KONTA, LOKATY

KONTO OSOBISTE - CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE?

2 LUTEGO 2016

Nie będzie zbytnią przesadą stwierdzenie, że w dzisiejszych czasach konto osobiste posiada praktycznie każdy z nas. Jest ono niezwykle potrzebne, gdyż dzięki niemu dokonujemy transakcji internetowych, gromadzimy fundusze poprzez wpływy naszego comiesięcznego wynagrodzenia. Mimo wszystko, ciągle istnieją osoby, które takowego konta nie posiadają. Ofert jest bardzo wiele i nierzadko występuje taka sytuacja, że bardzo trudno podjąć decyzję, z usług którego banku warto skorzystać. Czym więc kierować się przy wyborze konta bankowego, aby było ono dla nas jak najbardziej opłacalne, a korzystanie z niego generowało zyski, a nie straty? W dzisiejszym artykule prezentujemy praktyczne informacje, dzięki którym wybierzecie Państwo opcję jak najbardziej efektywną.

Wybieramy konto osobiste

Na co zwrócić uwagę wybierając konto osobiste?

Jakie elementy mogą wchodzić w skład konta bankowego potocznie określanego jako „dobre”?

Opłata za prowadzenie konta

W tym przypadku rzeczą oczywistą jest fakt, iż najlepszym wariantem byłaby możliwość, gdyby takie konto mieliśmy za darmo. Należy jednak liczyć się z faktem, że większość banków może żądać miesięcznych opłat. Dlatego też, jeżeli jakiś bank oferuje nam bardzo wysoką opłatę, warto od razu zrezygnować z jego usług, gdyż prawdopodobnie pozostałe transakcje będą jeszcze droższe. Szukajmy instytucji finansowych, które posiadają w swojej ofercie różnorakie pakiety promocyjne. Przykładem jednego z nich może być fakt, iż bank zrezygnuje z opłaty za rachunek, jeżeli na nasze konto bankowe będą regularnie wpływały dochody, bądź będziemy aktywnie z niego korzystać.

Koszty przelewów bankowych

To jedna z istotniejszych kwestii w przypadku wyboru konta osobistego. Przelewy bankowe wykonujemy przecież bardzo często, chcąc zapłacić za prąd, gaz czy wodę. Kalkulacja jest prosta, im tańsze transakcje, tym dla nas oczywiście lepiej. Warto jednak być przezornym, gdyż bardzo często banki oferują darmowe przelewy, które w końcowym rozrachunku nie okazują się bezpłatne (dla przykładu, wolne od opłat mogą być tylko dwa przelewy w miesiącu bądź ustalony limit kwoty do wykorzystania). Tak jak w przypadku prowadzenia konta, tak samo tutaj, bardzo korzystne są różnorakie pakiety określonej ilości przelewów w mniejszej cenie. Przed ostateczną decyzją, warto przekalkulować, jak często będziemy z tego typu transakcji korzystać.

Wypłaty z bankomatów i opłaty za kartę debetową

Z bankomatu korzystamy często, chcąc podjąć gotówkę. W tym przypadku niezwykle istotna jest prowizja, którą musimy ponieść za każdorazowe użycie naszej karty w bankomacie. Wydaje się, że zupełną podstawą jest fakt, aby z bankomatów naszego banku korzystać za darmo, a ewentualne opłaty były naliczane tylko wtedy, gdy pieniądze są podejmowane z urządzeń „obcych”. Prowizja również nie powinna być zbyt wysoka. Warto poszukać takiej instytucji finansowej, która zaoferuje nam limit darmowych transakcji. Jeżeli nie będzie on przekroczony, to nie będziemy musieli ponosić żadnych kosztów. Warto również zwrócić uwagę na opłatę za samo posiadanie karty. Wiele instytucji finansowych w swojej ofercie posiada bowiem wariant w którym dokonanie określonej liczby transakcji jest równoznaczne z brakiem ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z użytkowaniem karty.

Możliwość dodatkowych bonusów

To, że konto osobiste nie jest jedynym produktem bankowym, wie każdy z nas. Dlatego też, warto swoje zaufanie powierzyć takiemu bankowi, który będzie mógł dodatkowo zaoferować nam atrakcyjne dodatkowe warianty, mając na uwadze fakt, iż jesteśmy ich klientem. Mowa tutaj o takich elementach, jak np. korzystniej oprocentowane konto oszczędnościowe, atrakcyjniejsze warunki lokaty bankowej czy możliwość dostąpienia różnorakich funduszów inwestycyjnych. Niektóre instytucje finansowe mają w swojej ofercie również zniżki na bilety do kina oraz innych miejsc publicznego użytku.

Jakie konto bankowe wybrać?

O czym warto pamiętać?

Jak pokazują powyższe przykłady, istnieje wiele elementów, które świadczą o jakości konta bankowego. Jeżeli wspomniane wcześniej komponenty będą miały zastosowanie na okazyjnych warunkach, to możemy z pełną świadomością stwierdzić, że nasze konto bankowe będzie postrzegane jako takie, które z powodzeniem możemy klasyfikować jako „dobre i korzystne”. Warto również korzystać z rankingów najlepszych kont osobistych, a także z porównywarek kont osobistych. Dzięki takim narzędziom, będziemy mogli zestawić ze sobą poszczególne oferty, zauważyć ewentualne różnice, a także wybrać potencjalnie najkorzystniejszą ofertę. Dobrym pomysłem jest również rzetelna analiza i przestudiowanie tego, co oferuje nam wybrany bank, aby mieć pewność, że w późniejszym czasie niczym nie będziemy zaskoczeni.

Tekst: Bartłomiej Dusza

Koniecznie zapisz się do naszego newslettera.
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6396 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14924 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8528 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.