KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT FIRMOWY DLA LEKARZY I INNYCH WOLNYCH ZAWODÓW

25 MAJA 2016

Przeglądając oferty różnych banków można spotkać się z produktami kredytowymi przeznaczonymi dla osób pracujących w wolnych zawodach. Najczęściej są to zwyczajne kredyty i pożyczki udzielane jednak na specjalnych, atrakcyjnych dla Klienta warunkach. Pod lupę wzięliśmy kilka losowych banków, występujących z ofertami dla Przedsiębiorców, aby sprawdzić czym wyróżniają się te produkty.

lekarz

Wolne zawody

Przeważnie banki, które decydują się na stworzenie oferty dla swoich klientów pracujących w wolnych zawodach, pod uwagę biorą te zawody, które znajdują się w Kodeksie spółek handlowych (ustawa z dnia 15 września 2000 r. ). Są to: adwokat, aptekarz, architekt, inżynier budownictwa, biegły rewident, broker ubezpieczeniowy, doradca podatkowy, makler papierów wartościowych, doradca inwestycyjny, księgowy, lekarz, lekarz dentysta, lekarz weterynarii, notariusz, pielęgniarka, położna, radca prawny, rzecznik patentowy, rzeczoznawca majątkowy i tłumacz przysięgły. Dlaczego właśnie te zawody zasługują na wyjątkowe warunki kredytowania? Według danych banków, osoby reprezentujące wspomniane stanowiska często wypadają najlepiej na tle wszystkich kredytobiorców. Mają wysoką zdolność kredytową, bardzo dobrą sytuację finansową i historię BIK, są wykształceni, odpowiedzialni i godni zaufania - w końcu nie bez powodu wolne zawody nazywane są zawodami zaufania publicznego. Banki w przypadku takich kredytobiorców bardzo nisko oceniają ryzyko niespłacanych rat i ogólnych problemów z regulowaniem zobowiązań, mogą zatem nieco zaniżyć restrykcyjność swoich warunków kredytowania i stworzyć ofertę na atrakcyjnych dla Klienta warunkach.

Największe zalety w ofertach kredytów dla osób pracujących w wolnych zawodach:

- niższa marża
- niższe oprocentowanie
- brak prowizji
- wyższa maksymalna kwota kredytu
- wygodny okres kredytowania
- wygodne raty
- brak wymaganych zabezpieczeń
- brak wymaganych zaświadczeń
- uproszczona procedura udzielania kredytu i ustalania zdolności kredytowej
- szybka decyzja kredytowa
- brak konieczności określania celu kredytowania, niewymagany biznesplan
- indywidualne ustalanie warunków kredytowania
- składanie wniosków online
 
Oczywiście nie wszystkie wymienione wyżej zalety znajdują się w każdej ofercie, ponieważ zależy to od banku i indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy, jednak są to warunki charakterystyczne dla tych ofert i tego właśnie można od nich oczekiwać.

null

Przedsiębiorcy, którzy skorzystają ze specjalnych ofert banków, mogą zatem liczyć na wsparcie w finansowaniu rozwoju własnej praktyki oraz działalności gospodarczej dużo taniej niż gdyby wzięli zwykły kredyt dla firm. Kredytobiorcy mogą liczyć na indywidualne podejście banku do prowadzonych przez nich działalności i elastyczne dopasowanie warunków kredytowania. Kwota, jaką są w stanie uzyskać za pomocą takiej oferty sięgają często nawet ponad milion złotych, przy czym nie jest konieczne określanie celu kredytowania. Warunkiem jest tylko, aby był to cel związany z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Banki wychodząc naprzeciw potrzebom swoich Klientów maksymalnie upraszczają procedury niezbędne do otrzymania kredytu, w tym również proces weryfikacji zdolności kredytowej. Zazwyczaj dopiero przy naprawdę wysokich kwotach kredytu, sięgających miliona złotych, niektóre banki decydują się na włączenie dodatkowych zaświadczeń i dokumentów. Niektóre banki dzielą również swoje oferty na takie, które skierowane są do przedsiębiorców z niższym stażem na rynku oraz do przedsiębiorców ze stażem dłuższym, często powyżej 12-24 miesięcy. Ci drudzy mogą liczyć nawet na kredyt bez zabezpieczeń.

Ponadto przedsiębiorcy często mogą liczyć również na dodatkowy produkt, np. rachunek firmowy, który również generuje korzyści dla firmy (tańsze przelewy, darmowe przelewy do ZUS i US, dostęp do obsługi księgowości) atrakcyjne ubezpieczenia czy darmowe usługi maklerskie. Wszystkie oferty stworzone są tak, aby były jak najbardziej atrakcyjne i konkurencyjne oraz zapewniały Klientom pełen zakres usług, których oni oczekują.

Jeśli reprezentujesz jeden z wolnych zawodów i chciałbyś wziąć kredyt na rozwój własnej działalności, zapytaj w bankach o oferty specjalne. Sprawdź, który bank zaproponuje Ci najlepsze warunki kredytowania i indywidualne podejście.

Możesz również zapoznać się z naszą porównywarką kredytów firmowych i poszukać tam czegoś dla siebie.

tekst: Elwira Locher

Koniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.