AKTUALNOŚCI

DARMOWE KONTO BANKOWE OD 8 SIERPNIA DLA KAŻDEGO

8 SIERPNIA 2018

Od 8 sierpnia 2018 w życie wchodzą nowe przepisy, zgodnie z którym wszystkie banki i SKOK-i muszą posiadać w swojej ofercie tzw. rachunek podstawowy. Jego prowadzenie ma być darmowe. Poznaj szczegóły dotyczące tej zmiany.

darmowey rachunek bankowy od 8 sierpnia

Rachunek podstawowy – zasady korzystania

Od 8 sierpnia 2018 roku wszystkie banki oraz SKOK-i funkcjonujące w Polsce powinny dostosować swoją ofertę do zapisów dyrektywy PAD. Każdy klient od dzisiaj ma prawo korzystać z wspomnianego we wstępie podstawowego rachunku płatniczego. Nie będą naliczane opłaty za jego prowadzenia, ani wydawane do niego karty debetowe. Klienci banków używający tej opcji, mają prawo do wykonania pięciu darmowych przelewów internetowych oraz pięciu wypłat gotówki z bankomatów w ciągu miesiąca. Wypłat możemy dokonywać z dowolnych bankomatów, nie tylko tych, które należą do konkretnej instytucji finansowej.

Darmowe konto bankowe może otworzyć każda osoba. Istnieje jednak pewien wymóg - w momencie otwierania rachunku podstawowego oraz w trakcie jego prowadzenie nie klient nie może posiadać innego konta bankowego w polskiej walucie.

Warto wiedzieć, że z rachunkiem podstawowym nie może być powiązany żaden produkt kredytowy, na przykład pożyczka czy karta kredytowa.

Dodatkowe opłaty

Jeśli będziesz korzystał z konta częściej, każda kolejna transakcja lub wypłata pieniędzy będzie odpłatna. Wysokość opłat również została uregulowana i nie może wynosi więcej niż najczęściej pobierana wartość opłaty za konkretna operację w danym banku przez ostatnie 12 miesięcy. Zapis ten powoduje, że w większości banków wszystkie przelewy internetowe pozostaną darmowe. Użytkownicy darmowych kont muszą liczyć się również z dodatkowym kosztem, który mogą ponieść za wykonanie:

  • - wpłat we wpłatomatach,
  • - korzystanie z bankomatów za granicą,
  • - wykonywanie ekspresowych przelewów typu Express Elixir czy SORBNET.

Dla kogo jest darmowe konto podstawowe?

Dzięki założeniu rachunku podstawowego unikniesz opłat za kartę płatniczą pobieranych przez banki bardzo często. Korzystanie z dowolnego bankomatu również jest rozwiązaniem, które może zainteresować wielu użytkowników, szczególnie tych, którzy lubią dokonywać płatności gotówką i często korzystają z bankomatów. Pamiętaj, że musi to być Twój jedyny otwarty rachunek, zatem osoby używające kont w różnych bankach, nie skorzystają z nowej oferty.

Chcesz porównać dostępne na rynku konta bankowe? Sprawdź aktualny ranking kont, który pozwoli Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę spełniającą Twoje wymagania.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.