KREDYTY, POŻYCZKI

JAK WYBRAĆ KARTĘ KREDYTOWĄ DLA FIRMY?

16 PAŹDZIERNIKA 2018

Obecnie klient indywidualni mogą przebierać w ofertach kart kredytowych nawet z wysokimi limitami, to w przypadku firm oferta jest nieco mniej rozległa, ale korzystanie z oferty może okazać się nieco bardziej skomplikowane. Poznaj plusy i minusy posiadania karty kredytowej w przedsiębiorstwie.

karta kredytowa dla firmy

Na pewno karta kredytowa? A może chargé?

Zanim zdecydujesz się na wybór karty kredytowej dla firmy musisz mieć świadomość, że ta często mylona jest przez konsumentów z kartą obciążeniową typu charge. W obu przypadkach (kredytowej i charge) klient otrzymuje dostęp do limitu, inaczej wyglądają jednak warunki spłaty zadłużenia. Debet na kartach obciążeniowych musi zostać bowiem wyrównany w ciągu miesiąca. W przypadku popularnych „kredytówek” zasady będą zdecydowanie elastyczniejsze i okres spłaty się wydłuży. Zbyt długie zwlekanie ze zwrotem pożyczonych od banku pieniędzy będzie skutkowało jednak rozpoczęciem naliczania odsetek, wynoszących zazwyczaj kilkanaście procent w skali roku.

Przy wybieraniu oferty banku warto, więc sprawdzić ile wynosi okres bezodsetkowy. Zazwyczaj jest to trzydzieści dni i dodatkowy „grace period”, czyli „okres karencji” mogący wynosić nawet dwadzieścia siedem dni, w którym odsetki również nie będą naliczane.

Kredytówki dobre w mikro- i małych przedsiębiorstwach

Jak wynika z doświadczeń banków, na karty kredytowe decydują się przedsiębiorstwa z sektora MŚP oraz prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze. W ich przypadku wystarczający limit na karcie jest relatywnie niski (na przykład do 100 tys. zł), a jego głównym celem jest utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Szczególnie, gdy kontrahenci zalegają z opłatą faktur lub niezbędna jest szybka inwestycja w sprzęt lub materiały.

Oferty kart kredytowych dla przedsiębiorców w polskich bankach wysokość oprocentowania i okresu bezodsetkowego są raczej zbliżone. Największe różnice występują w przypadku wysokości spłaty minimalnej, która wynosi od 3% do nawet 6% od całego zadłużenia z wcześniejszego okresu rozliczeniowego.

Takiej karty warto używać nie tylko w nagłych przypadkach, ale również przy codziennych płatnościach za zakupy, transakcje w Internecie oraz podczas delegacji. Realizując odpowiedni obrót miesięczny oraz roczny przedsiębiorca będzie bowiem zwolniony z dodatkowych opłat za korzystanie z karty, które naliczane są przez większość banków komercyjnych w Polsce.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.