KREDYTY, POŻYCZKI

CZY MOGĘ OTRZYMAĆ POŻYCZKĘ BĘDĄC W BIK?

1 KWIETNIA 2020

Banki oraz pozabankowe instytucje pożyczkowe przed podjęciem decyzji o udzieleniu pożyczki często sprawdzają dane klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) lub w Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD). Jeżeli znajdujące się w dokumentach wyżej wymienionych instytucji informacje sugerują, że konsument posiada długi lub w przeszłości występowały u niego problemy z terminową spłatą zadłużenia, to może on spotkać się z odmowną udzielenia pożyczki gotówkowej. Czy istnieje jednak możliwość, aby uzyskać wsparcie finansowe pomimo niekorzystnej historii kredytowej? Na to pytanie szczegółowo odpowiadamy w artykule.

pozyczka z bik

Co musisz wiedzieć o pożyczkach, gdy masz negatywny rating w BIK?

Jak wynika z raportu „Dlaczego Polacy się zadłużają” przygotowanego na zlecenie KRD, niemal 30% osób w naszym kraju posiada problemy z terminową spłatą zobowiązań finansowych. Najpowszechniejszym rozwiązaniem problemu jest opóźnienie w spłacie kolejnej raty, sięgnięcie po pożyczkę prywatną lub zmniejszenie codziennych wydatków, aby pozbyć się zadłużenia. Spora grupa decyduje się sięgnąć jednak po kolejną pożyczkę gotówkową lub kredyt szukając firm pozabankowych, które nie weryfikują ratingu kredytowego oraz historii spłat dotychczasowych zobowiązań. Chociaż lista firmy, które nie sprawdzają baz będzie zdecydowanie krótsza (w związku z ponoszonym większym ryzykiem), to w sieci można znaleźć sporą liczbę ofert pożyczek bez weryfikacji BIK oraz KRD.

Szybkie pożyczki z negatywnym wpisem w BIK

Firmy pożyczkowe oferujące pożyczki bez sprawdzania historii konsumenta w BIK zazwyczaj proponują pożyczki na niewielkie kwoty na okres jednego do trzech miesięcy. Sięgając po raz pierwszy po taką pożyczkę, można liczyć na preferencyjne warunki i RRSO na poziomie 0%, i finansowanie do (zazwyczaj) 5 tysięcy złotych.

Należy jednak przestrzegać terminów podanych w warunkach udzielenia pożyczki, gdyż RRSO w przypadku chwilówek bez weryfikacji BIK oraz KRD może być nieco wyższe. Pomimo tego, że liczba dostępnych pożyczek bez sprawdzania baz danych będzie ograniczona, to zawsze powinieneś porównywać podstawowe zasady przyznawania poszczególnych z nich (minimalną i maksymalną wysokość zobowiązania, termin spłaty, RRSO, dodatkowe koszty oraz opłaty ponoszone w przypadku wydłużenia terminu spłaty).

Obecnie korzystając z porównywarek finansowych bez wychodzenia z domu, możesz przejrzeć i porównać wiele ofert szybkich pożyczek. Jesteśmy pewni, że znajdziesz finansowanie, którego szukasz.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10842 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25298 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14456 zadowolonych Klientów