KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT BEZ ZAŚWIADCZEŃ - DO KOGO JEST SKIEROWANY?

7 LIPCA 2018

Awaria sprzętu, nagły remont, prezenty ślubne, a może spontaniczny wyjazd na wakacje? Każdy z tych wydatków można z powodzeniem sfinansować z kredytu bez zaświadczeń. To szybkie pieniądze, które znajdą się na naszym koncie nawet w ciągu godziny. Kto najbardziej skorzysta z kredytu na dowód? Kiedy opłaca się o niego ubiegać? Tłumaczymy!

kredyt bez zaswiadczen - do kogo jest skierowany

Na czym polega kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt bez zaświadczeń to źródło szybkich pieniędzy: aby go otrzymać, wystarczy dopełnić minimalnej liczby formalności. Zazwyczaj instytucjom finansowym wystarcza nasz dowód, niektóre wymagają jeszcze wyciągu z konta osobistego. Nie ma potrzeby załatwiania dokumentów od pracodawcy, ani gromadzenia zaświadczeń o dochodach.

Istotą kredytów bez zaświadczeń jest fakt, że pieniądze możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia. W związku z tym jest to idealne rozwiązanie na nagłe, niespodziewane wydatki.

Kwoty takich kredytów zaczynają się od 50 zł, natomiast sięgają nawet 15 000 zł. Możemy pożyczyć pieniądze na miesiąc lub nawet na 48 miesięcy. Spłata może odbyć się w jednej racie, jednak w przypadku większych kwot może zostać rozłożona nawet na 4 lata. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy potrzebujemy i w jakiej firmie złożymy wniosek. W firmach pozabankowych często spłata zobowiązania w ciągu miesiąca sprawia, że nie zostaną nam naliczone odsetki ani prowizja.

Minimum formalności

Aby otrzymać kredyt bez zaświadczeń podczas składania wniosku wystarczy dołączyć skan dowodu osobistego. Poza tym instytucje wymagają od nas podania numeru PESEL i, najczęściej, numeru konta osobistego. Na tej podstawie weryfikują zdolność kredytową osoby składającej wniosek.

Niektóre instytucje – jednak nie wszystkie – wymagają podesłania bieżącego wyciągu z konta. Na tej podstawie sprawdzają, czy otrzymujemy stałe dochody i czy są one wystarczające. To, jakich formalności będziemy musieli dopełnić, zależy od firmy lub banku, w którym chcemy pożyczyć pieniądze, ogólnych warunków kredytu, a także od tego, jak dużą sumę pożyczamy.

Sama weryfikacja przebiega bardzo szybko. Najczęściej decyzja o przyznaniu gotówki zapada maksymalnie w ciągu godziny.

Szybkie pieniądze na niespodziewane wydatki

Właśnie dlatego kredyty bez zaświadczeń to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy na nagły wydatek. Zepsuta lodówka, nagła choroba, a może po prostu wakacje last minute? Każdy z tych celów może zostać z powodzeniem sfinansowany z kredytu na dowód.

W związku z tym, że decyzja o przyznaniu kredytu zapada niemal natychmiast, fakt, kiedy otrzymamy pieniądze, zależy od tego, w jakim banku posiadamy konto. Jeśli więc staramy się o kredyt bez zaświadczeń w banku, dobrze najpierw spróbować złożyć wniosek w tym, który prowadzi nasz rachunek osobisty. W tym przypadku bank ma wgląd w nasze dochody i nie będą potrzebne żadne dodatkowe formalności. Pieniądze znajdą się na naszym koncie tuż po wydaniu decyzji. Jeśli jednak staramy się o kredyt w firmie pozabankowej lub w obcym banku, na pieniądze poczekamy dodatkowo tyle, ile trwać będzie sam ich transfer – jeśli firma pozabankowa przeleje je z konta w banku innym, niż nasz, otrzymamy je następnego dnia.


Przydałaby Ci się pomoc w wyborze oferty? Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca do Ciebie oddzwoni i pomoże wybrać kredyt bez zaświadczeń, który spełni Twoje oczekiwania!


Pieniądze dla osób ze słabszą zdolnością kredytową

Kredyty bez zaświadczeń są również dostępne dla osób z niższą zdolnością kredytową. Chętniej zostaną im one oczywiście przyznane przez instytucję pozabankową niż bank. Taka pomoc finansowa zostanie udzielona przez firmę pozabankową również osobom, które nie mają zbyt dobrej zdolności kredytowej. Większość instytucji nie sprawdza wszystkich baz, poza tym na naszą zdolność nie wpływają dokumenty od pracodawcy, które w tym przypadku nie są wymagane.

Kto skorzysta z kredytu bez zaświadczeń?

Z tego rodzaju pomocy finansowej może skorzystać każdy: zarówno osoby posiadające dobrą zdolność kredytową, jednak poszukujące źródła szybkiej gotówki na nagły wydatek, jak i pożyczkobiorcy z niską zdolnością kredytową, którzy potrzebują dodatkowych pieniędzy.

Musimy liczyć się jednak z tym, że kredyt bez zaświadczeń to droższe źródło gotówki niż np. standardowy kredyt bankowy. W związku z tym, że instytucja udzielająca kredytu podejmuje większe ryzyko, ponieważ nie wymaga od nas dokumentów, w ramach zabezpieczenia podwyższa wysokość oprocentowania i prowizji.

Jeśli nie potrzebujemy dużej ilości gotówki warto w tym przypadku skorzystać z ofert, które są darmowe, np. jeśli spłacimy dług w ciągu miesiąca. Wiele firm pozabankowych oferuje takie pożyczki, jednak darmowe kredyty znajdziemy również w bankach, np. w Getin Banku lub Nest Banku – w tych przypadkach okres spłaty będzie dłuższy. Najlepsze oferty znajdziesz w porównywarce kredytów (tutaj sprawdzisz oferty banków) i porównywarce pożyczek (tutaj sprawdzisz oferty firm pozabankowych).


Potrzebujesz gotówki na niespodziewany wydatek? Kredyt bez zaświadczeń to rozwiązanie dla Ciebie. Aby go uzyskać potrzebujesz jedynie skanu dowodu i wyciągu z konta.

Masz już na koncie kredyt lub pożyczkę? W Twoim przypadku najlepszą opcją będzie konsolidacja zadłużeń – wszystkie raty zostaną połączone w jedną, a Ty otrzymasz dodatkową gotówkę na dowolny cel. Najciekawsze oferty sprawdzisz w porównywarce kredytów konsolidacyjnych.


Tekst: Olga Gierszal


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8058 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
18802 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
10744 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.