AKTUALNOŚCI

PROGRAM MIESZKANIE PLUS - NOWE INWESTYCJE

25 SIERPNIA 2018

Mieszkanie Plus jest programem rządowym, którego celem jest wsparcie Polaków marzących o posiadaniu własnego mieszkania, ale nieposiadających odpowiednich środków na jego samodzielny zakup oraz wykończenie. W ramach programu budowane są nowe osiedla, mające zmniejszyć deficyt mieszkaniowy. Powstają one nie tylko w dużych ośrodkach miejskich, ale również w mniejszych miasteczkach, gdzie problem był najbardziej odczuwalny.

program mieszkanie plus

Które miasta biorą udział w programie Mieszkanie Plus

Lista miast, które zaangażowały się lub chcą się zaangażować w rządowy program Mieszkanie Plus cały czas się zwiększa. Obecnie jest to kilkadziesiąt mniejszych i większych miast oraz miasteczek, w których powstają nieruchomości zdecydowanie tańsze niże te oferowane przez prywatnych deweloperów.

Mieszkania dostępne są w ramach umów najmu, a osoby posiadające najniższe dochody mogą ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie. Pod koniec lipca Sejm uchwalił spółkę Polskie Domy Drewniane (PDD), która ma działać w ramach programu i przygotowywać drewniane domy wolnostojące, które charakteryzować będzie krótki czas budowy (zaledwie kilka miesięcy) oraz obniżenie zużycia energii cieplnej.

Zgodnie z ustaleniami rządowymi cena za wynajem jednego metra mieszkania powstałego w ramach programu nie będzie przekraczać ceny 6,5 zł za metr kwadratowy (w przypadku miast wojewódzkich do 9 zł, a w Warszawie do 10 zł za metr). W związku z tym wynajem dwupokojowego mieszkania w stolicy o wielkości około 50 mk kosztowałby 500 złotych (plus opłaty), co jest wynikiem kilkukrotnie niższym niż ceny wynajmu na obecnym rynku komercyjnym. Warto jednak zauważyć, że w przypadku opcji umożliwiającej późniejszy wykup mieszkania, czynsz za metr kwadratowy zwiększa się w Warszawie do poziomu niespełna 16 złotych.

Największa z inwestycji ruszyła w Warszawie

Działka o wielkości 15 hektarów, prawie 3 tysiące mieszkań, dostęp do niezbędnych punktów usługowych, szkół czy terenów rekreacyjnych – właśnie tak ma wyglądać część warszawskiego Ursynowa po zakończeniu budowy osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus, który jest największym jak do tej pory projektem rządowym. Prace budowlane rozpoczną się wiosną 2019 roku, a cały projekt wyceniany jest na 800 milionów.

Inwestycję o jeszcze większych rozmiarach planuje się od ponad roku w Krakowie. Na Klinach ma powstać blokowisko mieszczące nawet 35 tysięcy osób na powierzchni niespełna 50 hektarów. Rozmowy są prowadzone jednak od 2017 roku i nadal nie wydano w tym zakresie ostatecznej decyzji.

Myślisz o zakupie nieruchomości i jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym? Porównaj oferty banków korzystając z naszej porównywarki.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.