AKTUALNOŚCI

CZY WAKACJE NAD POLSKIM MORZEM SIĘ OPŁACAJĄ?

2 LIPCA 2018

Lipiec to idealny miesiąc na wakacje nad morzem. Często piszemy o wyjazdach zagranicznych, dzisiaj zmieniamy kierunek! Zastanawiasz się, czy wakacje nad polskim morzem się opłacają? Sprawdziliśmy ceny. Dowiedz się, czy warto wyjechać z rodziną nad Bałtyk w wakacje.

czy wakacje nad polskim morzem sie oplacaja

Polska lepsza niż Hiszpania?

Wiele osób nadal rozważa lub wybiera wakacje nad Bałtykiem, zamiast wyjazdu na południe Europy lub w inne piękne miejsca. Nasze polskie plaże mimo wszystko mają swój urok i przyciągają turystów. Z roku na rok jest ich jednak coraz mniej. Wpływają na to między innymi koszty wyjazdu. Na początek przyjrzyjmy się jednak zaletom spędzania urlopu nad polskim morzem.

Dlaczego decydujemy się na polskie plaże?

Na urlop nad morzem Bałtyckim decydują się młode osoby, starsi oraz rodziny z dziećmi. Zaletą wakacji w naszym kraju jest niedługa podróż. Możliwości transportu jest sporo. Najczęściej turyści decydują się na podróż w kilka osób samochodem lub pociągiem. Z niektórych miast dojedziemy do celu również autokarami, które oferują przyśpieszony przejazd w atrakcyjnej cenie. Podróż do Międzyzdrojów czy do Gdańska zajmuje autem kilka godzin, oczywiście wszystko zależy od punktu startowego. Koszty za paliwo możemy rozłożyć nawet na pięć osób. Jest to rozwiązanie związane z minimalizacją kosztów. Wiele osób nie lubi lub boi się podróżować samolotem. Niestety, to nie pozwala, a przynajmniej znacznie utrudnia, wyjazd w wiele miejsc za granicą. Podróżowanie autokarem np. do Bułgarii czy Hiszpanii to zajmuje ponad dobę. To rozwiązanie uciążliwe dla wielu z nas. Zatem Bałtyk czasami jest kierunkiem wybranym, ponieważ dojazd jest stosunkowo niedrogi i nie sprawia problemów.

Porównaj ubezpieczenia komunikacyjne przed wyjazdem!

Kolejny plus, to brak bariery komunikacyjnej. To ułatwienie, której doceniają przede wszystkim starsi wczasowicze. Często nie znamy języka, który jest używany w kraju, w którym urlop. Jeżeli władamy językiem angielskim (w niektórych miejscach świetnie sprawdza się również znajomość niemieckiego lub rosyjskiego), zazwyczaj nie ma problemu. Starsze osoby boją się nowości. Dla nich wakacje nad polskim morzem są świetnym i wygodnym rozwiązaniem, pod wieloma względami.

Nie można pominąć dość oczywistego punktu, nad polskim morzem jest po prostu pięknie. Mimo tego, że możemy pojechać niemalże wszędzie, czasami tęsknymi za polskimi piaszczystymi plażami, molem czy amfiteatrem w Sopocie, gdańska starówką, pysznym goframi oraz specyficznym klimatem, który tam panuje. Nadbałtyckie miejscowości bywają zatłoczone, ale nie możemy odmówić im uroku.

Druga strona medalu

Mimo tych wszystkich pozytywów, coraz więcej osób decyduj się na zagraniczne wyjazdy. Kluczową rolę gra tutaj cena. Wyjazd nad Bałtyk, to wcale nie tania impreza. W podobnej, a czasami nawet tańszej cenie, możemy zwiedzić wiele urokliwych kurortów. Najtańsze wycieczki można znaleźć do Egiptu lub Turcji. Tygodniowy wypoczynek może kosztować nas mniej niż tysiąc złotych. Biura podróży kuszą klientów atrakcyjnymi ofertami last lub first minute, która pozwalają spędzić nam tydzień na grackich wyspach za np. 1 200 złotych. Mniejszy popyt na kwatery w Polsce, wpływa na wzrost cen. Ten minus często decyduje o tym, że sprawdzamy urlop w innym kraju.

Należy wspomnieć również o warunkach pogodowych, bo zdecydowanie zniechęcają do tego, aby urlop spędzić w Polsce. Podczas pobytu na Południu Europy raczej nie zaskoczy nas deszcz oraz nie trafimy na dwa tygodnie pogody, która zdecydowania nie sprzyja opalaniu się ani kąpielom w morzu. W Polsce pogada w kratkę to wręcz normalna sytuacja. Sporo osób obawia się, że większą część urlopu będzie zmuszona spędzić w pensjonacie, a o kąpieli w Bałtyku nie będzie w ogóle mowy.

Chęć zwiedzania nowego i zapewnienie udanej pogody i coraz niższe ceny zagranicznych wakacji, decydują o tym, że coraz mniej osób spędza urlop nad Bałtykiem. Niestety spędzają czas w Trójmieście czy Międzyzdrojach nie zaoszczędzimy pieniędzy. Wakacje w Polsce nie są tanie, ale to jaką opcję wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6516 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15204 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8688 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.