KREDYTY, POŻYCZKI

JAK OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE? CZĘŚĆ 5.

5 STYCZNIA 2016

Czas na kolejną część artykułu z cyklu „Jak oszczędzać pieniądze?” W poprzednich wpisach poruszaliśmy tematykę optymalizacji wydatków poprzez odpowiednie zarządzanie domowym budżetem, użytkowanie energii oraz wody. Zaprezentowaliśmy również praktyczne sposoby obniżenia wydatków na zakupach, jak i również zmniejszenia spalania naszego samochodu. Dziś przyjrzymy się kwestii, która jest dla nas zdecydowanie najprzyjemniejsza, czyli rozrywce. Jak miło spędzić czas i jednocześnie wydać przy tym możliwie jak najmniej pieniędzy? Zapraszamy do przeczytania naszych praktycznych porad!

oszczędzanie, jak oszczędzać, oszczędzanie pieniędzy

Książki

Kupujesz książki tylko po to, aby je przeczytać, a później zbierają one jedynie kurz na półkach? Warto zastanowić się nad tym, czy kupno to na pewno dobre rozwiązanie. W bibliotece powinniśmy znaleźć praktycznie wszystkie możliwe pozycje, co najważniejsze – bezpłatnie! Oszczędzimy również czas, gdyż w każdej miejscowości (nawet tej najmniejszej), znajduje się jakaś biblioteka. Jeżeli już koniecznie musisz zakupić jakąś książkę, warto na samym początku przeszukać antykwariaty oraz różnorakie bazary, gdzie często wybrane pozycje możemy kupić nawet za kilka złotych.

Filmy

Darzycie sympatią kino? Warto wprowadzić pewne zmiany w tej kwestii. Wszystkie „sieciówki” oferują tzw. „tanie dni”. Można wtedy kupić dwa bilety w cenie jednego. Korzystna jest więc zmiana pory chodzenia do kina. Jeszcze lepszą oraz bardziej zyskowną opcją dla naszego portfela, jest pożyczanie filmów od znajomych lub rodziny. Nowości nie trzeba przecież oglądać od razu. Zawsze można poczekać te kilka miesięcy na premierę DVD, która jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niż kino.

Imprezy kulturalne

W każdym mieście (szczególnie w okresie letnim) organizowane są, co jakiś czas różnorakie imprezy kulturalne. W takim przypadku zazwyczaj wszystkie koszty pokrywa miasto, więc wstęp jest darmowy. To znakomite rozwiązanie dla osób, które lubią się dobrze bawić. Możemy wybrać się wtedy na różne koncerty, wystawy oraz inne wydarzenia kulturalne. Co najważniejsze – za darmo, za co nasz portfel z pewnością nam podziękuje.

Rozrywka z dziećmi

Wszelakiej zabawy najbardziej pragną dzieci, które przecież nie chcą nudzić się w domu. Niestety, jest to zazwyczaj również w największym stopniu kosztowne dla naszego budżetu. Dlatego też, warto pomyśleć o tym aspekcie, gdyż użycie wyobraźni może sprawić, że nie wydamy na to praktycznie ani jednej złotówki. Zamiast wybierać się na kosztowne rozrywki typu: gokarty czy paintball, warto korzystać z tych bezpłatnych. Bardzo często w centrach handlowych organizowane są darmowe pokazy samolotów, sprzętu wojskowego czy innych elementów, które na pewno zrobią wrażenie na naszych pociechach. Warto również jednorazowo zainwestować w sprzęt sportowy (np. piłka). Dzięki temu możemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Zyskamy podwójnie. Nie dość, że zaoszczędzimy pieniądze, to na dodatek zadbamy o zdrowie swoje oraz naszych dzieci. Możemy także skupić się na interaktywnym oraz rozwojowym spędzaniu czasu (np. zabawa w kalambury).

Realizacja swojego hobby

Jeżeli mamy hobby, które nie wymaga nakładów finansowych lub posiadamy dużą wiedzę z jakiejś dziedziny – możemy to wykorzystać. Warto np. prowadzić własną stronę internetową lub videoblog. W kreatywny sposób spędzimy czas, a jeżeli nasz wytwór będzie w miarę popularny, to może się okazać, że jeszcze na nim zarobimy.

Spotkania ze znajomymi

Jeżeli lubimy spędzać czas w gronie swoich przyjaciół, warto zastanowić się nad miejscem takich spotkań. Wypady do barów, pubów czy restauracji zazwyczaj wiążą się ze zdecydowanie wyższą ceną alkoholów czy napojów. Nie mówiąc już o szybkim jedzeniu, którego koszt w znaczącym stopniu obciąża nasz budżet. Warto zaprosić swoich znajomych do własnego mieszkania. Kupno alkoholu w hipermarkecie oraz przygotowanie własnego jedzenia, to koszt kilkukrotnie niższy od tego „wyjściowego”. Dodatkowo, nie jesteśmy objęci żadnymi ograniczeniami, co do formy takiego spotkania. Z pewnością, po takim zaproszeniu, nasi znajomi zrewanżują nam się tym samym.Sposoby na kreatywne i tanie spędzenie czasu ze znajomymi

Nudzisz się? Znajdź twórcze zajęcie i zmień przyzwyczajenia. Jeżeli nie wiesz, co zrobić z wolnym czasem, to zamiast wybrać się na zakupy do centrum handlowego, gdzie jesteśmy narażeni na wydatki, warto spędzić ten czas w sposób twórczy. Udajmy się na spacer z rodziną, poczytajmy książkę lub pojeździjmy na rowerze – nie wydamy pieniędzy, a na dodatek dzięki temu będziemy mądrzejsi lub zdrowsi.

Jak widać, sposobów jest wiele – to tylko niektóre z nich. Wszystkie jednak łączy jedno: pozwalają na maksymalną oszczędność naszych środków finansowych, jednocześnie nie odbiegając w żadnym stopniu od tych płatnych rozrywek. Dają także gwarancję, że będziemy bawić się znakomicie.

Sprawdź również jak zaoszczędzić na edukacji.Koniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8682 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
20258 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
11576 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.