FINANSE A MOTORYZACJA

UBEZPIECZENIE AC - CZY WARTO JE KUPIĆ?

2 LISTOPADA 2015

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów, którego celem jest ochrona przed ewentualnymi zniszczeniami, uszkodzeniami i kradzieżami. Niektórzy kierowcy jednak rezygnują z kupna tej polisy. Czy słusznie? Poniżej wymieniamy 5 powodów, dla których warto zainwestować w autocasco.

Ubezpieczenie AC - czy warto je kupić?

Rekompensata po wypadku

Podstawowe ubezpieczenie OC w razie spowodowania wypadku pokrywa jedynie koszta naprawy szkód powstałych w pojeździe poszkodowanego. Niestety za własne uszkodzenia kierowca nie otrzymuje żadnego zadośćuczynienia i za naprawę musi płacić z własnej kieszeni. Wykupienie dodatkowo ubezpieczenia AC chroni budżet kierowcy, dając mu możliwość otrzymania pieniędzy z firmy ubezpieczeniowej, jako rekompensaty za wypadek, który sam spowodował. W obliczu wielu związanych z tym nieprzyjemności, nie musi chociaż martwić się o koszta naprawy swojego samochodu.

Ochrona przed kradzieżą samochodu i jego wyposażenia

Samochody często są obiektem kradzieży i włamań. Nie musi to być wcale drogie i luksusowe auto, wystarczy, że z jakiś powodów jest atrakcyjne dla włamywacza. Czasem zainteresowanie pada na pewną tylko, aczkolwiek wartościową, część wyposażenia, jak samochodowe radio bądź nawigacja samochodowa. Ciężko uchronić się przed kradzieżą, ponieważ złodzieje działają podstępnie i wykorzystują coraz to nowsze i sprawniejsze techniki, by osiągnąć swój cel. Na szczęście można się w pewnym stopniu przed tym ochronić. Wykupując autocasco zabezpieczamy swój samochód i jego wyposażenie przed kradzieżą. W razie gdyby do tego doszło, kierowca otrzymuje wypłatę odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej odzyskując w ten sposób chociaż część tego, co stracił.

Zabezpieczenie w razie klęski żywiołowej

Żyjemy w kraju, w którym załamanie pogody zdarza się z roku na rok coraz częściej. Tornada, wichury, gradobicie, powodzie... Nie sposób tego przewidzieć i uchronić się, gdyż pogoda często nas zaskakuje. Niestety skutki takich anomalii mogą być dla naszego samochodu tragiczne, dlatego warto wykupić ubezpieczenie AC, które w razie klęski żywiołowej gwarantuje nam uzyskanie pieniędzy na naprawę bądź zakup innego samochodu.

Pokrycie kosztów naprawy po akcie wandalizmu

Obecnie dużo mówi się o uszkodzonych samochodach gdy sprawca często jest nieznany. Porysowanie samochodu, przekłucie opon czy wgniecenia w masce mogą być spowodowane celowym działaniem, na przykład z zazdrości bądź chęci zemsty. Mogą się też zdarzać przypadki nieumyślnego zarysowania auta podczas wyjazdu z parkingu przez nieznanego sprawcę, który uciekł z miejsca zdarzenia nie pozostawiając żadnych danych kontaktowych lub może nawet nie zdając sobie sprawy z wyrządzonej szkody. Szczególnie gdy samochód jest drogi, takie drobne naprawy mogą kosztować naprawdę dużo. Każde auto może być narażone, dlatego warto zastanowić sie nad wykupieniem autocasco, z którego w razie problemów pokryje się koszta naprawy.

Dodatkowe korzyści z ubezpieczenia AC

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC często przynosi korzyści w postaci zniżek przy wykupywaniu także innych pakietów, jak obowiązkowe ubezpieczenie OC, pakiet assistance itp. Firma ubezpieczeniowa daje w ten sposób możliwość tańszego ubezpieczenia się od wielu różnych przypadków. Im więcej ubezpieczasz, tym lepszą dostaniesz ofertę. Jeżeli jeszcze nie wybrałeś dobrej oferty i wciąż zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie OC i AC wybrać, sprawdź TUTAJ.

Przedstawione powyżej powody, dla których warto posiadać autocasco z pewnością przekonają niejednego odpowiedzialnego kierowcę. Warto pamiętać, ze najważniejszym ze wszystkich powodów jest nasz własny spokój i bezpieczeństwo. Nie zastanawiaj się dłużej i już teraz sprawdź oferty najlepszych ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej porównasz, sprawdzając aktualny ranking OC na rok 2018.


Tekst: Elwira Locher

Koniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6405 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14945 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8540 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.