AKTUALNOŚCI

ENVELO BANK - NOWY BANK NA POLSKIM RYNKU

4 PAŹDZIERNIKA 2017

Na polskim rynku pojawiła się nowa marka Banku Pocztowego – Envelo Bank. To bankowość internetowa skierowana przede wszystkim do młodych klientów. Envelo Bank wystartował już z pełną ofertą. Jakie produkty oferuje i czy warto się nimi zainteresować?

Envelo Bank - nowa bankowość internetowa

Usługi Banku Pocztowego

Bank Pocztowy istnieje na polskim rynku od wielu lat. Skąd więc nowa marka?

Do tej pory Bank Pocztowy kojarzył się przede wszystkim z tym, iż wszelkie formalności związane chociażby z założeniem czy obsługą konta osobistego można było załatwić wygodnie niemal w każdej placówce poczty, a nawet z pomocą listonosza. Mimo iż Bank posiada bankowość internetową, duży odsetek jego klientów stanowiły osoby starsze, dla których często możliwość załatwienia spraw na Poczcie niedaleko miejsca zamieszkania, była po prostu wygodna.

Envelo Bank kieruje swą ofertę do osób młodszych – to zaawansowany system bankowości internetowej, który zapewnia szereg usług i bonusów, które z pewnością trafią do młodszych odbiorców.

Envelo Bank – bankowość internetowa dla młodych

W ofercie Envelo Banku znajdują się zarówno produkty dla klientów indywidualnych, jak i klientów firmowych. Bank oferuje mobilne darmowe konto osobiste z dostępem do wygodnej aplikacji, darmowe konto oszczędnościowe w pakiecie z kontem osobistym, darmową kartę, kredyt gotówkowy, opłacalnie oprocentowane lokaty oraz produkty dla firm.

Formalności związane z otwieraniem konkretnych produktów można w większości przypadków załatwić wygodnie online.

W związku z dużą mobilnością usług, oferowanymi bonusami, jak również i komunikacją stosowaną przez bank, oczywistym wydaje się fakt, iż Envelo Bank swą ofertę kieruje do osób młodych.

EnveloKonto – darmowe konto osobiste

EnveloKonto pozbawione jest podstawowych opłat za konto osobiste.

Szczegóły:


Otwarcie konta: 0 zł

Prowadzenie konta: 0 zł

Krajowe przelewy internetowe: 0 zł

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce: 0 zł

Karta do konta dla osób poniżej 26 roku życia: 0 zł

Karta do konta dla osób powyżej 26 roku życia: 0 zł przy 1 płatności kartą i przelewach do innych banków na łączną kwotę 1000 zł miesięcznie (inaczej opłata wynosi 5 zł/mies.)

Przewalutowanie transakcji: 0 zł


Konto osobiste w Envelo Banku jest wyjątkowo opłacalne. Aby się o tym przekonać, odwiedź naszą porównywarkę kont osobistych lub ranking najlepszych kont osobistych i sprawdź, jak EnveloKonto wypada na tle innych kont bankowych.

W pakiecie z kontem osobistym otrzymujemy darmowe konto oszczędnościowe: EnveloKonto Oszczędnościowe.

Szczegóły:


Otwarcie konta: 0 zł

Prowadzenie konta: 0 zł

Wpłata gotówki: 0 zł

Przelew wewnętrzny: 0 zł

Przelew zewnętrzny: 10 zł


Dodatki do EnveloKonta

Dzięki posiadaniu konta osobistego w Envelo Banku mamy też dostęp do lokaty mobilnej, oprocentowanej na 1,5% w skali roku.

Płacąc za zakupy kartą do konta możemy liczyć na zwrot części wydatków. Wystarczy dołączyć do programu Visa Oferty i robić zakupy u partnerów programu – dzięki temu możemy otrzymać np. 20% zwrotu za wydatek w restauracji.

Jak założyć konto osobiste w Envelo Banku?

Aby otworzyć konto, należy wypełnić wniosek online. Wnioski o założenie konta można składać tylko za pośrednictwem internetu.

Pod koniec procesu wypełniania wniosku należy wybrać dogodny dla nas sposób podpisania umowy:

  • za pomocą przelewu weryfikacyjnego
  • z pomocą kuriera, który w ciągu kilku dni dostarczy nam umowę do podpisania
  • podczas wizyty w placówce

Należy pamiętać, że wniosków o założenie konta nie można składać w placówce poczty. Wniosek wypełniamy online, a następnie podpisujemy umowę w dogodny dla siebie sposób.

EnveloBonus – zwrot opłat za kuriera

Do EnveloKonta dodany jest bonus. Wystarczy, że zrobimy w internecie zakupy za minimum 30 zł, zapłacimy za nie kartą lub szybkim przelewem z naszego konta w Envelo Banku, a jako sposób dostawy wybierzemy ten oferowany przez Pocztę Polską (do wyboru są różnego rodzaju paczki i listy polecone).

Envelo Bank zwróci nam pieniądze za przesyłkę – w ten sposób możemy otrzymać do 200 zł zwrotu rocznie.

EnveloKarta – darmowa karta płatnicza

Envelo Bank Karta Bankowa

Karta debetowa do konta osobistego jest darmowa, jeśli nie mamy jeszcze 26 lat. W przypadku osób starszych łatwo jest jednak opłat uniknąć: wystarczy wykonać jedną płatność bezgotówkową w miesiącu i otrzymać przelewy z innych banków w łącznej kwocie 1000 zł miesięcznie. Jeśli w danym miesiącu nie uda nam się spełnić tych warunków, posiadanie karty będzie nas kosztowało 5 zł.

EnveloKarta oferuje szereg bonusów wspomnianych wcześniej w kontekście konta osobistego w Envelo Banku: nic nie zapłacimy za wypłaty z bankomatów w całej Polsce, a w dodatku możemy uzyskać zwrot za zakupy po rejestracji w programie Visa Oferty.

Lokaty w Envelo Banku

Aby uzyskać dostęp do lokat w Envelo Banku, należy założyć konto osobiste. Lokaty dostępne są tylko dla posiadaczy konta. Niestety oprocentowanie lokat nie jest wysokie.

EnveloLokata Mobilna

Lokata dostępna jest tylko i wyłącznie w aplikacji moblinej Envelo Banku.


Czas trwania: 1 miesiąc

Minimalna kwota: 500 zł

Oprocentowanie: 1,5% w skali roku


Lokata mobilna jest nieodnawialna.

EnveloLokata Internetowa

Lokatę zakłada się w systemie bankowości internetowej.


Czas trwania: 8 miesięcy

Minimalna kwota: 500 zł

Oprocentowanie: średnie oprocentowanie wynosi 1,38% w skali roku


Oprocentowanie na lokacie internetowej wzrasta z każdym kolejnym miesiącem. W pierwszym miesiącu wynosi ono 1%, a w ósmym – 2,25%.

Co ważne, jeżeli będziemy zmuszeni zerwać lokatę przed czasem, i tak zostaną nam wypłacone odsetki za każdy pełny miesiąc trwania lokaty. Lokata jest odnawialna – możemy odnowić ją w systemie bankowości internetowej.

Lokaty w Envelo Banku nie należą do najwyżej oprocentowanych. Odwiedź naszą porównywarkę lokat bankowych oraz ranking lokat i przekonaj się, gdzie szukać najlepszych ofert.

Szybki kredyt gotówkowy w Envelo Banku

Envelo Bank oferuje kredyt gotówkowy na dowolny cel, z minimum formalności. Wniosek o kredyt składa się online, z kolei aby podpisać umowę i otrzymać pieniądze, należy udać się do placówki poczty. Proces przyznawania kredytu trwa krótko – pieniądze możemy otrzymać nawet tego samego dnia.

Parametry kredytu gotówkowego:


Kwota kredytu: 300 – 100 000 zł

Okres kredytowania: 3 – 120 miesięcy

Oprocentowanie: 9% (zmienne, w stosunku rocznym)

Prowizja: 8,2%


Więcej ofert kredytów znajdziesz w naszej porównywarce kredytów gotówkowych.

Envelo Bank – oferta dla firm

Envelo Bank Karta Firmowa

Envelo Bank oferuje również produkty dla firm: EnveloKonto Firmowe wraz z EnveloKartą Firmową w pakiecie.

EnveloKonto Firmowe to opłacalny rachunek dla przedsiębiorców:


Otwarcie konta: 0 zł

Prowadzenie konta: 0 zł

Krajowe przelewy internetowe w PLN: 0 zł

Przelewy do ZUS i US: 0 zł

Wypłaty z bankomatów w Polsce: za darmo do 31.12.2018, potem 2 zł za każdą wypłatę

Karta do konta: 0 zł przy płatnościach kartą na łączną kwotę minimum 300 zł miesięcznie. Inaczej opłata wynosi 7 zł/mies.

Przewalutowanie transakcji za granicą: 0 zł


Do konta firmowego możemy dobrać Firmowe EnveloKonto Oszczędnościowe. Otrzymujemy również dostęp do lokaty w aplikacji mobilnej – oprocentowanej na 1,5% w skali roku.

Konto firmowe gwarantuje ten sam bonus, co konto osobiste. Wystarczy, że zrobimy w internecie zakupy za minimum 30 zł, zapłacimy za nie kartą lub szybkim przelewem z naszego konta w Envelo Banku, a jako sposób dostawy wybierzemy ten oferowany przez Pocztę Polską. Envelo Bank zwróci nam pieniądze za przesyłkę – w ten sposób możemy otrzymać do 200 zł zwrotu rocznie.

Więcej ofert kont dla firm znajdziesz w naszej porównywarce kont firmowych.

Do konta otrzymujemy EnveloKartę Firmową. Pozwala na wygodne płatności zbliżeniowe, a także darmowe wypłaty gotówki w ramach cash backu w Polsce. Jeśli zależy nam na bezpłatnych wypłatach z bankomatu na całym świecie, wystarczy włączyć abonament za 10 zł miesięcznie i wypłacać pieniądze bez prowizji w kraju i za granicą.

Podsumowanie: Envelo Bank – czy warto?

To, co najbardziej opłaca się założyć w Envelo Banku, to konto osobiste. Jest w zasadzie pozbawione opłat i oferuje ciekawe i opłacalne bonusy. Jak na razie oferta oszczędnościowa nie jest oszałamiająca, warto jednak śledzić nowe produkty pojawiające się w ofercie banku. Envelo Bank prezentuje również ciekawą ofertę dla firm – praktycznie darmowe konto wraz z opłacalnymi bonusami w formie zwrotów gotówki.


Jak Ci się podoba oferta Envelo Banku? Daj nam znać w komentarzu!


Tekst: Olga Gierszal
Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.