AKTUALNOŚCI

WYMARZONY PREZENT NA KOMUNIĘ

23 KWIETNIA 2018

Faktem jest, że prezent na komunię to nie to samo, co upominek kupowany z powodu innych ważnych okazji, takich jak urodziny czy Święta Bożego Narodzenia. Szczególnie zdają sobie z tego sprawę rodzice chrzestni dziecka, od których oczekuje się wyjątkowego podarunku, a jak wiadomo, takie prezenty do najtańszych nie należą. I o ile chcemy podarować dziecku coś, o czym marzy, musimy te chęci zestawić ze swoimi możliwościami finansowymi. O czym więc marzą dzieci i skąd wziąć na te wyjątkowe prezenty pieniądze?

wymarzony prezent na komunie

Komunia – wczoraj i dziś

Wystarczy wrócić pamięcią na przykład do lat 90., by zauważyć, jak na przestrzeni czasu zmieniły się trendy w kupowaniu prezentów z okazji komunii. Kiedyś był to jeden z najważniejszych w życiu człowieka sakrament i dziecko cieszyło się ze złotego medalika, zegarka lub roweru. Dziś jest to okazja do otrzymania wymarzonego quada lub najnowszego modelu telefonu komórkowego.

Fakt, że w wielu rodzinach kwestie religijne być może odchodzą na dalszy plan, jest po części winą samych dorosłych. Jednak bądź co bądź, każdy chrzestny i rodzic chce kupić dziecku coś, co znajduje się na liście jego wymarzonych prezentów. Właśnie dlatego często jesteśmy zmuszeni do podążania za najnowszymi trendami w tej kwestii – nie chcemy bowiem, by nasz chrześniak/potomek czuł się zawiedziony, gdy otrzyma prezent, którego nie chciał.

Jak wybrać wymarzony prezent?

Aktualnie istnieją dwa trendy w kwestii kupowania komunijnych prezentów: sprzęt elektroniczny oraz sportowy. To, na co powinniśmy się zdecydować, powinno zależeć od zainteresowań dziecka, dlatego warto podpytać rodziców, co sprawdzi się najlepiej – nie chcemy przecież kupić quada, jeśli dziecko woli spędzać czas w domowym zaciszu.

Wymarzone prezenty – co chciałoby dostać współczesne dziecko?

Gadżety elektroniczne to sprawdzony sposób na prezent zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Najbardziej pożądane są smartfony, laptopy, drony, tablety czy konsole do gier. W czołówce są także prezenty związane ze sportem i mogą to być rowery, trampoliny czy deskorolki z napędem elektrycznym.

Ile to wszystko kosztuje?

Kiedyś komunijny zegarek dla chłopca lub dziewczynki można było kupić za około 100 zł, dziś na komunijny prezent musimy mieć przygotowane minimum 400 zł. Poniżej przedstawiamy koszty poszczególnych, wyżej wymienionych prezentów:

  • smartfon lub tablet – od 400 do 3000 zł,

  • laptop i konsola do gier – od 1000 zł,

  • deskorolka elektroniczna – od 1000 zł,

  • rower – od 400 zł,

  • dron – od 400 zł.

Okazuje się, że aktualnie dość łatwo trafić z prezentem dla dziecka przystępującego do sakramentu komunii świętej, jednak dla wielu z nas taki wydatek może znacznie nadszarpnąć domowy budżet. Co zatem zrobić, gdy chcemy kupić dziecku wymarzony prezent, jednak nas na to nie stać?

Dobre rozwiązanie: kredyt

Na temat zaciągania kredytu na prezent komunijny istnieje wiele opinii. Część z nas jest zdania, że skoro kogoś nie stać na większy wydatek, lepiej postawić na nieco tańszy lecz sprawdzony prezent: złoty łańcuszek lub dewocjonalia. Z drugiej jednak strony mamy świadomość tego, że kupując dziecku coś, z czego się nie ucieszy, wprawimy je w zakłopotanie, gdy w szkole dzieci będą rozmawiać o tym, co dostały w prezencie na komunię. Nikt nie chce, by jego dziecko czuło się gorsze w grupie rówieśników. Dlatego mimo wszystko warto rozważyć możliwość wzięcia kredytu.

Kredyt w banku jest najbezpieczniejszą formą pożyczania pieniędzy. Działanie tego rodzaju instytucji finansowej jest regulowanie prawnie, dlatego nie musimy się obawiać zaskakująco wysokiej prowizji lub odsetek. Rynek finansowy w Polsce jest aktualnie tak obszerny, że każdy znajdzie bank, który oferuje najkorzystniejszy kredyt. Jednak sam fakt, że do wyboru mamy przynajmniej kilkanaście propozycji, może wprawiać w zakłopotanie, bo jak wybrać tę najlepszą ofertę?

Confronter - aktualny ranking kredytów

Nasz portal pomoże wybrać kredyt bankowy osobie, która po raz pierwszy będzie pożyczać gotówkę w ten sposób, ale także pożyczkobiorcy, który ma już na swoim koncie kilka zobowiązań finansowych. W tej sytuacji pomocna będzie przygotowana przez nas porównywarka kredytów, dzięki której można zdecydować się na najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny.

Nawet jeśli chwilowo nie dysponujemy dodatkowymi środkami, za które moglibyśmy kupić wymarzony komunijny prezent dla dziecka, nie pozostajemy z tym problemem sami. Rozwiązaniem jest kredyt bankowy, w którego wyborze może pomóc nasza porównywarka kredytów.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy, co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.