KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT PRZEZ INTERNET – NA CO UWAŻAĆ?

12 PAŹDZIERNIKA 2018

Wiele banków oraz innych instytucji finansowych oferuje nam w tej chwili kredyty online. Dodatkową gotówkę możemy uzyskać bez wychodzenia z domu, oszczędzamy zatem sporo czasu omijając kolejki w oddziałach. Warto jednak dokładanie zapoznać się z ofertą zanim podnajmiemy ostateczną decyzję. Sprawdź, na co należy uważać biorąc kredyt przez internet.

kredyt przez internet

Podpisanie umowy na odległość

Może wydawać nam się, że rozmowy telefoniczne z konsultantami czy wypisywanie umów za pośrednictwem internetu jest mniej wiążące. Warto poruszyć ten temat nieco szerzej. Jeśli zdecydujemy się na pomoc finansową przez internet czy telefon to zawieramy umowę na odległość. Przy jej uzgadnianiu nie są obecne obie strony transakcji. Konsumenci, którzy decydują się na tę opcję, objęci są szczególną ochroną. Osoba zawierająca umowę z klientem musi poinformować go najpóźniej w momencie składania propozycji o najistotniejszy informacjach, czyli nazwie i adresie firmy, ważnych informacjach dotyczących kredytu, podatkowych opłatach czy zobowiązaniach, zasadach i terminach spłat, prawie odstąpienia od umowy, a także prawie do wypowiedzenia umowy i sposobach składania reklamacji.

Zwierając umowę o kredyt konsumencki, jesteśmy objęci specjalną ustawą, która przywiduje dodatkowe obostrzenia. Pamiętaj o tym, że masz swoje prawa, ale zachowaj ostrożność w każdym przypadku.

Co należy sprawdzić przed wzięciem kredytu przez Internet?

Gdy decydujemy się na wzięcie kredytu, musimy sprawdzić wszystkie istotne informacje przed podpisaniem dokumentów. Zacznij od porównania dostępnych ofert oraz konkretnych firm, które udzielają pożyczek i kredytów online. Zapoznaj się z dostępnymi kwotami wsparcia finansowego, RRSO, opcjami spłaty, terminie kredytowania. Zapoznaj się z opiniami na temat instytucji, z której usług chcesz skorzystaj, zajrzyj na jej oficjalną stronę internetową.

Wybierając kredyt sprawdź, czy podawane oprocentowanie jest stałe czy zmienne. Druga opcja zdarza się częściej, ale warto poznać wszystkie możliwości. Kolejna sprawa to raty, może zdecydować się stałą lub malejąca ratę kredytu. Warto zwrócić uwagę również na okres kredytowania oraz ubezpieczenie. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, ale stanowi pewne zabezpieczenie.

Masz również prawo poprosić o bezpłatny projekt umowy. Dokument powinien być sporządzany na trwały nośniku, na przykład na papierze.

Szukasz kredytu przez internet i nie chcesz popełnić błędu podczas wyboru oferty? Skorzystaj z naszej porównywarki finansowej. W jednym miejsc znajdziesz propozycje wielu instytucji i wszelkie istotne parametry kredytu.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.