KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT BEZ UMOWY O PRACĘ - JAK GO DOSTAĆ?

23 SIERPNIA 2018

Potrzebujesz wsparcia finansowego, ale nie posiadasz umowy o pracę? Dowiedz się, jak starać się o kredyt gotówkowy lub hipoteczny w banku bez stałego zatrudnienia lub prowadząc własną działalność gospodarczą. Czy jest to w ogóle możliwe?

Kredyt bez umowy o pracę

Zdolność kredytowa

Gdy ubiegamy się o wsparcie finansowe w banku, sprawdzona zostaje nasza zdolność kredytowa. W ten sposób potwierdzamy swoją wiarygodność dla instytucji finansowych. Proces w większości przypadków jest identyczny. Klient będzie pytany przede wszystkim o:

  • wysokość dochodu brutto/ netto na miesiąc,
  • okres zatrudnienia,
  • główne źródło dochodów,
  • dotychczasowe zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki, raty, opłaty).

Jeśli staramy się o kredyt hipoteczny, brany pod uwagę jest również wiek i sytuacja życiowa wnioskodawcy oraz wysokość wkładu własnego. Na podstawie uzyskanych informacji, określony zostaje scoring kredytowy. Ilość zdobytych punktów świadczy o wiarygodność kredytowej kredytobiorcy.

Czy dostanę kredyt bez umowy o pracę?

Wiele osób, szczególnie młodych, posiada inną formę zatrudnienia niż umowa o praca. Pracodawcy nadal często decydują się zatrudniać osoby na umowę zlecenie czy o dzieło. Często na takich warunkach pracownicy pełnią swoje obowiązki nawet kilka lat. Wnioskodawcy martwią się, że bez etatu nie są wiarygodni dla banku. Czy tak jest naprawdę?

Bankom zależy na tym, aby kredytobiorcy wykazał stałe wynagrodzenie. Biorą pod uwagę również dochody pochodzące z zatrudnienia na umowy zlecenie lub umowy o dzieło. W takich przypadkach kryteria różnią się od tych, które dotyczą osób pracujących na etacie. Nie wyklucza to jednak wzięcia kredytu gotówkowego, a nawet hipotecznego. Przede wszystkim należy udokumentować zatrudnienie na wymienionych wcześniej formach zatrudniania od minimum dwunastu miesięcy. Istotna jest ciągłość wykonywanych zleceń w czasie branym pod uwagę przez bank, dzięki temu można określić, czy sytuacja finansowa wnioskodawcy jest stabilna. Niektóre instytucje biorąc pod uwagę wspomniane formy zatrudnienia, uwzględniają między 20 a 50 procent kosztów uzyskania przychodów. Do analizy przyjęta będzie znaczna niższa kwota niż nasz rzeczywisty zarobek.

Własna działalność gospodarcza – procedury

Coraz więcej Polaków decyduje się na samozatrudnienie, a co za tym idzie posiadanie własnej działalności gospodarczej. Takie osoby, starając się o kredyt, traktowane są jak przedsiębiorcy i obowiązują ich szczególne zasady. Duży wpływ na zdolność kredytową ma okres prowadzenia firmy, jako minimum przyjęło się 12 miesięcy, jednak niektóre banki wydłużają ten czas. Oczywiście istnieją przypadki, w których możemy otrzymać wsparcie finansowe posiadając działalność nieco krócej. Do analizy zostaje przyjęta kwota dochodu do opodatkowanie.

Pożyczka bez zaświadczeń dochodach

Nie interesuje Cię kredyt hipoteczny, a chcesz ubiegać się o kredyt bez umowy o pracę na dowolny cel? Warto pomyśl o pożyczce, szczególnie jeśli zależy nam na uzyskaniu niedużej kwoty wsparcia. W przypadku ich udzielania banki, SOKi oraz inne instytucje finansowy wymagają mniejsze ilości dokumentów i często nie wymagają zaświadczenia o dochodach. Niejednokrotnie, aby uzyskać szybką pożyczkę wystarczy dowód osobisty. Przed podpisaniem umowy o pożyczkę, porównaj wszystkie dostępne oferty i sprawdź, która odpowiada Twoim oczekiwaniom.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.