KREDYTY, POŻYCZKI

JAK SPRAWDZIĆ INFORMACJE NA SWÓJ TEMAT W BAZIE BIK?

22 SIERPNIA 2018

Chcesz ubiegać się o kredyt gotówkowy lub hipoteczny, ale nie wiesz, jakie informacje na Twój temat znajdują się w bazie BIK? Czy wiesz, że masz do nich wgląd nawet bez wychodzenia z domu? Dowiedz się, w jaki sposób możesz sprawdzić swoją historię kredytową.

jak sprawdzic informacje w bazie BIK

Czego dowiesz się z raportu BIK?

Jeśli ubiegasz się o wsparcie finansowe, bank z pewnością sprawdzi informacje na temat Twojej zdolności kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Raport, który może zostać pobrany przed udzieleniem Ci kredytu, zawiera przede wszystkim historię Twoich zobowiązań wobec różnych instytucji. Widnieją tam informacje na temat spłaty poszczególnych rat. Warto podkreślić, że jeżeli nie przestrzegałeś terminów płatności faktur za gaz czy prąd, w raporcie BIK także znajdzie się o tym wzmianka. Ważną informację na instytucji finansowych oraz dla Ciebie stanowi także scoring. Jest to punktowa ocena zdolności kredytowej, może ona przyjąć wartości od 1 do 100 punktów.

Czy mogę pobrać raport BIK?

Raport BIK na swój temat możesz pobrać samodzielnie. Aby to zrobić należy założyć konto w portalu BIK. Ta procedura nie jest skomplikowana i nie pochłania zbyt dużo czasu. Na stronie internetowej Biura Informacji Kredytowej musisz podać swoje dane osobowe: imiona, nazwisko, adres zamieszkania, adres mailowy czy numer telefonu, a także numer PESEL. Swoją tożsamość potwierdzasz podają informacje z dokumentu tożsamości, może być to dowód osobisty, polski paszport lub karta pobytu. Najwięcej osób wybiera podanie serii i numeru dowodu osobistego oraz datę ważności dokumentu. Założenie takiego konta jest usługa bezpłatną.

Następnie musisz zdecydować, jaką opcję pobrania informacji na temat swojej historii kredytowej wybierasz. Możesz zdecydować się ma zamówienie pojedynczego raportu lub pakietu aż dwunastu. Informacje znajdziesz w zakładce „wygenerowane raporty”. Informacje zostaną zapisane w formie pliku PDF. Możesz je zatem zobaczyć na ekranie komputera, na tablecie czy telefonie, nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wydrukować raport BIK.

Na informacje z Biura Informacji Kredytowej nie będziesz musiał długo czekać, dokument wygeneruje się zaraz po dokonaniu odpowiedniej płatności. Jeśli nie chcesz takich spraw załatwiać przez Internet możesz wysłać wniosek drogą pocztową lub udać się do siedziby Biura Informacji Kredytowej.

Niektóre banki dają również możliwość generowania raportu przez użycie ich aplikacji. Ta usługa zazwyczaj jest jednak płatna i zależy od cennika usługodawcy, Pamiętaj zatem, aby dokładnie się z nim zapoznać.

Zalety sprawdzenia własnej historii kredytowej

Zastanawiasz się, czy warto pobrać samodzielnie swoją historię kredytową, kiedy z pewnością zrobi to bank, w którym ubiegasz się o wsparcie finansowe? Wiele cech tego rozwiązania przemawia na jego korzyść. Gdy będziesz posiadał informację na swój temat z bazy BIK:

  • samodzielnie możesz ocenić swoje szanse na uzyskanie kredytu;
  • zobaczysz dokładnie takie same dane, jak pracownik banku;
  • będziesz pewien jak wygląda Twoja historia spłat zadłużeń i zobowiązań.

Jeśli chcesz uzyskać kredyt gotówkowy, warto zapoznać się również z aktualnymi ofertami wiodących banków. Dzięki naszej porównywarce finansowej możesz to zrobić w kilka minut bez wychodzenia z domu i przeglądania stron poszczególnych instytucji finansowych.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.