KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT NA WYMARZONE WAKACJE

13 KWIETNIA 2018

W ciągu kilku ostatnich lat co roku średnio 80% Polaków deklaruje zamiar wyjazdu na wakacje, a około 30% osób z tej grupy wybiera się na wakacje zagraniczne. Niezależnie od tego, czy wakacje będziemy spędzać nad Bałtykiem lub w górach, czy też będziemy rozkoszować się odpoczynkiem nad Lazurowym Wybrzeżem, w każdym przypadku potrzebna nam jest większa ilość gotówki. Co jednak zrobić, gdy nie dysponujemy odpowiednią kwotą, jednak naprawdę potrzebujemy odpoczynku?

kredyt na wymarzone wakacje

Jechać czy nie jechać?

Mimo tak dużego zainteresowania wyjazdami wakacyjnymi Polaków, w rzeczywistości bardzo często kończy się jedynie na chęciach, a do samego wyjazdu nie dochodzi.

Przyczyn takiego stanu jest naprawdę wiele. Wraz z początkiem roku kalendarzowego być może jesteśmy pewni, że na urlop będziemy w stanie odłożyć „kilka złotych”, ale wraz z nadejściem lipca i sierpnia, czyli miesięcy, w których najczęściej planujemy urlop, okazuje się, że nasze konto w banku świeci pustkami.

Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się odłożyć wymarzone wakacje na następny rok, co jednak nie jest ani rozwiązaniem, ani gwarancją tego, że faktycznie skorzystamy ze swojego urlopu. W dalszej części artykułu udowodnimy, że wcale nie musi tak być i nawet bez wystarczających oszczędności, każdy może sobie pozwolić na wymarzone wakacje i zasłużony odpoczynek.

Kolejnym powodem, dla którego rezygnujemy z wakacyjnego wyjazdu, są niezaplanowane wydatki. Przypuśćmy, że na urlop odłożyliśmy 3 tysiące złotych i kwota ta pozwoli nam na tygodniowe wakacje w Grecji. Kiedy my zastanawiamy się nad tym, jakie ubrania spakować do walizki, nagle psuje się pralka, piec gazowy i na dodatek telewizor. O ile bez telewizji można się obejść, tak bez pralki i pieca raczej nie. Naprawa uszkodzonych urządzeń jest niezbędna, a to wiąże się z wydaniem naszych skrupulatnie odkładanych oszczędności. I oto mamy przykład, jak złośliwość rzeczy martwych może nas odwieść od zamiaru wyjazdu na wakacje.

Problemy problemami, ale na wakacje trzeba jechać

Wiele osób wychodzi z założenia, że urlop nie jest im potrzebny. Bo praca, bo wydatki, bo szkoda czasu na leniuchowanie. To wielki błąd. Przynajmniej tygodniowy odpoczynek nad morzem, w górach czy wśród rodzimych, mazurskich jezior pozwoli nam na „naładowanie baterii” na kolejny rok.

I jeśli myślimy, że skuteczną wymówką jest brak funduszy, to także jesteśmy w błędzie. Wystarczy włączyć telewizor lub przeglądarkę internetową, a na pewno w końcu natrafimy na oferty kredytowe banków lub firm pożyczkowych. Wbrew pozorom otrzymanie potrzebnych nam pieniędzy jest aktualnie niezwykle łatwe i jeśli tylko jesteśmy pewni tego, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie finansowe, nie powinniśmy się wzbraniać przed zaciągnięciem pożyczki. Poniżej podpowiemy, jak można zdobyć potrzebną gotówkę na wymarzone wakacje.

Kredyt w banku

Pożyczka zaciągnięta w instytucji bankowej jest jedną z najtańszych form pożyczania pieniędzy. Banki prześcigają się między sobą w przygotowywaniu coraz korzystniejszych ofert dla stałych, ale też nowych klientów. Korzystne oprocentowanie, niska prowizja, a przede wszystkim możliwość rozłożenia zadłużenia na kilkanaście/kilkadziesiąt rat sprawia, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących pożyczyć większą sumę pieniędzy.

Jeśli na naszych barkach spoczywa już konieczność spłacania jednego kredytu gotówkowego, możemy się postarać o kredyt konsolidacyjny na bardzo korzystnych warunkach, a w wybraniu najlepszej oferty z pewnością pomoże przygotowana przez nas porównywarka kredytów.

Można się jednak spodziewać, że pożyczka bankowa ma swoje plusy i minusy. Zazwyczaj o kredyt w banku mogą się starać osoby, który mają stały dochód wynikający ze stosunku pracy. Instytucja bankowa z pewnością poprosi przyszłego kredytobiorcę o przedłożenie zaświadczenia o dochodach ze swojego miejsca zatrudnienia. Co ma w takim razie zrobić osoba, która nie może dostarczyć takiego dokumentu?

Kredyt bez zaświadczeń

To, że nie mamy możliwości złożenia w banku zaświadczenia o dochodach, nie musi oznaczać, że miesięcznie nie mamy żadnych wpływów finansowych. Nie każdy przecież pracuje w oparciu o umowę o pracę. Wiele osób utrzymuje się z dodatkowych zleceń, alimentów, świadczeń socjalnych czy wpływów za wynajmowanie mieszkania.

Firmy pożyczkowe oferujące kredyt bez zaświadczeń zazwyczaj proszą o wpisanie we wniosku pożyczkowym łącznej kwoty dochodów, a za potwierdzenie może im służyć wyciąg z konta bankowego. Więcej o tym, jak otrzymać taką pożyczkę przeczytać można w naszym blogowym wpisie: Kredyt bez zaświadczeń – jak go dostać?

Szybkie pożyczki

Zdarza się, że możliwość wyjechania na wymarzone wakacje pojawia się nagle, a my nie mamy odłożonych pieniędzy na ten cel. Przykładem są oferty wakacji Last Minute, które cieszą się ogromną popularnością, dlatego są bardzo szybko wyprzedawane. W tym przypadku liczy się czas, a co za tym idzie, możliwość zaciągnięcia pożyczki w banku się nie sprawdzi (procedura przyznania kredyty bankowego może trwać nawet kilkanaście dni).

Rozwiązaniem są szybkie pożyczki chwilówki. W tym przypadku nie trzeba nawet udawać się do siedziby firmy pożyczkowej, wystarczy mieć dostęp do Internetu. W niektórych firmach od momentu wypełnienia wniosku do otrzymania potrzebnych pieniędzy na konto mija jedynie 15 minut. Zdecydowanie jest to pożyczka dla osób, którym zależy na czasie.

Mamy świadomość tego, że aktualnie na rynku jest wiele firm oferujących tego typu pożyczki. Zamiast więc tracić czas i porównywać poszczególne oferty, wystarczy skorzystać z naszej porównywarki pożyczek, dzięki której w kilka minut można wybrać najlepszą dla siebie ofertę.


Pamiętajmy o tym, że każdemu należy się chwila wytchnienia od szarej rzeczywistości, czyli upragnione, wymarzone wakacje. Nawet jeśli taki wyjazd wiąże się z koniecznością pożyczenia pieniędzy, naprawdę warto to zrobić. Szczególnie że dzięki naszej porównywarce pożyczek i porównywarce kredytów można wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do swoich wymagań. Oczywiście wiąże się to z terminową spłatą zadłużenia, ale przecież podczas urlopu możemy przeżyć niezapomniane chwile i zgromadzić wiele pięknych wspomnień, a tego nic nam przecież nie zastąpi.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy, co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
19929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
11388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.