DORADCA KLIENTA

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA OGRZEWANIU MIESZKANIA?

7 LISTOPADA 2017

Gdy temperatura za oknem spada, zaczynamy dbać o ciepło domowe. Bez względu na to, z jakiego rodzaju ogrzewania korzystamy, musimy liczyć się z kosztami. Czy jednak mogą być one niższe niż dotychczas?

 Jak zaoszczedzic na ogrzewaniu mieszkania?

W większości przypadków mamy, mniejszy lub większy, wpływ na koszt ogrzewania. Jeszcze na samym początku, kupując dom lub mieszkanie, możemy zwrócić uwagę na formę dostarczania ciepła, jaka w danym lokalu obowiązuje. Budując własny dom również mamy możliwość wyboru formy jego ogrzewania. Prawdopodobnie nie każdy zwraca na to uwagę podczas wybierania miejsca zamieszkania, ale z pewnością jest to kwestia, którą warto rozważyć.

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Kiedy już mamy dom lub mieszkanie z określonym systemem grzewczym, wciąż możemy mieć wpływ na koszta i obniżyć rachunki. Czasem wystarczy tylko poznać kilka prostych zasad i zmienić własne nawyki, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

 


  1. Zadbaj o prawidłową instalację grzewczą. Grzejniki powinny być sprawne i odpowietrzone, wentylacja drożna a temperatura w pokojach wyregulowana.


  1. Nie ma konieczności, aby każde pomieszczenie było nagrzane. Łazienka i kuchnia często nagrzewają się same od pieca lub pary wodnej. W dodatku nie przebywa się tam tak często, jak w salonie, a żywność lub środki czystości dłużej wytrzymają w niższej temperaturze.


  1. W sypialni zadbaj o ciepłą pościel i przekręć w nocy grzejnik na niższą temperaturę. W chłodniejszym pomieszczeniu śpi się lepiej i zdrowiej, a jednocześnie można sporo zaoszczędzić przez te kilka godzin dziennego snu.


  1. Wychodząc z domu zawsze zakręcaj grzejnik, ale nie całkowicie. Najlepiej jeśli na czas Twojej nieobecności temperatura w pomieszczeniach utrzymywać się będzie na poziomie 15-17 stopni. Wyższa temperatura nie jest konieczna, z kolei niższa może spowodować znaczne ochłodzenie mieszkania i wykorzystasz sporo energii cieplnej na jego ponowne ogrzanie po swoim powrocie.


  1. Przyzwyczaj się do niższych temperatur. Jeśli jesteś osobą, która bardzo lubi ciepło, z pewnością zdarza Ci się nagrzewać mieszkanie do wysokich temperatur, a wychodząc na zewnątrz jest Ci zimno, pomimo grubego ubioru. Przyzwyczajając organizm do niższych temperatur skorzystasz podwójnie: będziesz płacić niższe rachunki za ogrzewanie w domu, a poza domem łatwiej będzie Ci znieść zimno. Pamiętaj jednak, że zmiany muszą następować powoli, o 1 lub 2 stopnie w dół w perspektywie tygodnia lub dwóch.


  1. Czujesz powiew chłodu i gęsią skórkę? Nie podkręcaj od razu grzejnika. Załóż sweter, dłuższe spodnie, okryj się kocem, gdy leżysz na kanapie. Jest Ci zimno, ponieważ się nie ruszasz i krew krąży wolniej, ale to nie znaczy, że w mieszkaniu temperatura spadła. Nie ma potrzeby płacenia wysokich rachunków za ogrzewanie, kiedy można skorzystać z tańszych metod.


  1. Kup sobie termofor. Ceny termoforów są różne, ale nawet te najtańsze dostarczą Ci przyjemne ciepło. Ponadto mogą być świetną dekoracją wnętrza. Na rynku jest naprawdę szeroki wybór kolorów i wzorów, które możesz wpasować w wystrój swojego mieszkania.


  1. Ustaw grzejniki na niższą temperaturę podczas wietrzenia pomieszczeń. Chłodne powietrze sprawia, że pobierane jest więcej energii, a to oznacza wyższe rachunki za ogrzewanie. Zalecane jest, aby wietrzyć pokoje kilka razy dziennie po maksymalnie 3-5 minut.


  1. Nie zasłaniaj grzejnika. Meble również nie powinny być zbyt blisko, gdyż utrudnia to dostarczanie ciepła i powoduje zwiększenie pobieranej energii cieplnej. Warto jednak zadbać o dłuższe parapety, które skierują ciepło na pokój i odgrodzą od okna.


  1. Zainwestuj w przydatne rozwiązania, które pomogą Ci obniżyć koszty ogrzewania. Najczęściej stosowane są termostaty, które utrzymują odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Możesz również skorzystać z ekranów izolacyjnych, czujników, systemu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem czy innych metod - sprawdź w sklepach i wybierz rozwiązanie dla siebie.


Za ogrzewanie nie trzeba przepłacać. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych rozwiązań, aby zaobserwować obniżenie rachunków.


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.