KONTA, LOKATY

JAK PRZENIEŚĆ KONTO DO INNEGO BANKU?

30 WRZEŚNIA 2015

Aby założyć konto bankowe wystarczy 5 minut, a ile potrzeba czasu, żeby z niego zrezygnować? Banki za wszelką cenę chcą zatrzymać każdego klienta i nie pozwolą mu zrezygnować tak szybko. Czy istnieje więc jakiś złoty środek na przenoszenie konta?

Jak przenieść konto do innego banku - Umowa.

Trudności z przeniesieniem konta do innego banku

Najczęściej, konsekwencją rezygnacji z dotychczasowego konta jest kilka rozmów z natarczywymi konsultantami, konieczność wysłania oficjalnego pisma z rezygnacją i prośbą o zamknięcia konta. Co dalej? Musisz wypłacić środki i przenieść je na nowe konto, a następnie zgłosić fakt zmiany konta do pracodawcy i innych instytucji. Takie okoliczności mają skutecznie zniechęcić klienta i przyczynić się do tego, by pozostał przy obecnym koncie. Zapewne na sporą część klientów to podziała i postanowią go nie zmieniać, ale czy warto się poddawać?

Wsparcie od nowego banku

Niektóre banki oferują swoim potencjalnym klientom pełne wsparcie przy przenoszeniu konta – wystarczy jedna wizyta, na której zarówno otworzysz nowe konto jak i zamkniesz stare. Wypisanie jednego wniosku o przeniesienie rachunku oraz spisanie pełnomocnictwa sprawi, że bank wypełni za Ciebie wszystkie formalności związane z rezygnacją ze starego konta i to całkowicie bezpłatnie. Idealnym przykładem takiego banku jest Alior – zakładając Konto Rozsądne, możesz liczyć na pełne wsparcie w tej kwestii.

Jak bank pomoże przenieść konto?

  • Zleci zamknięcie Twojego dotychczasowego rachunku.
  • Zleci przekazanie Twoich środków z obecnego konta na nowe konto rozsądne w Alior Banku.
  • Przeniesie Twoje polecenia zapłaty i zlecenia stałe.
  • Poinformuje o zmianie numeru rachunku Twojego pracodawcę, ZUS i Urząd Skarbowy, a w razie potrzeby także inne, wskazane przez Ciebie instytucje.
  • Opcjonalnie, jeżeli zechcesz, to bank wyda Ci również kartę debetową - od ręki w oddziale, dzięki czemu będziesz mógł od razu w pełni korzystać z zalet Twojego nowego konta.

Więcej na temat Konta Rozsądnego:

  • zwrot 3% wydatków za zakupy spożywcze dokonanych kartą.
  • 0 zł za prowadzenie konta, jeżeli co miesiąc na Twoje konto wpłynie wynagrodzenie. W przeciwnym razie opłata za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
  • 0 zł za kartę Debit MasterCard NFC – do 30 października 2015 r. Po tym czasie opłata wynosi 3 zł.
  • 0 zł za internetowe przelewy krajowe.
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, jeżeli co miesiąc na Twoje konto wpłynie wynagrodzenie. W przeciwnym razie bez dodatkowych opłat wyciągniesz pieniądze tylko z bankomatów Alior Banku i sieci Euronet – za korzystanie z pozostałych zostanie naliczona prowizja w wysokości 3 zł.


Uwaga!
Aby otrzymać zwrot wydatków za zakupy spożywcze, na Twoje nowe Konto Rozsądne w Alior Banku musi wpłynąć wynagrodzenie, emerytura, renta, bądź stypendium. Z racji tego, że wynagrodzenie nie wpłynie na konto natychmiast, gdyż wpływ ten uzależniony jest m.in. od ustaleń z pracodawcą – Alior Bank zobowiązał się, by pierwszą premię wypłacić każdemu, kto założy Konto Rozsądne – niezależnie od tego czy pieniądze już wpłyną na konto, czy jeszcze nie.

Całkiem fair, prawda?
Jeżeli jesteś zainteresowany Kontem Rozsądnym od Alior Banku - wniosek wypełnisz klikając TUTAJ.Koniecznie zapisz się do naszego newslettera.
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.