KREDYTY, POŻYCZKI

ZBLIŻA SIĘ WIOSNA, CZAS NA REMONT. JAK ODŚWIEŻYĆ MIESZKANIE NA WIOSNĘ?

22 LUTEGO 2018

Wraz ze zbliżającą się wiosną, możemy cieszyć się coraz dłuższymi dniami i cieplejszymi temperaturami na zewnątrz. Wszystko to sprawia, że jest to idealny okres na wyremontowanie mieszkania i odświeżenie jego wnętrza. Pierwsze ciepłe promienie słońca powodują, że wstępuje w nas nowa energia, dlatego szkoda byłoby jej nie wykorzystać. Poznaj sposoby na odświeżenie mieszkania i dowiedz się, jak zdobyć pieniądze na remont!

Jak odswiezyc mieszkanie na wiosne - kredyt na remont

Na początek najtrudniejsze: wymiana podłóg i drzwi

Oczywiście zarówno podłóg, jak i drzwi, nie powinniśmy wymieniać każdej wiosny, bo narażałoby to nas na dość duże wydatki i wydłużający się remont.

Jeśli jednak musimy podjąć się tego zadania, warto zrobić to właśnie na wiosnę. Powód jest oczywisty: w każdym przypadku taka wymiana trwa przynajmniej jeden dzień i pewnie zależałoby nam na tym, żeby nikt nam lub ekipie remontowej nie przeszkadzał. W czasie, kiedy będą trwały prace, możemy wraz z rodziną skorzystać z wiosennej pogody i spędzić ten czas z dala od remontowego zgiełku.

Jeśli mamy wprawę w tego typu pracach, możemy samodzielnie dokonać wymiany. Musimy jednak zadbać o to, by nie zabrakło nam żadnych niezbędnych elementów, takich jak folia PE potrzebna do wymiany podłogi lub podkład pod panele. Poświęcając swój czas, możemy zaoszczędzić kilkaset złotych, gdyż nie jesteśmy zmuszeni do wynajmowania ekipy remontowej. Jeśli jednak nie należymy do grona majsterkowiczów, warto przeznaczyć swoje oszczędności na rzecz fachowo wykonanej usługi.

Absolutna podstawa: malowanie ścian

Na myśl o wiosennym odświeżaniu wnętrza, większość osób wyobraża sobie malowanie ścian. I słusznie, ponieważ z doświadczenia wiemy, że ta powierzchnia, jak żadna inna, jest oporna na czyszczenie, nawet jeśli zainwestujemy w farby plamoodporne – zawsze jakaś plamka będzie na tyle uparta, że nie pozwoli się zmyć...

Malowanie ścian niewątpliwie należy do prac najczęściej kojarzonych z wiosennym remontem. Nowy kolor na ścianie jest nie tylko sposobem na odświeżenie mieszkania, ale także na nadanie mu nowego charakteru. Specjaliści od dekoracji zgadzają się, że najbardziej komfortowo czujemy się wśród kolorów jasnych, dlatego na ścianę wybierajmy farby w odcieniach beżu, ciepłej szarości lub kolory pastelowe.

Wiosna to feeria barw!

Nic tak nie kojarzy się z wiosną, jak budzące się do życia i mieniące się kolory. Odcienie żółtego, zieleni i turkusu to barwy, które idealnie odzwierciedlają wiosenną atmosferę za oknem. Tkaniny w takich kolorach wniosą więcej życia do naszego wnętrza.

Pamiętajmy, że odświeżenie mieszkania polega nie tylko zmianie koloru na ścianach, bowiem ogromny wpływ na wystrój mają też najróżniejsze dodatki. Wybierzmy się więc na zakupy i zdecydujmy się na kolorowe poszewki na poduszki, zasłony i serwetki. Wystarczy niewielka inwestycja, by nasze mieszkanie nabrało koloru wiosny!

Wiemy co, ale nie wiemy za co...

Oczywiście nie jest trudno planować wiosenny remont, jeśli mamy na ten cel odłożone oszczędności. Sprawa jednak się komplikuje, gdy chwilowo cierpimy na brak dodatkowych pieniędzy. W tej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu na remont, o który możemy się ubiegać w instytucji bankowej. Kredyt na remont mieszkania powinien być dopasowany do naszych potrzeb, a jego wysokość zależna od skali zmian, jakie chcielibyśmy wprowadzić w mieszkaniu.

W pierwszej kolejności powinniśmy określić, jaka dokładnie kwota będzie nam potrzebna na remont mieszkania. Jeśli planujemy niewielkie prace, polegające jedynie na odświeżeniu mieszkania, z pewnością zmieścimy się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W tej sytuacji wystarczy nam tradycyjny kredyt gotówkowy, a nawet szybka pożyczka bez zaświadczeń. W przypadku remontu na większą skalę, bardziej opłacalny okazuje się kredyt hipoteczny, który jest udzielany na nieco innych warunkach. Szerzej piszemy o tym w artykule Kredyt na remont domu lub mieszkania – na co się zdecydować?.


Mimo że jeszcze jakiś czas doskwierać nam będzie chłód za oknem, należy mieć świadomość tego, że powoli zbliża się wiosna, a wraz z nią nowe pomysły na odświeżenie mieszkania. Każdy remont wiąże się z wydatkami i nie zawsze możemy je pokryć ze zgromadzonych oszczędności na koncie. Wtedy konkretnym rozwiązaniem jest kredyt na remont udzielany przez banki. Należy pamiętać, by decyzji w sprawie kredytu nie podejmować pochopnie i dopasować wysokość zobowiązania do naszych potrzeb. Jeśli już zdecydujemy się na kredyt gotówkowy lub hipoteczny, w wybraniu najlepszej oferty pomoże przygotowana przez Confrontera porównywarka kredytów.


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

 

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.