AKTUALNOŚCI

BZ WBK ZNIKA Z RYNKU! CO BĘDZIE Z KLIENTAMI BANKU?

6 WRZEŚNIA 2018

Już we wrześniu bank BZ WBK zniknie z rynku. Jak wpłynie to na jego klientów? Czego możemy się spodziewać w związku ze zmianą marki? Dowiedz się!

bz wbk znika z rynku - co będzie z klientami banku

BZ WBK przechodzi do historii

Jesienią Bank Zachodni WBK przechodzi do historii. 8 września zmienia nazwę na Santander Bank Polska.

BZ WBK od 2011 roku należy do międzynarodowej grupy Santander, która jest jedną z największych grup finansowych na świecie. Grupa Santander działa w 10 krajach, m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Portugali, USA czy Argentynie i jest bardzo rozpoznawalna na świecie.

Decyzję o zmianie nazwy podjął zarząd Banco Santander, który posiada większość udziałów w grupie. Zmiany w systemie banku zostaną przeprowadzone w weekend 8-9 września.

Bank przekonuje w mediach, że zmiana będzie korzystna, klienci jeszcze mocniej odczują przynależność do międzynarodowej grupy kapitałowej, a dzięki doświadczeniu zostaną im zaoferowane nowoczesne rozwiązania i innowacje. Zarząd wymienia tu m.in. portal Santander Trade dla eksporterów czy szybkie przelewy międzynarodowe oparte na technologii blockchain.

Santander Bank Polska a Santander Consumer Bank

Na rynku polskim działa już bank Santander, dlatego warto wiedzieć, że Santander Bank Polska, czyli dotychczasowy bank BZ WBK, to nie to samo co Santander Consumer Bank. Sytuacja może być myląca, ponieważ od września na rynku będą funkcjonować dwie podobnie nazywające się instytucje, które jednak będą oferować zupełnie odrębne usługi.

Dotychczasowy bank BZ WBK, a od września Santander Bank Polska, to bank uniwersalny. Oferuje zróżnicowane produkty klientom indywidualnym, firmowym i międzynarodowym korporacjom. Z kolei Santander Consumer Bank skupia się na konkretnej działalności – przede wszystkim oferuje kredyty konsumenckie.

Banki te będą funkcjonować niezależnie od siebie, oferując odmienne produkty. Co za tym idzie, nie będą wzajemnie obsługiwać swoich produktów.  Tym, co łączy obie instytucje, jest jedynie przynależność do tej samej grupy kapitałowej.

Kosztowny rebranding

Działania związane z rebrandingiem rozpoczną się już 7 września. Będą im towarzyszyć ogólnopolskie kampanie informacyjne i medialne, które potrwają do końca roku. Start planowany jest na okres, kiedy zmiany zostaną formalnie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Zmiana marki okazała się dość kosztowna, jest to bowiem wydatek rzędu 60-70 mln złotych.

Przejęcie klientów Deutsche Banku

Zmiana nazwy BZ WBK na Santander Bank Polska to niejedna rewolucja, która czeka we wrześniu polską bankowość. Bank BZ WBK przejmie również część klientów Deutsche Banku. Przeniesione zostanie 380 tysięcy osób.

Zgodnie z lipcową decyzją Komisji Nadzoru Finansowego część Deutsche Banku zostanie włączona do BZ WBK. Przeniesienie nie dotyczy jedynie kredytów walutowych i klientów korporacyjnych.

Włączenie klientów Deutsche Banku do BZ WBK, czyli Santander Banku, ma zostać przeprowadzone ekspresowo – zaledwie w jeden weekend listopada. To pierwsza taka sytuacja w Polsce.

Jak zmiana marki wpłynie na klientów?

Na szczęście zmiana marki nie wpłynie na klientów banku – nie będą oni musieli podpisywać żadnych nowych dokumentów. Obsługa produktów bankowych oferowanych dotychczas przez BZ WBK zostanie przeniesiona do Santander Bank Polska.   

Co się zmieni?

 • Siedziba firmy: zostanie przeniesiona z Wrocławia do Warszawy;
 • adres strony internetowej – na www.santander.pl;
 • adresy mailowe. Zamiast końcówki bzwbk.pl zyskają końcówkę santander.pl, np. kontakt@santander.pl;
 • logo banku, kolorystyka, wygląd i nazwy serwisów internetowych oraz aplikacji mobilnych;
 • nazwy produktów banku;
 • materiały reklamowe i informacyjne dla klientów oraz nazwy dokumentów;
 • wygląd oddziałów banku.

Co pozostanie bez zmian?

 • Wszystkie zawarte dotychczas umowy. Pozostaną one w mocy i nie będą wymagały żadnych korekt;
 • numery rachunków, numery PIN, daty ważności kart i wszelkie hasła użytkowników;
 • zasady kredytowania. Produkty kredytowe będą funkcjonować na takich zasadach, jak określono w podpisywanych wcześniej umowach;
 • wszystkie karty debetowe lub kredytowe z logiem BZ WBK pozostaną ważne, nie zajdzie konieczność ich wymiany, aż do upływu ich daty ważności;
 • Klienci będą mogli korzystać z tych samych placówek, w tych samych miejscach co do tej pory.

 


Zmiana marki BZ WBK na Santander Polska nie powinna w negatywny sposób wpłynąć na klientów banku. Zarząd zapewnia, że będzie korzystna, jednak niektórzy klienci nie są do niej przekonani, ponieważ w ich oczach marka Santander nie ma takiej pozycji w Polsce, jak za granicą, natomiast marka BZ WK była już mocno ugruntowana na rynku. W najbliższym czasie przekonamy się, jakie będą skutki rebrandingu.


Tekst: Olga Gierszal


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.