FINANSE A MOTORYZACJA

RANKING STAWEK OC 2018

26 STYCZNIA 2018

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. Jeśli nie posiadamy ważnej polisy, narażamy się na dotkliwe kary, które dodatkowo wzrosły w styczniu 2018 roku. Rosną jednak również ceny OC – od dłuższego czasu OC jest w naszym kraju coraz droższe. Gdzie szukać najtańszego ubezpieczenia OC? Mamy nadzieję, że nasz Ranking ubezpieczeń OC przyjdzie Ci z pomocą.

ranking stawek oc 2018

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Polisa chroni nas w przypadku, gdy spowodujemy wypadek – to właśnie z niej wypłacane są pieniądze na naprawę szkód kierowcy, który ucierpiał w starciu z naszym samochodem.

Ubezpieczony musi być każdy pojazd, nawet, jeśli stoi nieużywany w garażu. Za brak aktualnej polisy OC grożą nam dotkliwe kary, które w związku z podwyżką wynagrodzenia minimalnego w 2018 roku dodatkowo wzrosły. Obecnie za brak ważnego ubezpieczenia zapłacimy nawet 4000 zł.

Dlatego też jak najszybciej sprawdź, do kiedy ważna jest Twoja polisa. Nie warto narażać się na karę finansową, którą zapłacimy nawet, jeśli nasza polisa nie będzie ważna przez 1 dzień. Warto więc odpowiednio wcześniej wybrać najlepsze ubezpieczenie OC i zaoszczędzić sobie stresu.

Od czego zależy wysokość ceny OC?

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od kilku czynników: część z nich związana jest z kierowcą, część z ubezpieczanym samochodem.

Jeśli chodzi o kierowcę, na wysokość stawki ma wpływ jego wiek i doświadczenie (początkujący kierowcy zapłacą dużo więcej), miejsce zamieszkania, czy historia zdarzeń spowodowanych przez kierowcę w przeszłości. Jeśli jeździmy bez szkód, możemy liczyć na atrakcyjne zniżki.

W przypadku pojazdu ważna jest marka, pojemność silnika, a także miejsce, w którym jest użytkowany i w którym przebywa na co dzień. Samochody droższe i z większą pojemnością silnika, dodatkowo niegarażowane, będą kosztować nas więcej.

Jak wybrać najlepszą polisę OC?

Podczas wyboru najlepszej polisy OC powinniśmy pamiętać o tym, że oferty OC nie różnią się między sobą pod względem zakresu ubezpieczenia. Tym, co je różni, jest więc cena oraz ewentualne atrakcyjne dodatki oferowane przez ubezpieczyciela.

Wybierając najlepszą polisę dla siebie powinniśmy więc kierować się przede wszystkim ceną. Warto jednak przyjrzeć się dokładniej bonusom dołączanym do oferty, czasem bowiem jest to atrakcyjna oferta assistance w pakiecie lub zniżka na ubezpieczenie AC.

W wyborze najlepszej oferty pomocna może okazać się porównywarka OC – znajdziemy tam szczegółowo omówione oferty, zapoznamy się z ich wadami i zaletami oraz ewentualnymi bonusami.

Co wpływa na pozycję w rankingu ubezpieczeń OC?

W związku z tym, że polisy OC nie różnią się między sobą zakresem, na pozycję w rankingu wpływa stawka oraz bonusy oferowane przez ubezpieczyciela.

Poniżej przedstawiamy "Ranking stawek OC 2018":Miejsce 1: Axa Direct

axa direct logo

Cena OC: 383 zł

Wyliczenie dla: Fiat Punto rocznik 2005, kierowca – lat 40, prawo jazdy od 20 lat, pojazd użytkowany w mieście (nie za granicą kraju), niski przebieg roczny.

Bonusy:

 • Mini Assistance (holowanie pojazdu, naprawa na miejscu zdarzenia po wypadku),
 • Pakiet Zielona Karta.

Poradź się naszego specjalisty!Miejsce 2: Aviva

aviva logo

Cena OC: 503 zł

Wyliczenie dla: Fiat Punto rocznik 2005, kierowca – lat 40, prawo jazdy od 20 lat, pojazd użytkowany w mieście (nie za granicą kraju), niski przebieg roczny.

Bonusy:

 • samochód zastępczy,
 • mini assistance,
 • bezpłatne holowanie,
 • certyfikat Zielona Karta,
 • możliwość dokupienia ubezpieczenie NNW za 60 zł.

Poradź się naszego specjalisty!Miejsce 3: Link 4

Link4 logo

Cena OC: 526 zł

Wyliczenie dla: Fiat Punto rocznik 2005, kierowca – lat 40, prawo jazdy od 20 lat, pojazd użytkowany w mieście (nie za granicą kraju), niski przebieg roczny.

Bonusy:

 • Program Pomocy: holowanie samochodu, samochód zastępczy i Assistance Opony bez dodatkowych opłat,
 • możliwość skorzystania z promocji „Kasa Wraca”, w ramach której za pomocą aplikacji oceniany jest nasz styl jazdy i możemy odzyskać część kosztów ubezpieczenia,
 • za 30 zł więcej możliwość wykupienia ubezpieczenia NNW.

Poradź się naszego specjalisty!Miejsce 4: Allianz

allianz logo

Cena OC: 648 zł

Wyliczenie dla: Fiat Punto rocznik 2005, kierowca – lat 40, prawo jazdy od 20 lat, pojazd użytkowany w mieście (nie za granicą kraju), niski przebieg roczny.

Bonusy:

 • Assistance Mini
 • możliwość zakupienia OC w pakiecie standard wraz z: NWW, ubezpieczeniem Ochrona Prawna i Assistance

Poradź się naszego specjalisty!Miejsce 5: MTU

mtu logo

Cena OC: 673 zł

Wyliczenie dla: Fiat Punto rocznik 2005, kierowca – lat 40, prawo jazdy od 20 lat, pojazd użytkowany w mieście (nie za granicą kraju), niski przebieg roczny.

Bonusy:

 • bezpośrednia likwidacja szkody,
 • ubezpieczenie NNW w pakiecie.

Poradź się naszego specjalisty!Dobra oferta OC dla młodych kierowców:

You Can Drive - Ergo Hestia

you can drive logo

Cena OC: 484 zł

Wyliczenie dla: Fiat Uno rocznik 2000, kierowca – lat 27, prawo jazdy od 7 lat, pojazd użytkowany w mieście (nie za granicą kraju), niski przebieg roczny.

Bonusy:

 • za 24 zł można dokupić ubezpieczenie NNW.

Poradź się naszego specjalisty!Zdecydowanym zwycięzcą Rankingu ubezpieczeń OC okazała się AXA Direct, proponując naprawdę konkurencyjną cenę. Drugie miejsce na podium zajęła Aviva - cena polisy jest wyższa, niż w przypadku Axy Direct, jednak w pakiecie otrzymujemy szeroki Assistance.

Ostatnie miejsce na podium Rankingu ubezpieczeń OC przypadło Link 4 - oferta jest droższa, jednak zawiera mnóstwo dodatkowych udogodnień, w tym bardzo szeroki pakiet Assistance i samochód zastępczy w cenie OC. W przypadku Link 4 mamy również możliwość odzyskania części kosztów poniesionych na zakup polisy, pod warunkiem zainstalowania aplikacji monitorującej styl jazdy.

Jeśli jesteś młodym kierowcą, zainteresuj się ofertą You Can Drive. Firma oferuje ubezpieczenie OC dla kierowców poniżej 30 roku życia, na bardzo korzystnych warunkach. Przypominamy, że to właśnie młodzi kierowcy cierpią najbardziej na podwyżkach cen OC, a ceny polis sięgają w tym przypadku nawet 2000 zł.


Mamy nadzieję, że nasz Ranking stawek OC pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę. Jeśli wciąż nie wiesz, które ubezpieczenie będzie dla Ciebie najlepsze, nasi konsultanci chętnie Ci doradzą!


Tekst: Olga Gierszal


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6396 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14924 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8528 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.