KREDYTY, POŻYCZKI

ATRAKCYJNE PIERWSZE KONTO BANKOWE DLA NASTOLATKA

3 WRZEŚNIA 2018

Każdy uczeń liceum marzy o niezależności. Pierwsze konto bankowe, to idealny start, ale też duża odpowiedzialność. W końcu sam zaczyna decydować o swoich wydatkach. To ważna lekcja dla młodzieży. Posiadanie własnego rachunku może nauczyć zarządzania pieniędzmi i pozwoli zdobyć podstawową wiedzę na temat finansów – od oszczędzania po korzystanie z usług bankowych. Jakie są zalety posiadania takiego konta? Co jest najważniejsze przy wyborze pierwszego konta bankowego dla nastolatka?

pierwsze konto bankowe

Czy konta młodzieżowe są darmowe?

Zwykle banki oferują różne bezpłatne rachunki. Jednakże w niektórych ofertach widnieją zapisy, że opłaty nie są pobierane, np. do momentu, gdy klient ukończy 20 rok życia. W mBanku, za utrzymanie konta internetowego miesięczna opłata jest pobierana dopiero po 25 roku życia użytkownika. Za kartę debetową zapłaci on dopiero po ukończeniu 20 roku życia. Koszt opłat wynosi 4 zł lub 0 zł w przypadku wykonania minimum pięciu transakcji bezgotówkowych w miesiącu. W tym przypadku lepszym wyborem może okazać się „Konto jakie chcę” w BZ WBK. Bank dożywotnio nie pobiera opłat za jego prowadzenie, a jedynie każe sobie płacić za kartę wydaną do konta. Do wyboru są trzy sposoby dokonywania płatności:

  • 3 zł miesięcznie bez względu na kwotę i liczbę transakcji (bez możliwości zwolnienia),
  • 5 zł lub 0zł za wydanie min. 500 zł przy pomocy karty,
  • 5 zł lub 0 zł po wykonaniu kartą min. 5 transakcji miesięcznie.

W przypadku tego konta dużą zaletą jest możliwość personalizacji kosztów. Minusem stanowią obowiązkowe opłat za używanie karty. Zazwyczaj, aby móc założyć konto bankowe należy udać się wraz z opiekunem prawnym do placówki. Czasem możliwe jest również założenie konta online. W przypadku BZ WBK ta opcja dostępna jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Na co zwrócić uwagę zakładając pierwsze konto bankowe dla nastolatka?

Nastolatkowie rzadko są zatrudniani. Możliwość zarobku zazwyczaj posiadają jedynie podczas wakacji. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy są pobierane opłaty za prowadzenie konta oraz wykonywanie przelewów internetowych. Dobrze też zorientować się, czy jest możliwe założenie rachunku bez karty.

Kolejnym ważnym aspektem są wypłaty gotówki z bankomatów. Często pobierane są dodatkowe prowizje za korzystanie z bankomatów innych instytucji finansowych. Często zdarza się również, że wymaga się, by rodzic posiadał konto w banku, do którego chce dołączyć dziecko. Może to być sporą przeszkodą i częściej wybierane są te banki, w których rodzic nie ma obowiązku posiadania konta.

Ważna uwaga: Każde pierwsze konto bankowe dla nastolatka musi być założone za zgodą opiekuna prawnego, gdy dziecko jest niepełnoletnie.

Transakcje mobilne najlepsze dla nastolatka

Wybierając bank upewnij się, który oferuje płatności mobilne. Dzisiejsza młodzież żyje szybko i aktywnie, a wiele spraw załatwia przy pomocy urządzeń mobilnych W Polsce obecnie możemy zapłacić smartfonem na trzy sposoby, za pomocą takich aplikacji jak:

  • Blik,
  • Apple Pay,
  • Google Pay.

Niestety cztery banki nie umożliwiają płatności mobilnych. Należą do nich:

  • Deutsche Bank,
  • Toyota Bank,
  • BOŚ Bank,
  • Bank BPS.

Sprawdź i upewnij się zanim wybierzesz

Zajrzyj do naszej porównywarki finansowej, w której znajdziesz aż 40 różnych kont osobistych do porównania! Zobacz oferty, które świetnie sprawdzą się jako pierwsze konto bankowe dla nastolatka. Wybierz takie, które spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj, aby sprawdzić czy nie ma dodatkowych opłat za prowadzenie konta!


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.