FINANSE A MOTORYZACJA

CZY OPŁACA SIĘ WZIĄĆ KREDYT NA UŻYWANY SAMOCHÓD?

22 STYCZNIA 2019

Wiele osób decyduje się na zakup samochodu używanego. Jest to związane bardzo często z zarobkami i kwotą, którą mogę przeznaczyć na ten wydatek. Czy opłaca się finansować zakup używanego samochodu kredytem udzielonym przez bank lub inną instytucję?

Poznaj zalety wzięcia kredytu na samochód używany

Chociaż wielu z nas negatywnie podchodzi do jakiejkolwiek formy wsparcia finansowego – między innymi z powodu konieczności zwroty kwoty powiększonej o odsetki zgodnie z oprocentowaniem kredytu – to w rzeczywistości kredyt na samochod używany może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Przede wszystkim taka forma finansowania pozwala dokonać szybszego zakupu. Konsument nie musi gromadzić oszczędności na swoim koncie przez wiele miesięcy lub nawet lat, tylko niemal od razu nabyć używany pojazd, a następnie regularnie spłacać go podczas kolejnych rat kredytowych. Jako, że w grę wchodzą mniejsze sumy niż przy kredytach hipotecznych, warunki uzyskania są o wiele prostsze i często załatwiane niemal automatycznie.

Co więcej, niektóre instytucje finansowe pozwalają zaciągać kredyty pozwalające na wymianę pojazdu po kilku latach od rozpoczęcia jego użytkowania. W takim przypadku to od samego kredytobiorcy zależy czy chce spłacić resztę swojego zobowiązania i zatrzymać pojazd, czy też podpisze umowę na kolejne auto (w rozliczeniu oddając samochód, z którego korzystał do tej pory).

W takiej formie liczyć można również na korzystne warunki finansowania. Pokrywając na przykład początkowo 10% wartości kupowanego pojazdu, raty kredytowe będą o wiele niższe, a okres spłaty dostosowany do finansowych możliwości ubiegającego się o kredyt.

Porównaj oferty i wybierz tę najlepszą

Kredyt na samochód – również uzywany – to jedna z podstawowych ofert większości banków i instytucji finansowych. W związku z tym każdy konsument ma możliwość wyboru z szerokiej gamy propozycji i znalezienia takiego rozwiązania, które będzie najbardziej mu odpowiadało.

Przy preferencyjnych warunkach oprocentowanie w skali roku może wynieść zdecydowanie mniej niż 10%, co w efekcie spowoduje, że kredyt wcale nie będzie tak drogi jak mogłoby się na początku wydawać. Przy wyborze kredytu zawsze należy zwrócić uwagę na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO), która uwzględnia większość dodatkowych kosztów zobowiązania. Bank zazwyczaj będzie wymagał również obowiązkowego ubezpieczenia AC.

Planujesz kupno samochodu i szukasz ofert wsparcia finansowego? Skorzystaj z naszej porównywarki finansowej i sprawdź dostępne oferty.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6408 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14952 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8544 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.