KONTA, LOKATY

LOKATA OVERNIGHT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

28 STYCZNIA 2019

Na temat lokat pisaliśmy już wiele razy. Z tego rodzaju inwestowania, korzysta wiele osób, ale czy wiem o nich wszystko? Dzisiaj chcemy wspomnieć o lokatach overnight. Dowiedz się, jakimi prawami się rządzą, do kogo są skierowane i czy warto.

lokata overnight

Co to jest lokata overnight?

Jest to rodzaj lokaty kierowany przede wszystkim dla przedsiębiorców. Jest to rodzaj lokaty jednodniowej. Otwiera się ją w godzinach popołudniowych w dniach roboczych i trwa ona do godzin porannych dnia następnego. Chociaż jest to produkt , z którego najchętniej wybierają właściciele działalności gospodarczej, to niektórej instytucje umożliwiają tę formę oszczędzania klientów indywidualnych.

Jest to metoda na szybkie i jednodniowe pomnażanie zasobów finansowych. Można ją otworzyć w różnych walutach.

Rodzaje lokat overnight

Wyróżniamy dwa rodzaje lokat overnight:

  • - otwierana na zlecenie,
  • - otwierana automatycznie.

W przypadku lokaty overnight na zlecenie przy każdym oszczędzaniu należy składać wniosek oraz wpłacić pieniądze na odpowiednie konto. Transfer musi być wykonany w określonych godzinach. Jest to w tej chwili mniej popularna opcja, z której wiele banków rezygnuje.

Kolejny rodzaj lokaty – automatyczny – to tak zwana lokata O/N. Tutaj otwieranie następuje automatycznie. Podpisujemy umowę na automatyczny transfer pieniędzy z konta firmowego, a środki są pobierane bez naszego udziału.

Zalety lokaty O/N

Już wiemy, co to jest lokata overnight, teraz warto poznać jej cechy. Automatyczna lokata overnight pozwala na stałe oszczędzanie bez codziennego zaangażowania. Jest to zatem wygodna forma oszczędzania, która pozwala oszczędzać nam czas. Jest to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy często nie mają czasu na wykonywanie działań samodzielnie. Swoimi środkami oczywiście można zarządzać i kształtowa parametry lokaty.

Większość umów lokat O/N pozwala na określenie kwoty, która ma każdorazowo pozostać na koncie bieżącym.

Oprocentowanie

Automatyzacja ma również swoje wady. W przypadku wspomnianej lokaty skutkuje ona niższym oprocentowanie. Jest ono różne w zależności od banku, ale mieści się w przedziale od 0,5% do 1,7%. Banki umożliwiają negocjację wysokości oprocentowanie lokaty overnight, zatem warto spróbować tego rozwiązania.

Czy warto spróbować?

To czy warto założyć lokatę overnight zależy od wielu czynników, w tym od profilu Twojej działalności gospodarczej. Takie rozwiązanie zapewnia nam znacznie większą płynność finansową. Musimy pamiętaj o tym, że niektóre instytucje określają minimalną kwotę wpłaty. Pamiętajmy o tym, aby w każdym przypadku dokładnie czytać umowy. Zwróćmy uwagę również na okres trwania lokaty.

Szukasz sposoby na efektywne oszczędzanie? Skorzystaj z naszej porównywarki lokat, w której znajdziesz wiele ofert lokat oraz innych form oszczędzania. Porównaj propozycje w kilka minut.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6408 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14952 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8544 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.