FINANSE A MOTORYZACJA

CZY WARTO WZIĄĆ SAMOCHÓD W LEASING?

11 PAŹDZIERNIKA 2018

Wzięcie samochodu w leasing (z ang. wypożyczenie) wydaje się być niezwykle kuszącą opcją. Pojazd warty nawet kilkaset tysięcy moe pojawić się na naszym podwórku przy opłacaniu relatywnie niewysokich rat miesięcznych, które jednocześnie stanowią koszty prowadzonej działalności. Zanim jednak pobiegniesz do leasingodawcy i podpiszesz z nim umowę zapoznaj się z formalnościami, którebędą na Ciebie czekać.

samochod w leasingu

Z leasingu zrezygnujesz dopiero po upływie dwóch lat

Podpisując umowę leasingową musisz liczyć się z faktem, że nikt nie przekaże Ci samochodu za darmo. Oczywiście kontrakty przybierają różne formy, jeżeli jednak nie chcesz płacić bardzo wysokich rat miesięcznych, niezbędne będzie uiszczenie wkładu początkowego, którego wartość waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu procent wartości pojazdu.

Pamiętaj też, aby dobrze zastanowić się, czy na pewno dany samochód Ci odpowiada. Z leasingu jest bowiem bardzo trudno zrezygnować przed upływem pierwszych dwóch lat – zazwyczaj tyle wynosi okres amortyzacji, a standardowa umowa leasingowa podpisywana jest zazwyczaj na trzy lata.

Z drugiej strony uzyskanie leasingu w dzisiejszych czasach jest niezwykle proste (formalności zajmują zaledwie kilka dni), pośrednicy leasingowi sprawiają, że ingerencja ze strony leasingobiorcy ogranicza się do minimum, opcja jest tańsza niż kredyt, a co więcej można ubiegać się również o leasingowanie pojazdów używanych.

W trakcie leasingu nie jesteś właścicielem samochodu

Leasing oznacza w dosłownym przekładzie wypożyczenie. Musisz więc mieć świadomość, że aż do momentu wykupu samochodu (jeżeli na taki się zdecydujesz) to leasingodawca jest właścicielem pojazdu. W związku z tym decyzje dotyczące ubezpieczenia, wprowadzaniu modyfikacji (montaż instalacji gazowej), czy nawet wybór odpowiedniego serwisu zależą nie od Ciebie, a od właściciela.

Wyliczenia kosztów pokazują, że jeżeli nie należysz do osób, które pokonują w skali roku sporo kilometrów (co najmniej 20 tysięcy), wtedy leasing niekoniecznie musi być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Przy dużych przebiegach udział kosztów leasingu w ogólnych kosztach podróży znacząco spada (w ujęciu procentowym), co zwiększa zasadność skorzystania z takiej formy pozyskania pojazdu osobowego.

Wzięcie samochodu w leasing może się jak najbardziej opłacać, pod uwagę musisz wziąć jednak swoje indywidualne potrzeby, aktualną ofertę firm leasingowych oraz określić, czy stać Cię na wszystkie koszty związane z „wypożyczeniem” pojazdu.Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.