KONTA, LOKATY

CZY WARTO MIEĆ KONTA W KILKU BANKACH?

9 MAJA 2018

Konto bankowo posiada w tej chwili niemal każdy dorosły Polak. Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe równie chętnie zakłada już młodzież licealna. Oferty poszczególnych banków znacznie jednak się od siebie różnią. Pytanie brzmi – jaką opcję wybrać? Czy w związku z atrakcyjnymi ofertami warto mieć konta w kilku bankach?

czy warto miec konta w kilku bankach

Podejście Polaków do bankowości

Jeszcze do niedawna większość Polaków bardzo przywiązywała się do banku, z którego usług korzystała od wielu lat. Niestety takie rozwiązanie nie zawsze przynosi korzyści. Bankowość, szczególnie internetowa, prężnie się rozwija. Instytucje prześcigają się w coraz lepszych ofertach dedykowanych dla nowych klientów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że możemy posiadać równocześnie kilka kont w różnych placówkach bankowych.

Otwierając rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy możemy liczyć na darmowy dostęp do wszystkich bankomatów, darmową kartę płatniczą, premię pieniężną na start, nagrody rzeczowe i inne bonusy. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, warto przeglądać aktualne rankingi kont internetowych i dzięki temu być na bieżąco. Zniżki i bonusy to jednak nie jedyny powód, aby otworzyć nowe konto bankowe.

Po co Ci konta w różnych bankach?

Czy w okresie korzystania z usług z konkretnego banku spotkałeś się z jakąś awarią systemu? Niemal każdy z nas miał drobne nieprzyjemności związane z awarią usług internetowych, zepsutym bankomatem czy zablokowaniem usługi płatności kartą. Posiadanie konta w różnych bankach pozwala uniknąć takich problemów. W razie jakichkolwiek niedogodności możemy skorzystać z drugiej opcji w trybie natychmiastowym. Jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe, szczególnie w podróży lub w sytuacji, gdy potrzebujemy pilnie załatwić jakąś sprawę związaną z wypłatą gotówki lub z uiszczeniem opłat.

Dodatkowe konto bankowo może przynieść również inne korzyści. Daje nam bowiem możliwość skorzystania z wielu produktów. Niektóre instytucje oferują lepsze lokaty i rachunki oszczędnościowe, inne zaś korzystniejsze opcje debetowe. Czasami warto odłożyć swoje oszczędności na osobne konto, aby były one zabezpieczone i procentowały.

Weź pod uwagę, że firmy rywalizują o klienta. Warto od czasu do czasu śledzić nowe produkty bankowe. Niejednokrotnie za założenie nowego konta lub polecenie go znajomym możesz zyskać premię pieniężną.

Skorzystaj z porównywarki kont osobistych!

Kontrolowanie własnych finansów

Wielu specjalistów z dziedziny finansów uważa, że posiadanie kilku kont bankowych jest świetnym rozwiązaniem. Ich zdaniem pozwala to na rozsądne zarządzanie naszymi finansami. Jest to opcja dedykowana szczególnie tym, którzy chcą nauczyć się oszczędzać.

Pamiętaj, że nie do każdego ROR musisz posiadać kartę. Na takim koncie możesz ulokować środki na długoterminowe i nieprzewidziane wydatki. Część Twoich zarobków będzie oddzielona od pozostałej kwoty, którą wydajesz na opłaty, zakupy i inne potrzeby.

Które banki wybrać? – ranking kont internetowych

Zastanawiasz się, w jakim banku założyć kolejne konto? Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz aktualnej oferty banków. Warunki otwierania rachunków bardzo często się zmieniają. Warto polować na promocje i śledzić zmiany.

Aby ułatwić sprawę zainteresowanym, wymienimy zalety kont w większych i mniejszych bankach. Duże, działające od wielu lat banki, na przykład ING Bank Śląski, BZ WBK, PKO Bank Polski, mogą pochwalić się rozbudowaną siecią placówek stacjonarnych i dużą liczbą bankomatów w niemal każdym mieście w kraju. Takie instytucje dbają również o rozwój bankowość internetowej i mobilnej, zatem aplikacje mobilne są bardziej intuicyjne i mniej awaryjne.Mniejsze banki ciągle zabiegają o klientów. Często posiadają również atrakcyjną ofertę depozytową oraz zachęcające promocje na start.

Minusy posiadania kilku kont bankowych

Posiadanie kilku kont bankowych nie jest idealnym rozwiązaniem. Uważnie korzystając z porównywarki kont osobistych, dostrzeżemy również jego wady.

Największy problem stanowią opłaty oraz prowizje, które mogą być naliczane, na przykład za korzystanie z karty oraz wykonywanie małej liczby transakcji na miesiąc. Pamiętaj, że nie wszystkie rachunki osobiste, a także operacje są bezpłatne. Zanim więc otworzysz dodatkowe konto, zapoznaj się dokładnie z jego warunkami. W naszej porównywarce kont osobistych znajdziesz szczegółowe informacje na temat obowiązujących opłat.

Jeśli posiadamy konta w kilku bankach, nie możemy również skorzystać z tzw. darmowego rachunku podstawowego, czyli konta bankowego pozbawionego wszelkich opłat. Rachunki podstawowe dostępne są tylko dla osób, które dysponują jednym kontem.


Nasz ranking kont internetowych pozwoli Ci odszukać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Przemyśl minusy oraz plusy posiadania kilku kont bankowych i podejmij słuszną Twoim zdaniem decyzję. Pamiętaj również, że nieużywane rachunki warto zamykać, aby uniknąć niepotrzebnych opłat.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.