KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT FIRMOWY NA ROZWÓJ DZIAŁALNOŚCI - O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

25 KWIETNIA 2018

Zakładając nową firmę marzymy o doskonale prosperującym biznesie. By móc spełnić to marzenie, może nam być potrzebny kredyt na rozwój naszej działalności. To jednak zobowiązanie, na które nie należy decydować się pochopnie. Na co należy zwrócić uwagę chcąc zaciągnąć kredyt firmowy?

kredyt firmowy na rozwoj dzialalnosci - o czym warto pamietac

Obecnie wybór kredytów bankowych dla firm jest bardzo szeroki, szczególnie w porównaniu z tym, czego mogliśmy oczekiwać jeszcze kilka lat temu. W ofercie banków znajduje się dziś wiele różnorodnych produktów dla przedsiębiorców.

Kredyty bankowe dla przedsiębiorstw, w zależności od swojego przeznaczenia, ułatwiają rozpoczęcie działalności lub pomagają w jej rozwoju. Aby je otrzymać, trzeba spełnić określone warunki.

Czas na start

Początkujące firmy często spotykają się z problemami finansowymi, nierzadko ze względu właścicieli, którzy dopiero zaczynają przygodę z własnym biznesem. Podstawą prawidłowo prosperującego biznesu jest oczywiście dobry pomysł właściciela na jego funkcjonowanie. Sam pomysł jednak nie wystarczy. Są nam jeszcze potrzebne pieniądze na jego realizację. Niestety nie każdy może liczyć w tej kwestii na wsparcie rodziny.

Już od samego początku należy mieć na uwadze, że założenie firmy to pierwszy i najmniejszy krok, a pozostają przecież ZUS i Urząd Skarbowy, gdzie trzeba uiszczać składki.

Jakie warunki spełnić, by otrzymać kredyt firmowy?

Warto pamiętać, że banki są bardzo ostrożne w pożyczaniu pieniędzy, dlatego też ciężko będzie uzyskać kredyt przedsiębiorstwu, które istnieje zaledwie od dwóch miesięcy.

Dlaczego? Przeszkodą tutaj jest brak historii kredytowej, bądź brak zdolności kredytowej.

Trudności są spowodowane również tym, że właściciele raczkujących firm nie mają jeszcze odpowiedniego dochodu.

Kiedy przedsiębiorca może liczyć na kredyt? Standardowo po 6 miesiącach od rozpoczęcia działalności. Starając się o wsparcie banku należy przedstawić wszystkie istotne dokumenty, takie jak zaświadczenia o przychodzie czy wyciągi z kont.

Sprawdź swoją firmę

Jeśli chcesz spojrzeć na swoją firmę oczami banków i instytucji finansowych, skorzystaj z raportu Biura Informacji Kredytowej „Moja Firma”.

W raporcie sprawdzisz:

  • czy nie zalegasz z płatnościami,
  • jakie szanse na kredyt ma Twoja firma,
  • czy Twoja firma została wpisana do rejestru dłużników,
  • czy ktoś nie wziął już kredytu na Twoją firmę.

Raport „Moja Firma” zawiera szczegółową historię zobowiązań kredytowych oraz wskaźnik kondycji finansowej Twojego biznesu. To również świetne miejsce, by sprawdzić, czy nie masz opóźnień w płatnościach. Ostatecznie raport stanowi dowód na to, że Twoja firma jest godna zaufania i może otrzymać kredyt firmowy.

Różne produkty bankowe dla przedsiębiorców

Banki posiadają w swej ofercie wiele produktów kredytowych dla firm. Najbardziej znane spośród nich, to:

Kredyt obrotowy

Dzięki niemu możemy sfinansować bieżące potrzeby firmy, np. wypłaty dla pracowników. Okres spłaty zobowiązania nie przekracza roku.

Kredyt inwestycyjny

Przedsiębiorca musi przedstawić bankowi szczegółowy cel, na który zostaną przeznaczone środki oraz wykazać się zdolnością kredytową. Kredyt inwestycyjny udzielany jest w większych kwotach oraz na dłuższy okres niż obrotowy.


Szukasz idealnej oferty kredytowej dla swojej firmy? Sprawdź wszystkie w jednym miejscu, wygodnie, w naszej porównywarce kredytów firmowych.


Tekst: Krzysztof Pluta


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy, co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
19929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
11388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.