AKTUALNOŚCI

ILE KOSZTUJE WYPRAWKA SZKOLNA DLA DZIECKA?

17 SIERPNIA 2018

Koniec wakacji i powrót do szkoły to dla wielu polskich rodzin ciężki okres związany z koniecznością przygotowania wyprawki szkolnej dla swoich pociech. Gdy nowych zeszytów, podręczników i przyborów potrzebuje tylko jedno dziecko problem nie jest jeszcze tak widoczny – w przypadku większej ilości dzieci kwota tradycyjnej wyprawki może wzrosnąć do kilku tysięcy złotych. Postarajmy się odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wyprawka szkolna dla dziecka.

ile zazwyczaj kosztuje wyprawka szkolna dla dziecka

700-900 złotych na jedno dziecko według CBOS

W 2017 roku pojedyncza wyprawka szkolna dla dziecka kosztowała około 700 złotych dla ucznia podstawówki i powyżej 900 złotych dla osób uczęszczających do szkół średnich, jak wynika z wyliczeń CBOS. Na wspomnianą wyprawkę składają się: podręczniki, zeszyty, przybory, takie jak tornistry, akcesoria naukowe, ubrania, artykuły plastyczne, strój na basen i WF.

Obecnie rodzice mogą liczyć jednak na pomoc ze strony państwa – między innymi w postaci darmowych podręczników, czy też programu 300+. W bieżącym roku szkolnym (2018/2019) bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe przysługują uczniom szkół podstawowych w klasach pierwszych, czwartych i siódmych. Niezależnie od wysokości przychodu opiekunów podręczniki dzieci udających się właśnie do tych klas finansowe są przez budżet państwa.

Kolejna pomoc to program Dobry Start zwany potocznie 300+ (od wysokości zapomogi), który raz w roku ma być wypłacany na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka uczącego się w szkole (dotyczy szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich) poniżej 20 roku życia. O dofinasowanie z programu należy ubiegać się samodzielnie, osobno na każdą pociechę. W przypadku gdy jesteśmy opiekunami piątki dzieci, świadczenie będzie odpowiednio pięciokrotnie wyższe, wynosząc łącznie 1500 zł.

Lista najpotrzebniejszych przyborów i jak oszczędzić na wyprawce?

Rzeczy takie jak mundurek, tornister, piórnik mogą wytrzymać więcej niż jeden rok nauki Twojej pociechy, nie są więc wydatkiem koniecznym za każdym razem. Podręczniki (jeżeli nie są objęte wsparciem państwa), zeszyty, przybory biurowe i plastyczne są jednak kosztami, których nie da się w żaden sposób pominąć.

W gorącym okresie przed rozpoczęciem roku szkolnego warto jednak skorzystać z oferty dużych dyskontów i supermarketów oferujących duże promocje na zakup niezbędnych przyborów:

  • akcesoria papiernicze – bloki rysunkowe, kolory papier, papier samoprzylepny, zeszyty w kratkę i w linię, notesy, dzienniczek, okładki na podręczniki i zeszyty,
  • akcesoria „biurowe”, czyli wyposażenie piórnika – długopis, pióro, guma, ołówek, nożyczki
  • akcesoria plastyczne – farbki, pędzle, bibuła, plastelina, flamastry i kredki,
  • książki i zeszyty ćwiczeń,
  • dodatki – buty na zmianę, strój na WF, pojemnik na śniadanie.

Część z powyższych, na przykład akcesoria plastyczne nie są potrzebne dziecku już w pierwszy dzień zajęć szkolnych. Spory odsetek kosztów można rozbić więc w czasie lub zacząć planować wydatki na szkolny asortyment trochę wcześniej.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6396 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14924 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8528 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.