tam znajdziemy – w większości przypadków nie będzie to jednak uniemożliwiało wykonania płatności.

Co z bezpieczeństwem?

W płatnościach Apple Pay numer karty kredytowej lub debetowej nie jest zapisywany w pamięci urządzenia, ani na serwerze. Przypisywany jest jej unikalny, zaszyfrowany Numer Konta Urządzenia. Każda transakcja jest autoryzowana za pomocą generowanego jednorazowego kodu bezpieczeństwa. Aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji wykorzystywane są najnowsze płatnicze rozwiązania technologiczne.


Apple Pay to spore udogodnienie dla posiadaczy iPhone'ów, zegarków Apple Watch, czy innych urządzeń firmy Apple. Dzięki temu mogą oni nie tylko wykonywać szybkie i bezpieczne płatności mobilne w sklepach, ale również korzystać z wygodnego systemu płatności online. Jeśli jesteś posiadaczem produktu firmy Apple, aktywuj usługę Apple Pay – warto!


Tekst: Olga Gierszal


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.