FINANSE A MOTORYZACJA

UBEZPIECZENIE SAMOCHODÓW FIRMOWYCH – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

20 CZERWCA 2018

Podobnie jak w przypadku pojazdów prywatnych, również w przypadku samochodów firmowych obowiązkowe jest wykupienie polisy OC, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo możemy, a nawet powinniśmy, dobrać ubezpieczenie assistance lub NNW. Na co zwracać uwagę i o czym pamiętać ubezpieczając samochód firmowy?

ubezpieczenie firmowego samochodu - na co zwrocic uwage

Ubezpieczenie auta służbowego

Oferty ubezpieczeń na auta służbowe różnią się od tych dla pojazdów prywatnych i bywają korzystniejsze dla właścicieli firm. Aby towarzystwo przedstawiło nam ofertę, musi jednak określić, jak dużą firmę prowadzimy oraz jaka jest wielkość floty pojazdów. Nie zawsze pojazd, który jest użytkowany przez właściciela firmy, będzie uznany za służbowy. Aby tak się stało, nasza flota musi spełniać odpowiednie warunki:

  • auta muszą być wykorzystywane w celach zarobkowych,
  • samochód lub samochody firmowe powinny być użytkowane nie tylko przez właściciela firmy, ale również przez pracowników,
  • auto musi być zakupione na firmę, nie na osobę prywatną.

Koszt ubezpieczenia a koszta uzyskania przychodu

Obowiązkowe ubezpieczenie OC, podobnie jak dobrowolne ubezpieczenie NNW, mogą zostać w całości wliczone w koszta prowadzenia działalności gospodarczej. Inne polisy, w tym autocasco, podlegają ustawowym limitom i mogą być wliczone do kosztów uzyskania przychodu tylko częściowo.

W przypadku ubezpieczenia OC nie ma znaczenia, czy polisa wykupiona jest na firmę czy na osobę prywatną. Auto może być zarówno własnością prywatną wykorzystywaną w firmie, jak i środkiem trwałym, wniesionym do majątku przedsiębiorstwa. W każdym z tych przypadków koszta ubezpieczenia możemy w całości zaliczyć do wydatków firmowych i sklasyfikować jako koszta uzyskania przychodu.

Jak wybrać polisę ubezpieczeniową dla auta firmowego?

W przypadku ubezpieczenia OC każda polisa obejmuje taki sam zakres ochrony. Jest on bowiem regulowany ustawowo i określa obowiązki ubezpieczyciela względem właściciela pojazdu.

Jeśli zaś chodzi o rozszerzenia dodatkowe, takie jak AC czy assistance, jest już inaczej. Należy zwrócić uwagę m.in. na to, czy polisa assistance obejmuje użyczenie pojazdu zastępczego w przypadku naprawy auta służbowego. Może to być niezwykle istotne dla działania firmy i mieć znaczący wpływ na jej budżet w przypadku uszkodzenia samochodu.

Najlepsze ubezpieczenie OC – porównywarka Confronter

Wybierając polisę, kierujemy się przede wszystkim jej ceną. W wyborze pomocny jest ranking ubezpieczeń OC dostępny na stronie Confronter. Jest on na bieżąco aktualizowany, tak, by w prosty i szybki sposób można było porównać wszystkie polisy oferowane przez wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe.

Ranking Confronter zawiera informacje na temat dodatkowych pakietów zawartych w cenie ubezpieczenia lub oferowanych do wykupienia opcjonalnie. Informuje o ponadpodstawowych usługach zapewnianych przez firmę ubezpieczeniową, wysokości zniżek za bezszkodową jazdę i nie tylko. Jeśli zatem szukasz najlepszej polisy OC, porównywarka Confronter z pewnością okaże się pomocna przy wyborze najkorzystniejszej opcji dla twojej firmy.


W przypadku samochodu służbowego wykupienie polisy OC jest obowiązkowe. Opłatę za ubezpieczenie firma może jednak wliczyć w koszta prowadzenia działalności gospodarczej. Ubezpieczenia OC z różnych źródeł różnią się między sobą jedynie ceną, zanim więc zdecydujesz się na jedną z nich, sprawdź aktualnie dostępne oferty w porównywarce ubezpieczeń OC!


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5625 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13125 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7500 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.