KREDYTY, POŻYCZKI

POŻYCZKA BEZ DOCHODÓW

2 LUTEGO 2018

Niespodziewane wydatki, wakacje last minute, a może świetna oferta zakupu auta – wprost nie do odrzucenia? Co zrobić kiedy jest nam potrzebny nagły zastrzyk gotówki, a my nie możemy lub po prostu nie chcemy pożyczać pieniędzy od znajomych czy rodziny? Rozwiązaniem może być pożyczka bez dochodów.

pożyczka bez dochodów

Pożyczka – na czym polega?

Pożyczka to operacja, która polega na udzieleniu przez instytucję lub osobę fizyczną określonej kwoty pieniężnej lub przedmiotu do dyspozycji pożyczkobiorcy. Pożyczki udzielane są na czas określony lub nieokreślony.

W przeciwieństwie do kredytu przedmiotem pożyczki mogą być nie tylko pieniądze, ale również określone przedmioty.

Od kredytu bankowego pożyczkę wyróżnia także fakt, że nie trzeba określać celu, na jaki chcemy pożyczyć pieniądze. Przez umowę pożyczki pieniądze stają się własnością pożyczkobiorcy, inaczej niż w przypadku umowy kredytu, kiedy bank jedynie udostępnia pożyczkobiorcy określoną kwotę.

Chyba każdy z nas stał kiedyś przed trudną decyzją dotyczącą zaciągnięcia kredytu lub pożyczki i rozważał plusy i minusy tego rozwiązania. Jeśli planujemy zdecydować się na takie zobowiązanie po raz pierwszy, z pewnością będziemy się z kolei zastanawiać, czy pożyczka w banku będzie dla nas w ogóle dostępna.

Bank zwraca przecież uwagę na to, jak wygląda nasza historia kredytowa, czy jesteśmy wiarygodni oraz czy mamy zdolność kredytową – ogólnie rzecz ujmując: czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie.

Pieniądze bez zaświadczeń

Podmioty udzielające pożyczek mogą wymagać od nas zaświadczeń o dochodach, jakie osiągamy. Mogą to być wszystkie dokumenty, które potwierdzają wysokość miesięcznych wpływów. Z całą pewnością będzie to umowa o pracę, zlecenie, o dzieło, a także własna działalność gospodarcza, renta oraz emerytura. Mogą to być również wyciągi z banku, które potwierdzają wpływy na konto i ich wysokość.

Jako potwierdzenie pożyczkodawca może również poprosić o dane i kontakt do firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. Z jednej strony może to być podyktowane chęcią sprawdzenia prawdziwości składanych we wniosku deklaracji, z drugiej jedynie potwierdzenia tych informacji.

Zdarzają się też takie instytucje, które nie wymagają od nas żadnych zaświadczeń potwierdzających wysokość naszego dochodu. Udzielają wówczas tzw.  pożyczek bez dochodów. W przypadku wsparcia finansowego tego typu nie ma konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach lub zaświadczeń od pracodawcy. Wymagane jest jedynie minimum formalności.

Jak uzyskać pożyczkę bez dochodów?

Skoro nie ma konieczności przedstawiania żadnego zaświadczenia dotyczącego źródeł dochodu, wystarczy udać się z dowodem osobistym do odpowiedniego punku udzielającego tego typu usług. Można także skorzystać z internetowych formularzy.

Bez wychodzenia z domu możemy uzyskać szybką pomoc finansową dokładnie wtedy, kiedy jest ona najbardziej potrzebna. Bez zbędnych pytań, określania powodu, dla którego znaleźliśmy się w takiej sytuacji.

Dużym atutem, poza koniecznością posiadania tylko jednego dokumentu, jest bardzo krótki czas oczekiwania na decyzję. Jest to także forma pożyczkowania, która posiada najwyższy współczynnik jej przyznawalaności.

Pożyczkodawcy nie mają jednej polityki dotyczącej potwierdzania dochodów swoich klientów. Bardzo często wystarczająca jest deklaracja samego zainteresowanego dotycząca jego możliwości finansowych związanych ze spłatą zobowiązania.

 


Jeśli więc nie posiadasz stałego lub udokumentowanego źródła utrzymania, pożyczka bez dochodów to dla Ciebie dobre rozwiązanie. Gdzie szukać tego typu ofert? Znajdziesz je w naszej porównywarce pożyczek oraz Rankingu chwilówek.


Tekst: Magdalena Stercula


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6603 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15407 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8804 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.