AKTUALNOŚCI

W STYCZNIU 2018 R. OSTATNIA SZANSA NA DOPŁATY Z FUNDUSZU MDM

20 GRUDNIA 2017

1 stycznia 2018 roku uruchomiona zostanie ostatnia pula środków w programie Mieszkanie dla Młodych. Jeśli chcesz skorzystać z dopłaty, spiesz się – pieniądze najprawdopodobniej skończą się w ciągu kilku dni. To ostatnia szansa na uzyskanie dopłaty z funduszu MdM.

Ostatnia szansa na dopłatę z MdM

Rządowy program „Mieszkanie dla Młodych”

Realizacja rządowego programu Mieszkanie dla Młodych została przewidziana na pięć lat: od 2014 do 2018 roku. W przyszłym roku program zostanie zastąpiony przez nową inicjatywę – Mieszkanie Plus.

W ramach programu MdM młodzi ludzie otrzymywali z budżetu państwa dopłatę mającą pomóc w zakupie pierwszego mieszkania. Każdego roku limit dopłat był inny. Limit wyznaczony na rok 2018 został już wykorzystany w 50%, a w związku z tym przyjmowanie nowych wniosków zostało zawieszone – aż do stycznia 2018 roku.

W czym pomaga „Mieszkanie dla Młodych”?

Program Mieszkanie dla Młodych to finansowe wsparcie od państwa – zapewnia dopłatę do kredytu hipotecznego, mającą pomóc w uzyskaniu lepszych warunków kredytowania oraz w szybszej spłacie kredytu. Dopłata z programu pozwala osobom starającym się o kredyt hipoteczny na pierwsze mieszkanie zgromadzić większy wkład własny – dzięki temu kredytu do spłaty zostaje mniej, a bank oferuje preferencyjne warunki kredytowania.

Dopłaty z programu MdM to szansa dla młodych kredytobiorców, których bez tego wsparcia nie byłoby stać na zakup pierwszego mieszkania.

Jeśli należysz do grupy osób, którym taka dopłata pomogłaby nabyć mieszkanie, masz jeszcze ostatnią szansę na skorzystanie z państwowego dofinansowania.

Ostatnia szansa na dopłatę z funduszu MdM

Od 2 stycznia 2018 roku banki będą ponownie przyjmowały wnioski o przyznanie dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Już w grudniu część banków rozpoczęła przygotowania do realizacji programu, aby na początku stycznia umożliwić klientom sprawne złożenie wniosków o dopłaty do Banku Gospodarstwa Krajowego.

Eksperci ostrzegają, że w związku z dużym zainteresowaniem pieniądze najpewniej skończą się w kilka dni. Decydująca jest kolejność składania wniosków, w związku z tym warto podjąć zdecydowane działania.

Więcej szczegółowych informacji o programie znajdziesz na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Chcesz skorzystać z dopłaty? Spiesz się!

Jeśli zależy Ci na skorzystaniu z dofinansowania – podejmij odpowiednie działania już teraz. Odpowiednio wcześniej przygotuj dokumenty związane z mieszkaniem, które pragniesz nabyć. Przejrzyj oferty kredytów hipotecznych, skontaktuj się z bankami i poproś o przykładowe wyliczenie. Podejmij decyzję i zadbaj o wszelkie formalności najlepiej jeszcze przed końcem grudnia, aby na początku stycznia złożyć wymagane dokumenty w banku.

Jeśli nie wiesz, na jaką ofertę kredytu hipotecznego się zdecydować, odwiedź naszą porównywarkę kredytów hipotecznych. Znajdziesz tam najlepsze oferty kredytów z dopłatą z programu MdM. Pamiętaj, że możesz poprosić bank o dokładne wyliczenie raty kredytu i negocjować jego warunki. Zadbaj o formalności już teraz, bo o przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność składania wniosków.

Mieszkanie Plus zamiast funduszy MdM

W przyszłym roku rusza nowy rządowy program – Mieszkanie Plus. Będzie działać na innych zasadach niż Mieszkanie dla Młodych – więcej na ten temat napisaliśmy w artykule „Mieszkanie Plus – podstawowe informacje o projekcie”.

Rządowy Narodowy Program Mieszkaniowy zakłada również powstanie Indywidualnych Kont Mieszkaniowych – kont oszczędnościowych z dopłatami z budżetu państwa, które mają za zadanie wspomóc Polaków w oszczędzaniu na zakup, wykupienie lub wynajęcie mieszkania. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Indywidualne Konta Mieszkaniowe – kto skorzysta?”.


Program Mieszkanie dla Młodych kończy swą działalność. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu dopłaty do pierwszego mieszkania, już teraz zgromadź wszystkie dokumenty i znajdź najlepszą ofertę kredytu hipotecznego, a w styczniu złóż wniosek o kredyt z dopłatą MdM w wybranym banku.


Tekst: Olga Gierszal


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.