KREDYTY, POŻYCZKI

OPROCENTOWANIE KREDYTU – RANKING KREDYTÓW BANKOWYCH

4 CZERWCA 2018

Chcąc wziąć kredyt zastanawiamy się, gdzie dostaniemy pieniądze na najlepszych warunkach. Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu? Jakie są z nim związane koszty? Jaki kredyt bankowy jest najlepszy?

Oprocentowanie kredytu ranking kredytow bankowych

Czym jest oprocentowanie?

To nic innego, jak główny koszt kredytu. Na jego podstawie obliczane są odsetki, jakie musimy zapłacić od gwoty kredytu. Zatem – warto pamiętać, że od oprocentowania zależna jest ogólna wartość odsetek oraz wysokość raty, która zostanie zapłacona w trakcie całego trwania okresu kredytowego. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, że oprocentowanie kredytu ma wpływ na zdolność kredytową. Im niższe oprocentowanie, tym zdolność kredytowa kredytobiorcy powinna być wyższa.

Z czego składa się oprocentowanie?

Przede wszystkim z marży banku i stawki referencyjnej WIBOR (Warsaw Interbank Offer Rate – stopa procentowa, po jakiej banki udzielają sobie pożyczek. Jest ustalana w każdym dniu roboczym o godzinie 11:00). Oczywiście wysokość WIBORu określana jest przez Radę Polityki Pieniężnej i zależy od stopy referencyjnej. Marża to zysk bezpośredni dla banku i przez każdą instytucję jest ustalana indywidualnie, według polityki oraz sytuacji klienta. Tu duży wpływ na marżę ma wysokość zaciąganego kredytu i wkładu własnego. Jej wysokość nie zmienia się w okresie kredytowania, ponieważ zostaje zapisana w umowie kredytowej.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to w skrócie RRSO. Bardzo często spotykamy ten termin. Ułatwia on porównywanie ofert kredytowych. Zaliczane są do niego odsetki, składki ubezpieczeniowe i prowizje. Z tym, że ubezpieczenie wliczane jest tylko wtedy, gdy kredytobiorca zdecyduje się na wykupienie dodatkowej polisy. W RRSO nie zostały uwzględnione dodatkowe opłaty, jak koszty kart kredytowych, monitów spowodowanych opóźnieniami w spłacie rat, czy obsługa konta bankowego.

Gdzie szukać i na co zwrócić uwagę?

Oferta kredytów bankowych jest ogromna. W przypadku kredytów konsolidacyjnych warto przejrzeć dokładnie oferty kredytodawców, aby dowiedzieć jakie zobowiązania możliwe są do skonsolidowania. Najlepiej, gdy w ofertach będzie wyszczególnione, że możliwa jest konsolidacja: - pożyczek gotówkowych - kredytów ratalnych - limitów w kartach kredytowych - limitach w koncie osobistym

Z jakiego rankingu skorzystać?

W sieci znaleźć można wiele rankingów, lecz nie zawsze są to szczegółowe rankingi, które dokładnie przedstawiają oferty banków. Dlatego też zachęcamy do lektury naszego rankingu kredytów, w którym zebraliśmy najciekawsze oferty i takie, które mogą zainteresować potencjalnych kredytobiorców. Na pozycję w naszym rankingu wpływają takie czynniki, jak wysokość oprocentowania, prowizji, kwota kredytu możliwa do zaciągnięcia, okres spłaty oraz liczba zobowiązań, która możliwa jest do skonsolidowania.

Porównaj oferty kredytowe

Szukasz najlepszego kredytu? Sprawdź naszą porównywarkę kredytów, dzięki której możesz dobrać idealny dla siebie produkt. Porównasz m.in. oprocentowanie, koszt kredytu oraz wysokość raty.


Tekst: Krzysztof Pluta


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6378 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14882 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8504 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.