KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT NA REMONT DOMU - KIEDY WARTO O TYM POMYŚLEĆ?

19 CZERWCA 2019

Dom to inwestycja, o którą należy stale dbać. W przypadku posiadania tego typu nieruchomości na własność, wszelkie remonty i naprawy leżą po stronie właściciela. Zastanawiasz się, czy warto wziąć kredyt na remont domu? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, biorąc pod uwagę różne czynniki.

kredyt na remont

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny?

Często, gdy decydujemy się na remont domu bierzemy pod uwagę wsparcie finansowe ze strony banku. Produktów finansowych dostępnych w tej chwili na rynku jest naprawdę sporo, należy zatem zdecydować, która opcja będzie dla nas najkorzystniejsza.

Remont domu może mieć różne oblicza. Aby podjąć odpowiednią decyzję, najlepiej rozpocząć przygotowania od rozpisania budżetu oraz planu prac remontowych. Ten krok pozwoli ustalić nam, jaki kredyt na remont mieszkania sprawdzi się w naszym przypadku.

Warto też ustalić, kiedy chcesz rozpocząć prace. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy remont domu planujemy zaraz po jego zakupie.

Jeśli planujesz dokonać w swoim domu wyłącznie drobnych prac remontowych i odświeżyć niektóre pomieszczenia, możesz zdecydować się na kredyt gotówkowy. Ta forma wsparcia jest zazwyczaj udzielana bez zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Jeśli posiadasz pozytywną zdolność kredytową, nie musisz martwić się również o odrzucenie Twojego wniosku. Kredyt gotówkowy przez Internet też w tej chwili nie jest przeszkodą. Pieniądze możesz otrzymać bardzo szybko, a co za tym idzie nie musisz przekładać remontu.

Zwróć jednak uwagę na kwoty, które możesz pożyczyć, może okazać się, że nie będą to duże sumy. Dodatkowo musisz liczyć się z oprocentowaniem oraz czasem spłaty kredytu, a co za tym idzie wysokością raty miesięcznej.

Inne kredyty bankowe na remont – kredyt hipoteczny

Jeśli decydujesz się na generalny remont domu, koszty mogą być bardzo wysokie, dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniu długoterminowym. Właściciele nieruchomości często decydują się na ich termomodernizację, zmianę rodzaju ogrzewania budynku czy zmianę dachu. Tutaj możemy spodziewać się wysokich opłat, dodatkowo często należy doliczyć również cenę wynajęcia fachowców.

Tutaj pomocny może okazać się kredyt hipoteczny. Taki kredyt na remont domu często jest tańszy od kredytu hipotecznego, należy jednak pamiętaj, że okres spłaty będzie znacznie dłuży niż w przypadku wcześniej wspomnianego kredytu czy pożyczki bankowej. Jeśli mowa o kredycie hipotecznym, pamiętaj, że tutaj będzie wymagana znacznie większa ilość formalności. Musisz wykonać kosztorys oraz harmonogram prac remontowych, który zostanie wykonany przez uprawnioną do tego osobę.  

Możesz też zdecydować się na kredyt na remont domu podczas jego zakupu i połączyć obie inwestycje. To znana praktyka i chętnie stosowana przez klientów. Pamiętaj, aby dokładnie określić sumę, którą potrzebujesz na wykończenie nieruchomości. Bank część środku przeleje na konto przedającego, a część na Twoje, abyś mógł wykonać wskazane prace remontowe.

Kredyt a pożyczka

Ostatnim rozwiązaniem może być szybka pożyczka bez zaświadczeń. Tę opcję warto rozważyć, gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty, ale zależy nam na czasie. Instytucje finansowe w tym przypadku oferują chwilówki bez BIK. Nie musisz, zatem przejmować się swoją historią kredytową. Zwróć uwagę jednak na fakt, że pieniądze będziesz musiał zwróci w niedługim czasie, a uzyskana kwota może wystarczy, na przykład na remont jednego pomieszczenia.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6396 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14924 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8528 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.