AKTUALNOŚCI

PROGRAM MAMA PLUS - KTO OTRZYMA PIENIĄDZE?

20 CZERWCA 2018

Rząd zapowiada wprowadzenie nowego programu, którego celem będzie finansowe wsparcie kobiet w ciąży i matek. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze? Jakie wymagania trzeba będzie spełnić? Poznaj szczegóły programu Mama Plus!

program mama plus - kto otrzyma pieniadze

Nowy program Mama Plus

Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała wprowadzenie nowego rządowego programu wspierającego finansowo matki i kobiety w ciąży. To kolejny projekt, który ma na celu pomoc polskim rodzinom i zachętę do posiadania większej liczby dzieci.

Nie podano jeszcze dokładnej daty wprowadzenia programu, wiadomo jednak, jakie nowe przywileje uzyskają kobiety.

Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka

Najważniejsze założenie projektu to wprowadzenie premii za szybkie urodzenie drugiego dziecka. Podobne rozwiązania są już stosowane w niektórych krajach europejskich, np. w Austrii, nie są jednak znane szczegóły przyznawania premii w Polsce. Wiadomo jednak, że warunkiem uzyskania premii będzie szybkie urodzenie drugiego dziecka – nie później, niż 24 miesiące po pierwszym.

Minister Elżbieta Rafalska ujawniła, że nagrodą ma być wydłużony o 3 miesiące, w 100% płatny urlop macierzyński.

Emerytura dla matek

Matki, które w swoim życiu wychowały co najmniej czwórkę dzieci, otrzymają emeryturę minimalną. Matki dostaną pieniądze, nawet jeśli w ciągu całego życia nie pracowały, a co za tym idzie, nie opłacały składek emerytalnych.

Otrzymają one emeryturę minimalną, której obecna wysokość to 1029 zł brutto. Warunkiem uzyskania świadczenia jest wychowanie co najmniej czwórki dzieci.

Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży

Rządzący zapewniają, że już od stycznia 2019 roku kobiety w ciąży nie będą musiały płacić za lekarstwa. Nie podano jeszcze listy darmowych leków, wiadomo jednak, że nie znajdą się na niej suplementy diety. Według ministra zdrowia program ma być zaimplementowany jeszcze w tym roku.

Ułatwienia dla studentek

Program „Mama Plus” zakłada też ułatwienia dla młodych mam, które są jeszcze studentkami. Dużo prościej będzie im załatwić indywidualny tok studiów i urlop dziekański. Rząd zapowiada również wprowadzenie specjalnego programu stypendialnego dla młodych mam, które jeszcze się uczą.

Dodatkowy urlop i łatwiejsze starania o przedszkole

Wicepremier Beata Szydło zapewniła również, że trwają prace na projektem umożliwiającym młodym mamom wzięcie dodatkowego, bezpłatnego urlopu wychowawczego. Rząd pracuje też nad projektem gwarantującym dzieciom miejsca w żłobkach i przedszkolach.


Program Mama Plus to wsparcie dla młodych mam, kobiet w ciąży oraz tych, które całe swoje życie poświęciły na wychowanie dzieci. Niektórzy obawiają się, jak kolejna zapomoga odbije się na budżecie państwa, jednak wstępne szacunki ekspertów zakładają, że koszt realizacji programu nie będzie wysoki.


Tekst: Olga Gierszal


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.