KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT ODDŁUŻENIOWY - ROZPOCZNIJ 2018 BEZ OBCIĄŻEŃ!

25 STYCZNIA 2018

Często słyszymy o kredytach oddłużeniowych, które w rzeczywistości są kredytami konsolidacyjnymi. Ich celem jest scalenie istniejących długów, dzięki czemu spłaca się jedną – niższą – ratę, zamiast kilku. Każdy ma marzenia, które chciałby zrealizować. Niestety bywa, że brak odpowiednich środków wszystko komplikuje. Wtedy z pomocą często przychodzą nam banki oraz firmy pożyczkowe. To pozwala na realizację marzeń, ale też tworzy zobowiązania, które niespłacane w terminie mogą przysporzyć wielu problemów. Są też i tacy, którzy biorą kredyt na spłatę poprzedniego i tak zaczyna się klasyczna spirala zadłużeń. Czy da się wyjść z niej unikając przykrych konsekwencji, np. w postaci egzekucji komorniczej? Tak! Jednym z wielu możliwych rozwiązań jest konsolidacja wszystkich kredytów w jeden. Zatem jaki wybrać najlepszy kredyt oddłużeniowy? Podpowiadamy!

kredyt oddłuzeniowy - rozpocznij 2018 bez obciazen

Na czym polega konsolidacja?

Wskazówka: Konsolidacji nie należy mylić z restrukturyzacją. Są to dwa różne od siebie rozwiązania oddłużeniowe.

Konsolidacja polega na połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno. Powoduje to spłatę jednego kredytu, a nie kilku. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę, że pieniądze z kredytu konsolidacyjnego przelewane są automatycznie na konta wierzycieli, u których jest się zadłużonym.

Bardzo często okazuje się, że tego typu operacja w postaci skonsolidowania wszystkich kredytów jest bardzo korzystna dla domowego budżetu. Dlaczego? Ponieważ bank, który udzieli Ci kredytu konsolidacyjnego dostosuje ratę oraz odpowiednio rozłoży ją w czasie, przez co będzie ona niższa i możliwa do spłaty.

Pamiętaj jednak, aby nie dopuścić do powstania zaległości płatniczych w ramach dotychczasowych kredytów. Wtedy bank może odmówić konsolidacji. Podstawowym warunkiem otrzymania takiego kredytu jest dobra historia kredytowa, bez żadnych zaległości w spłatach. Dla wierzyciela jest informacją o tym, że jesteś rzetelnym kredytobiorcą, który w terminie spłaca wszystkie raty.

Skonsolidować można:

  • kredyty gotówkowe,
  • kredyty samochodowe,
  • karty kredytowe,
  • zadłużenia rachunków bieżących.

W przypadku niektórych kredytów możliwa jest również konsolidacja zadłużeń hipotecznych. Wiele banków oferuje nawet dodatkową gotówkę, np. do 20% kredytu, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt konsolidacyjny?

Z pewnością na RRSO. To roczna stopa oprocentowania, czyli całkowity koszt kredytu, który ponosi kredytobiorca. Poza oprocentowaniem uwzględnia także prowizje, ubezpieczenia oraz opłaty bankowe. Wszystko to zawarte jest w miesięcznej racie kredytu. Dzięki RRSO masz możliwość porównania atrakcyjności kredytów.

co to jest rrso

Ważnym elementem przy wyborze kredytu jest także wysokość prowizji, koszt ubezpieczenia, a także czy istnieje możliwość wyboru dnia spłaty rat. Jest to szczególnie ważny aspekt, ponieważ dzięki dowolności w wyborze dnia spłaty będziesz mógł dostosować termin spłaty tak, aby został wyznaczony po otrzymaniu wynagrodzenia za pracę.

Kolejnym ważnym etapem przed wyborem kredytu konsolidacyjnego jest analiza kosztów. Jeśli różnica oprocentowania okaże się dla Ciebie mniej korzystna, to może okazać się, że za dłuższy okres kredytowania (za to z niższymi ratami) całkowity koszt może być nieznacznie mniejszy.

Poza wysokością raty sprawdź także całkowity koszt kredytu, na który składa się:

  • pożyczony kapitał,
  • prowizja,
  • ubezpieczenie,
  • suma odsetek.

Jednakże najwyższą swobodę finansową zapewni Ci ostatecznie atrakcyjna wysokość raty.

Jaki kredyt konsolidacyjny wybrać?

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek kredyt, przestudiuj dokładnie ofertę instytucji finansowych. Dlatego bardzo istotnym jest porównanie ofert różnych banków, aby wybrać taką, która będzie dla Ciebie najbardziej korzystna. W tym zadaniu pomoże nasza porównywarka kredytów dostępna na stronie. Dzięki niej będziesz mógł porównać oprocentowania kredytów, sprawdzić dokładną prowizję, wysokość RRSO (koszt kredytu) oraz ile ostatecznie wyniesie rata. W naszej porównywarce kredytów znajdują się odpowiednio wyselekcjonowane oferty, które proponują bardzo korzystne warunki spłaty.

W wyborze idealnej oferty pomoże także nasz ranking kredytów konsolidacyjnych, w którym skupiliśmy się na wszystkich istotnych parametrach ofert. W szczególności na ich zaletach oraz elementach, na które należy zwrócić uwagę zanim podejmiesz decyzję o połączeniu swoich zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny.


Na naszej stronie możliwe jest porównanie aż 13 kredytów konsolidacyjnych różnych banków. Sprawdź w rankingu kredytów konsolidacyjnych, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.


Tekst: Krzysztof Pluta


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6516 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15204 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8688 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.