AKTUALNOŚCI

CZY DOSTANIESZ 300 ZŁ NA WYPRAWKĘ SZKOLNĄ WE WRZEŚNIU?

9 SIERPNIA 2018

Program rządowy „Dobry start” pozwala rodzicom ubiegać się o dodatkowe wsparcie finansowe, które należy przeznaczyć na skompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka. Zastanawiasz się, czy otrzymasz 300 zł w ramach tego projektu we wrześniu tego roku? Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić.

czy dostaniesz 300 zł na wyprawke szkolna we wrzesniu 2018

Kto jest uprawniony do złożenia wniosku?

Wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną mogą złożyć rodzice każdego uczącego się dziecka do 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych granica wieku została przesunięta do 24 lat. Wsparcie obejmuje uczniów, którzy rozpoczną naukę w roku szkolnym 2018/2019 lub ją kontynuują. Nie można ubiegać się o wsparcie finansowe na wyprawkę dla przedszkolaków, nawet jeśli zerówka mieści się przy szkole. Wniosek może wypełnić rodzic lub prawny opiekun, opiekun faktyczny i osoba prowadząca rodzinę zastępczą, a nawet uczeń, jeśli osiągnął pełnoletniość. Dokumenty można składać drogą elektroniczną lub tradycyjną - papierową. Osoby, które wybrały wysyłkę internetową mogły ubiegać się o dodatkowe pieniądze już od 1 lipca bieżącego roku, stacjonarnie wnioski można składać od 1 sierpnia. Osoby, który załatwią sprawę w lipcu bądź sierpniu otrzymają świadczenia do 30. września 2018 roku.  W innych przypadkach pieniądze mają zostać przesłane do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Termin składania dokumentów upływa 30 listopada danego roku.

Pamiętaj, pieniądze otrzymasz tylko w momencie, gdy wypełnisz wniosek. Stanowi on potwierdzenie, że spełniasz warunki uczestnictwa w programie „Dobry Start”. Nie przegap zatem podanych terminów.

Czy ta kwota będzie wliczała się do dochodu?

Pieniądze, które otrzymasz z programu „Dobry Start” nie będą wliczane do dochodu. Co to oznacza? Nie musimy tej kwoty brać pod uwagę podczas wypełniania rozliczenia PIT. 300 zł na wyprawkę szkolną jest zatem zwolnione z podatku. Kwota ta nie podlega również egzekucji komorniczej. Nie jest ona również brana pod uwagę podczas ustalania praw do uzyskania pozostałych świadczeń.

Składanie wniosku o 300 zł na wyprawkę szkolną – wskazówki

Jak już wspominaliśmy – pieniądze na wyprawkę szkolną nie zostaną wypłacane od razu. Niektórzy będą musieli na nie poczekać kilka miesięcy. Wiemy, że rodzicom często zależy na czasie, ponieważ zakupu zeszytów, podręczników, tornistra czy stroju sportowego nie można odłożyć w czasu na październik lub listopad. W pierwszej kolejności będą rozpatrywane wnioski złożone elektronicznie. Składać można je przez rządowy portal informacyjno-usługowy Emp@tia bądź korzystając z bankowości internetowej.

Lista banków, które pozwalają na złożenie wniosku:

 • Bank Milenium S.A.
 • Alior Bank S.A.
 • PKO Bank Polski S.A.
 • Nest Bank S.A,
 • ING Bank Śląski S.A.
 • mBank S.A.
 • Getin Noble Bank S.A.
 • Credit Agricole Bank Polska SA.
 • Bank Pekao S.A.
 • Bank Pocztowy S.A.
 • Bank Polskiej Półdzielczości S.A.
 • SGB- BANK S.A

Jeżeli chcesz otrzymać dofinansowanie z programu „Dobry Start” przed zakupem przyborów szkolnych, zadbaj o to, żeby załatwić formalności odpowiednio wcześnie. Wiemy, że koszty wyprawki uczniowskiej mogą być znaczne wyższe. Jeśli jesteś zainteresowany dodatkowym wsparciem finansowym, porównaj aktualne oferty pożyczek.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.