KREDYTY, POŻYCZKI

CZY MŁODE MAŁŻEŃSTWO MOŻE DOSTAĆ KREDYT?

4 LUTEGO 2019

Decyzja o małżeństwie jest jedną z najważniejszych w życiu i wiąże się z różnymi decyzjami. Młode małżeństwa często myślą i planują wybudowanie lub zakup własnych czterech kątów. Z racji na wysokie ceny nieruchomości zdecydowana większość młodych osób będzie ubiegała się o kredyt na mieszkanie. Poniższy artykuł odpowiada na pytanie, czy młoda para będzie mogła bez problemu uzyskać wsparcie finansowe.

Preferencyjne warunki kredytów dla małżeństw

Kredyt na mieszkanie możesz dostać nawet w młodym wieku, a małżeństwo z pewnością nie wpływa negatywnie na Twoją sytuację. W momencie gdy z partnerem tworzycie związek małżeński, wasz majątek się sumuje, a co za tym idzie zwiększając wartość zabezpieczenia, które bank bierze pod uwagę przy podejmowaniu decyzji kredytowych. W zdecydowanej większości przypadków małżeństwo ułatwia pozyskanie finansowania kupno domu lub mieszkania, które w pojedynkę mogłoby być o wiele trudniejsze.

Jeżeli Ty i Twój małżonek posiadacie stałą pracę, a masz dochód mieści się w pewnym przedziale, wtedy większość banków wyda Wam pozytywną opinię kredytową. Przewagą jest również młody wiek, pozwalający wziąć kredyt na dłuższy okres, ograniczając przez to miesięczną wysokość rat – które szczególnie na początku mogą okazać się sporym kosztem.

Problem ze zdolnością kredytową? Pomyśl o zaangażowaniu osób trzecich

Młode małżeństwa niektórych przypadkach mogą posiadać problem z uzyskaniem zdolności kredytowej lub z zebraniem wymaganego, minimalnego wkładu własnego. Wkład własny nie jest w tej chwili dotowany przez rządowy program Mieszkanie dla Młodych (MdM), w efekcie czego małżonkowie już na samym starcie muszą posiadać kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności. Przypominamy, że procent wkładu własny w przypadku wnioskowania o kredyt hipoteczny zależy od wytycznych banku.

W przypadku problemów z uzyskaniem pozytywnej decyzji kredytowej, warto rozważyć możliwość zwiększenia zdolności kredytowej poprzez dopisanie osób trzecich do wniosku kredytowego – mogą to być rodzice, dziadkowie, rodzeństwo lub ktokolwiek z rodziny dysponujący odpowiednim zabezpieczeniem finansowym i odpowiednim poziomem zarobków.

Kredyty na mieszkanie dla młodych stały się powszechną i bardzo popularną formą finansowania zakupu mieszkań i domów. Banki przygotowują specjalne oferty dla młodych małżeństw, więc znalezienie odpowiedniego kredytu powinno się udać każdemu małżeństwu!

Szukasz dobrej opcji? Może pomóc Ci w tym porównywarka kredytów.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
19929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
11388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.