AKTUALNOŚCI

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ PODCZAS ZAKUPÓW ŚWIĄTECZNYCH?

12 GRUDNIA 2018

AKTUALIZACJA GRUDZIEŃ 2019

Bożonarodzeniowe wydatki przeciętnej polskiej rodziny wynoszą około 1000 złotych. Gorączka zakupowa dotyczy nie tylko prezentów, którymi obdarowujemy najbliższych, ale również ozdób, choinki oraz produktów spożywczych. Jeżeli Twój budżet jest ograniczony i na przedświątecznych zakupach chciałbyś zaoszczędzić jak najwięcej, to serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z kilkoma cennymi wskazówkami, które pomogą obciąć wydatki.

Im wcześniej, tym lepiej

Jeśli mowa o zasadach oszczędzania w trakcie przygotowań do świąt, często mówi się, żeby przygotować się do nich tak wcześnie jak to możliwe. W najgorętszym okresie ostatnich dwóch tygodni przed Wigilią, sklepy są pełne ludzi, ceny idą w górę, a liczba towaru z powodu ogromnego popytu może być ograniczona. Sporo osób w ostatni momencie decyduje się również na pożyczki ratalne, zatem o taki rozwiązniu warto równiez pomyśleć chwilę wcześniej.

Jeżeli chodzi o dekoracje świąteczne, to w te zaopatrzyć możesz się tuż po zakończeniu wcześniejszego sezonu świątecznego, kiedy sklepy wyprzedają swoje zapasy. Skorzystasz nie tylko z ogromnych zniżek, ale jednocześnie unikniesz ogromnych kolejek. Jeżeli chodzi o prezenty, to o takowych również warto zacząć myśleć już na kilka miesięcy przed świętami, korzystając z rabatów i szczególnych okazji.

Oczywiście kwestia ta nie będzie dotyczyła produktów spożywczych posiadających ograniczoną datę ważności. W najpotrzebniejsze sprawunki warto zaopatrzyć się jednak z wygodnym zapasem czasowym, wybierając świeże artykuły, zanim przez sklepy przetoczy się fala kupujących.

oszczedzanie podczas zakupow swiatecznych

Lista zakupów świątecznych Twoim przyjacielem

Kupno prezentów, choinki i przystrojenie domu oraz przygotowanie wigilijnych potraw do nie lada wyzwanie. Spacerując alejkami galerii handlowych oraz supermarketów nie ciężko ulec pokusie kupna rzeczy, które na pierwszy rzut oka mocno kuszą, po czasie okazują się jednak zbyteczne. Aby uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy wyposaż się we wcześniej przygotowaną listę, na której zapiszesz:

  • składniki niezbędne do stworzenia wigilijnych i bożonarodzeniowych potraw i innych przysmaków,
  • osoby, które chcesz obdarować i pomysły na prezenty dla każdej z nich,
  • dekoracje bożonarodzeniowe, których Ci brakuje (nowe lampki na choinkę, bombki, drzewko).

Co do samego drzewka bożonarodzeniowego, to jeżeli jesteś zwolennikiem żywych choinek, najtańsze z najdziesz w marketach budowlanych. Nieduże i średnie choinki dostępne są już od 30 złotych, większe natomiast najlepiej kupować bezpośrednio w lokalnych nadleśnictwach, gdzie ze sprzedaży wykluczeni są pośrednicy. Jeżeli natomiast wolisz sztuczne drzewko (które wykorzystasz wielokrotnie i nie będzie obsypywało mieszkania spadającymi igłami), to najlepsze ceny znajdziesz w sklepach internetowych.

O świętach warto myśleć ze sporym wyprzedzeniem i już na znacznie wcześniej odkładać nawet niewielkie sumy na organizację Bożego Narodzenia. Dzięki temu w mniejszym stopniu obciążysz jednorazowo swój budżet! Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczki ratalnej, która z pewnością ułatwi Ci rozplanowanie budżetu.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.