AKTUALNOŚCI

CO PODROŻEJE W ROKU 2019?

17 STYCZNIA 2019

Nowy rok to nie tylko postanowienia noworoczne, ale również nowe ceny wielu produktów i usług codziennego użytku. Coroczne podwyżki mogą nieco obciążyć nasze portfele. Sprawdź, za co zapłacisz więcej w 2019 roku!

Droższy prąd oraz gaz w 2019

Zgodnie z obecnymi szacunkami, ceny energii elektrycznej mogą podrożeć nawet o kilkadziesiąt procent. Związane jest to ze wzrostem opłat za emisję CO2 ustalanych przez Unię Europejski. Polski resort energetyczny przygotował jednak program rekompensat, z którego w 2019 skorzysta każde gospodarstwo domowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa – w efekcie podwyżki nie powinny być odczuwalne lub wyniosą maksymalnie do 5%.

Inaczej sytuacja ma wyglądać w przypadku gazu – aktualna taryfa obowiązuje jedynie do końca 2018, a od przyszłego roku polscy dostawcy podniosą oferowane przez siebie ceny. Jest to związane głównie ze zmianą koniunktury na światowych rynkach gazu i jak wynika z projekcji PGNiG opłaty za ten surowiec dostarczany do polskich mieszkań oraz domów zwiększą się w skali ostatnich dwunastu miesięcy nawet do 8%.

Jeżeli myślisz o zmienie oferty dotyczącej prądu lub gazu zobacz, jakie oferty są dostępne w tej chwili. Ułatwi Ci to porównywarka finansowa, dzięki której znajdziesz wszystkie taryfy promocyjnei nie tylko.

Opłata emisyjna wpłynie na wzrost cen paliwa

Chociaż notowania ropy naftowej na rynkach europejskich i amerykańskich znalazły się pod koniec 2018 na wielomiesięcznych minimach, to od przyszłego roku na polskich stacjach ceny paliw na pewno wzrosną. Powodem takiego stanu rzeczy jest nałożenie na każdy litr paliwa nowej opłaty rządowej, tak zwanej opłaty emisyjnej, z której środki zostaną przeznaczone na walkę z zanieczyszczeniami powietrza.

W przeliczeniu na jeden litr oleju napędowego opłata wyniesie około ośmiu groszy. W teorii obowiązek jej pokrycia leży po stronie sprzedającego paliwo, w praktyce jednak przynajmniej część tych kosztów zostanie przerzucona na odbiorców końcowych.

Masło, pieczywo, owoce i warzywa również w górę

W związku z podniesionymi kosztami energii oraz droższym paliwem zwiększy się również koszt produkcji i transportu podstawowych produktów żywnościowych. W przypadku warzyw i owoców podwyżka może wynieść nawet 10% - tutaj dodatkowym problemem jest tegoroczna susza z okresu wakacyjnego, która przełożyła się na skromne zbiory.

Gorsze zbiory odbijają się pośrednio również na cenach masła oraz pieczywa. Mniejszy zbiór zbóż spowoduje, że chleb, bułki oraz inne wyroby piekarnicze w 2019 mogą kosztować nawet o 20% więcej. Co ciekawe, mniejsza ilość jęczmienia może spowodować również wzrost cen piwa na półkach sklepowych.

Jeśli nie chcesz przepłacać skorzystaj z możliwości, które ułatwią Ci oszczędzanie. Porównywarka finansowa pozwoli Ci wybrać najtańsze opcje, jeśli chodzi np. abonament telefoniczny czy dostawcę gazu i prądu. Zobacz koniecznie.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.